Wydrukuj tę stronę

5 kroków do sylwestrowego balu według medycyny estetycznej

sylwester piekMartwisz się, że nie zdążysz? Że znowu zdjęcia z sylwestra zamiast miłą pamiątka będą przykrym świadectwem upływającego czasu? Tym razem może być inaczej. Dr Marek Wasiluk, lekarz medycyny estetycznej z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium proponuje 5 zabiegów, które zdążysz wykonać przed sylwestrem i późniejszym balem karnawałowym. Oto one:

 

1. Botoks, a ściślej toksyna botulinowa. Preparat paraliżuje czasowo mięśnie, dzięki temu wygładzają się zmarszczki mimiczne: wokół oczu, na czole i między brwiami (tzw. lwia zmarszczka). Zabieg jest bezbolesny, trwa kilka minut, a efekt pojawia się po kilku-kilkunastu dniach i utrzymuje przez kilka miesięcy.

2. Osocze bogatopłytkowe. Jeden z najlepszych zabiegów rewitalizujących skórę. Stymuluje własne komórki do regeneracji, wygładza koloryt skóry i pogrubia ją. Należy do tzw. zabiegów autologicznych, w których korzysta się z własnych zasobów organizmu, w tym przypadku z krwi. Osocze uzyskuje się przez odwirowanie krwi pacjenta, a następnie podaje się je w skórę metodą mezoterapii (czyli igłą). W osoczu znajdują się płytki krwi i czynniki wzrostu, które uruchamiają procesy naprawcze własnego organizmu.

3. Peelingi. Aby bezpiecznie uzyskać szybki efekt odnowienia skóry, można zastosować peelingi delikatne i średniomocne, czyli takie, które nie wymagają długiej regeneracji skóry, za to pięknie ją odświeżą i wyrównają jej koloryt. Najlepiej do tego nadają się peelingi: pirogronowy, glikolowy, azelainowy

4. Mezoterapa igłowa. Szybki zabieg rewitalizujący. Polega na podawaniu w skórę koktajli z kwasem hialuronowym i witaminami. Już sam bodziec mechaniczny (nakłucie skóry igłą) stymuluje skórę do regeneracji, a podawane preparaty nawilżają ją i odżywiają.


5. Kwas hialuronowy
. Nawet osoby, które mają w tkance skórnej i podskórnej spore ubytki, będące efektem procesu starzenia, mogą się ekspresowo odmłodzić. Kwas hialuronowy podany w bruzdy nosowo-wargowe automatycznie cofnie wskazówki zegara, gdyż między innymi to właśnie głębokość bruzd ma wpływ na to, czy postrzegamy osobę jako starą czy młodą. Podany z kolei w policzki, uniesie delikatnie i napnie skórę twarzy oraz pięknie wyeksponuje kości policzkowe.


Dr Marek Wasiluk

Oceń ten artykuł
(3 głosów)