Wydrukuj tę stronę

Piękno tkwi... ...w karboksyterapii.

karboksyterapiaHistoria
Karboksyterapia oparta na balneoterapii wykorzystywana jest jako sposób leczenia od 1932. Sposób ten był po raz pierwszy zastosowany we francuskim Spa Royat.
Słynne zastrzyki gazowe były pierwotnie wykorzystywane w balneoterapii i Medical Spa w leczeniu stawów, niedostatecznego ukrwienia nóg, niewystarczającego ukrwienie w przypadku cukrzycy, i w niektórych przypadkach leczenia chorób serca i naczyń układowych (bradykardia, niskie ciśnienie krwi). Wykorzystanie tej wyjątkowej metody stało się bardzo popularne w ciągu ostatnich dwóch lat także w dziedzinie dermatologii, dermatologii estetycznej i terapii antystarzeniowej, odmładzającej.

 

Sytuacja w chwili obecnej

Opublikowano liczne prace naukowe dokumentujące doskonałe skutki i efekty karboksyterapii jako metody leczniczej do chwili obecnej. Ta unikalna metoda została już spopularyzowany na wielu światowych kongresach poświęconych spowolnieniu i ograniczeniu procesów starzenia, a niektóre prestiżowe ośrodki skupiają się również na odmłodzeniu. Metoda ta została uznana za minimalnie agresywny zabieg, związany z doskonałymi efektami, ale bez wystąpienia niepożądanych skutków dla zdrowia. W Europie metoda ta badana jest na przykład na Uniwersytecie w Sienie, na Uniwersytecie w Mediolanie - Centrum mikroangiologii i mikrokrążenia, Centrum Medyczne w Austrii i na Węgrzech. W wielu krajach na całym świecie, na przykład w Australii, Korei, Singapurze, Ameryce Łacińskiej była ona również szeroko omawiana i stosowana.

 

Informacje ogólne:

Rosnące zainteresowanie karboksyterapią zostało zarejestrowane również wśród wiodących
światowych ekspertów i celebrytów, którzy absolutnie preferują ten rodzaj terapii niż bardziej agresywne metody odmładzania, takie jak laser, złotą nicią lub lifting twarzy. Metoda ta została użyta nie tylko przez klientów chcących powstrzymać oznaki procesu starzenia się i postępować w elegancki sposób w odmładzaniu, ale także przez pacjentów z owrzodzeniami poniżej kolana, cukrzycą i innymi długotrwałymi ranami pozostałymi po chirurgicznej interwencji. Karboksyterapia wydaje się być bardzo skutecznym sposobem w leczeniu łuszczycy, w połączeniu z tradycyjnymi procedurami oraz leczeniu twardziny i utraty włosów. Efekt rozszerzenia naczyń krwionośnych i zdolność odbudowy kolagenu są używane głównie w powierzchniowej dermatologii estetycznej. Efekt może być widoczny w stosunkowo krótkim czasie – nawet po dwóch zabiegach między 7 - 14 dniami. Napięcie skóry oraz jej estetyczne oznaki można widocznie poprawić, szczególnie widoczne efekty są w terapii skóry brzucha, ramion, wewnętrznych części ud, podwójnego podbródka i powiek- wymaga dużego doświadczenia w stosowaniu terapii. Wspaniały efekt karboksyterapii udowadniany jest również w terapii cellulitu i blizny, jak również przez trwałe oparzenia. Karboksyterapia może być stosowana również w korekcie po nieudanych zabiegach, takich jak liposukcja i bezpośrednie modelowanie problematycznych części ciała (uda, biodra, brzuch)- należy przeprowadzić co najmniej 5 – 10 zabiegów, aby otrzymać widoczne i zadowalające efekty. Metoda zastosowania karboksyterapii może się nieznacznie zmieniać, podobnie jak w innych metodach, w zależności od pacjenta, przy czym w niektórych przypadkach pacjent nie musi odpowiadać na leczenie, tak jak się spodziewano. Powodem tego może być raczej niezdrowy styl życia i szkodliwe nawyki pacjenta.

 

Zasady karboksyterapii

Istotą karboksyterapii jest stosowanie dwutlenku węgla CO2- gazu do medycznego użycia w
tkankę podskórną przez maleńką igłę. Metoda ta nie wymaga znieczulenia ogólnego lub znieczulenia miejscowego. Leczenie jest dla pacjenta bezpieczne i nietoksyczne, ponieważ produkcja gazu CO2 przez komórki ludzkiego ciała jest naturalna w trakcie całego życia. Gaz CO2 jest produktem ubocznym metabolizmu, który jest przenoszony przez krew i wydychany poprzez płuca. CO2 w medycynie jest głównie stosowany w chirurgii laparoskopowej.

 

Sposób stosowania

Zastosowanie gazowego dwutlenku węgla CO2 do celów dermatologii oraz medycyny estetycznej ma być wykonywane wyłącznie certyfikowanym urządzeniem, którego parametry są dostosowane do celów i miejsca zabiegowego. Leczenie odbywa się z użyciem specjalistycznych igieł. Ustawienie parametrów zależy od wrażliwości pacjenta podczas leczenia, nie może być uznane za nieprzyjemne, bolesne lub niekomfortowe.
Jeden zabieg trwa około 20 - 40 minut z zastosowaniem bezpiecznej ilości gazu.

 

Efekty ogólne

  • Redukcja tkanki tłuszczowej lokalnej
  • Poprawa lokalnego przepływu krwi
  • Zwiększenie objętości tlenu w tkance
  • Poprawa elastyczności skóry
  • Zmniejszenie nierówności skóry
  • Lepsze wyniki po technikach modelowania ciała

 

Wskazania

Wskazania w medycynie estetycznej

  • Redukcja zmarszczek
  • Odmłodzenie skóry
  • Zwiększenie napięcia skóry
  • Wygładzenie powierzchni skóry i redukcja głębokich zmarszczek
  • Redukcja tłuszczu podskórnego
  • Kształtowania ciała po liposukcji
  • Tłuszczakowatość
  • Znacząca poprawa cellulitu
  • Znaczne modyfikowanie lub nawet usuwania smug (np. rozstępy i blizny pociążowe)
  • Leczenie bliznowców

Strefa zabiegów:

twarzy, szyi i dekoltu, brzucha, nogi, ramiona, pośladki

 

Efekt terapii:

Pozytywne efekty tej metody są często widoczne w dermatologii estetycznej po 1 - 2
zabiegach. Niektóre efekty ostateczne części odmładzania twarzy, a zwłaszcza jego bezpieczeństwo, przekracza parametry toksyny botulinowej.

Efekty modelowania problematycznych części ciała są widoczne, ale dopiero po 6 - 8 zabiegów, przez co zaleca się około 10 zabiegów przeprowadzanych raz lub dwa razy w tygodniu, co zależy od stanu skóry. Efekt końcowy zależy od indywidualnego stylu życia. Długotrwały efekt można osiągnąć poprzez zdrowe żywienie, aktywność sportową, ograniczone spożywanie alkoholu lub innych szkodliwych narkotyków i powtarzanie zabiegu 2-3 razy w roku.

 

Pytania

Czy CO2 jest szkodliwy ?

CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.

 

Jak długo trwa kuracja ?

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

 

Ile razy można powtarzać karboksyterapię?

Karboksyterapię można powtarzać w zależności od żądania pacjenta, diagnozy i stanu skóry

1. Dla przedłużenia efektu zaleca się zabieg powtórzyć około 2 -3 razy w roku.
2. Liczba zabiegów zależy od stanu danego obszaru i pacjenta wymagań - zaleca się średnio około 10 zabiegów.

 

Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to  więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.

 

Marketing

Jeżeli rozważacie wprowadzenie tego zabiegu do oferty swojego gabinetu, będzie to jedna z lepszych decyzji biznesowych jakie podejmiecie. Trzeba jednak zwrócić uwagę, czy urządzenie jakie Was interesuje posiada ważny certyfikat wyrobu medycznego oraz jest "zasilany" wyłącznie certyfikowanym medycznym dwutlenkiem węgla dostarczanym przez specjalistyczne firmy. Tylko taki wybór jest gwarancją bezpiecznego zabiegu a Wam przysporzy grono wiernych i zadowolonych Klientów.

 

Źródło: www.mesologic.pl/

 

Oceń ten artykuł
(6 głosów)