czwartek, 13 sierpnia 2020
Miło Cię widzieć!

Thermalifting Zaffiro – odmłodzenie skóry bez skalpela

ZAFFIRO_RGBPaulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik.

Zabieg jest jednym z najnowocześniejszych hitów kosmetologii, cofającym oznaki starzenia się bez inwazyjnych metod typu skalpel. Efekt takiej terapii jest bardzo zadowalający i nie niesie ze sobą bólu i niepotrzebnego stresu, wynikającego z jej typu. Bezpieczeństwo Thermaliftingu Zaffiro zostało potwierdzone badaniami klinicznymi oraz certyfikatem CE.Thermalifting Zaffiro jest zabiegiem odmładzającym, poprawiającym kondycję skóry twarzy oraz ciała. Urządzenie, które stosuje się do jego przeprowadzenia, emituje  promieniowanie podczerwone IR, o specjalnie dobranej długości fal, które poprzez podgrzewanie włókien kolagenowych, odkurcza włókna do ich pierwotnego kształtu i długości, dzięki czemu powoduje efekt odmłodzenia. Skóra odzyskuje elastyczność i napięcie, dodatkowo zostaje zagęszczona, a zmarszczki widoczne przed zabiegiem znacznie się spłycają i zostają wygładzone. Fale podczerwone również pobudzają i stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych o około 30%, dzięki czemu efekt liftingu jest znacznie bardziej widoczny.


Dzięki zabiegowi można także podnieść opadające policzki i zniwelować ogólną obwisłość skóry twarzy oraz poprawić jej owal. To samo dotyczy braku jędrności i napięcia skóry na całym ciele. Dzięki nowoczesnej technologii potrafi poprawić zarówno kondycję fizyczną skóry jak i jej estetykę.


Zabieg przeprowadzany jest przez specjalistę kosmetologa, który na wybrany obszar skóry nakłada specjalny żel, mający za zadanie chronić naskórek oraz wspomagać pracę głowicy urządzenia. Pierwsza faza zabiegu rozpoczyna się od schłodzenia skóry, które przygotowuje jej warstwy do działania promieniowania IR. Następnie zawarty w skórze właściwej kolagen zostaje stopniowo podgrzany, a wierzchnia warstwa skóry ponownie chłodzona. Druga faza zabiegu obejmuje łagodzący oraz relaksujący miejscowy masaż coolerem, którego temperatura wynosi od 0 do 20 stopni Celsjusza.


Efekt odmłodzenia można zauważyć już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu, jednak rezultaty końcowe obserwuje się dopiero w okresie od 3 do 6 miesięcy po zakończeniu terapii, która z reguły składa się z serii zabiegów, uzależnionych od wyjściowej kondycji  oraz właściwości skóry. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów, a końcowy efekt utrzymuje się od jednego roku do dwóch lat.

Thermalifting Zaffiro jest zabiegiem lunchowym, czyli po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej, codziennej aktywności. Skóra może być  jedynie lekko zarumieniona i rozgrzana. Dodatkowo pacjenci mogą mieć wrażenie opalenia skóry – tak jak po delikatnej kąpieli słonecznej.


Przeciwwskazania związane z przeprowadzaniem zabiegu Zaffiro to: ciąża i okres karmienia, choroby nowotworowe, elektroniczne i metalowe implanty, wszczepiony rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne, znaczna nadwaga lub tendencje do szybkich wahań wagi, przebycie zabiegu złotych nici, zastosowanie wypełniaczy (botox, restylane – w okresie dwóch tygodni) oraz stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych lub sterydów.

Źródło:

Oceń ten artykuł
(4 głosów)