poniedziałek, 18 listopada 2019
Miło Cię widzieć!

Rewolucja - pedicure bez frezarki!

Chyba każdy, kto na co dzień zajmuje się wykonywaniem zabiegu pedicure uważa frezarkę za wynalazek godny niemal nagrody Nobla. Już niedługo to doskonałe urządzenie może zostać zastąpione przez dużo tańszą i szybszą metodę.

 

Raz na jakiś czas światem kosmetyki i kosmetologii wstrząsają prawdziwe rewolucje, kompletnie zmieniające dotychczasowe metody przeprowadzania zabiegów. Jednym z takich przełomowych wydarzeń było wprowadzenie frezarek do gabinetów kosmetycznych i kosmetologicznych. Po kilku latach szczęśliwego panowania, być może przyszedł już czas na detronizacje tych wspaniałych urządzeń i wprowadzenie dużo tańszej i wygodniejszej metody pozbywania się niechcianego zrogowaciałego naskórka.

 

Na pierwszy rzut oka ciężko byłoby znaleźć wady urządzenia, które tak bardzo ułatwiło pracę wielu kosmetyczkom i kosmetologom. Kilka zabiegów dziennie, polegających na mozolnym, ręcznym piłowaniu niechcianego naskórka na pewno wielu z nas doprowadzało do utraty cierpliwości oraz dyskomfortu związanego z przykurczami mięśni i bólami kręgosłupa. Frezarka okazała się być niemal idealnym rozwiązaniem tego problemu. Dlaczego niemal idealnym?

 

Z  opinii internetowych dotyczących  przeglądu sprzętu kosmetycznego wynika, że zakup frezarki oznacza dla nas wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Do tego dochodzą oczywiście również koszty eksploatacji, dezynfekcji, wymiany końcówek. To spory wydatek dla gabinetu, który dopiero zaczyna zdobywać swoich stałych klientów. Kolejną wadą tych popularnych urządzeń jest czasami generowanie uciążliwego hałasu i w przypadku tańszych modeli, duży bałagan pozostający po zabiegu.

 

Czym więc zastąpić frezarkę?

 

Wiele osób na pewno pomyśli, że frezarka może nie jest idealną, ale najlepszą z dostępnych metod wykorzystywanych do usuwania nadmiaru naskórka. Nic bardziej mylnego. Istnieje dużo tańsza, skuteczniejsza i przede wszystkim szybsza metoda.

 

Mowa tu o nowej generacji dermokosmetyków złuszczających, których działanie jest porównywalne ze skutecznością tradycyjnych urządzeń mechanicznych. Seria MediPedi amerykańskiej firmy Danne Montague King składa się z zasadowego preparatu złuszczającego, jego neutralizatora i kosmetyków pomocniczych.

 

Zasadowe złuszczanie miejsc z nadmierną ilością zrogowaciałego naskórka, daje taki sam efekt jak praca frezarką, wymagając od nas dużo mniejszego zaangażowania. Dodatkową zaletą produktów jest wysokie bezpieczeństwo stosowania, zapewnione doskonałymi właściwościami przeciwgrzybiczymi i przeciwbakteryjnymi.

 

Bazę innowacyjnego zabiegu Medi Pedi stanowi maska zasadowa Alkaline Wash i jej neutralizator Exoderma Peel. Zestaw uzupełniają produkty dodatkowe: Hydro Louffa -płyn zmiękczająco-złuszczający, zmiękczający Callous Creme oraz Callerase Crème do pielęgnacji domowej.

 

Wykonanie tradycyjnego zabiegu pedicure z użyciem serii Medi Pedi jest bardzo proste. W sporym skrócie możemy wyróżnić 7 etapów:

  1. 1.    wywiad kosmetyczny/podologiczny z oceną kondycji stóp ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsca pokryte zrogowaciałym naskórkiem
  2. 2.     moczenie stóp w rozpuszczonym w wodzie Hydro Louffa (5min)
  3. 3.    nałożenie na skórki Callus Creme, opracowanie skórek i paznokci
  4. 4.    nałożenie preparatu opartego na złuszczaniu zasadowym - Alkaline Wash na miejsca z dużą ilością niechcianego naskórka (w zależności od grubości naskórka w danym miejscu preparat pozostaje na skórze 4-10 min)
  5. 5.    5-cio minutowa neutralizacja preparatem Exoderma Peel
  6. 6.    wmasowanie w stopy Callous Creme – preparatu zmiękczającego i kruszącego zrogowaciałe komórki skóry
  7. 7.     pielęgnacja domowa za pomocą Callerase Crème

 

Alkaline_Wash_zabieg_bez_frezarki

Klasyczny pedicure metodą Medi Pedi wykonujemy z taką samą częstotliwością jak dotychczasowe zabiegi z użyciem frezarki, natomiast w wypadku pedicure leczniczego (np. modzele) wykonujemy 3-5 zabiegów, co 2 tygodnie.
Dużym udogodnieniem dla gabinetu jest fakt, że zabiegi przeprowadzane z użyciem serii Medi Pedi mogą być klasyfikowane jako zabiegi na ciało i nie wymagają wydzielania oddzielnego pomieszczenia w gabinecie.

 

Zabiegi Medi – Pedi są szczególnie polecane dla osób ze słabym krążeniem, zapaleniem stawów i dla stóp z mocno popękanymi piętami.

 

Warto przyjrzeć się nowej metodzie, która oferuje nam znaczne zmniejszenie kosztów i czasu zabiegu. Klientki na pewno docenią to, że nasz gabinet wprowadza do swojej oferty innowacyjne metody, którym przy takiej samej skuteczności mogą poświęcić dużo mniej cennego czasu.

 


PREPARAT WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO

 

PRZYŁACZ SIĘ DO NASZEGO ŚWIATA NA FACEBOOK:
http://www.facebook.com/Danne.Montague.King

 

Więcej: http://www.dannepoland.pl/uploads/oryginal/1/c17489e9_Czy_wieszzeALKALINE_WASH.pdf?date=1343310312

 

Danne Poland
Wyłączny dystrybutor marki Danne Montague King
ul. Batalionów Chłopskich 12, 81-452 Gdynia Redłowo
tel. +48 669 193 456, 793 605 012,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oceń ten artykuł
(18 głosów)