Wydrukuj tę stronę

Aby zachować owal twarzy

Czas używa różnych sztuczek, aby dać o sobie znać. Szczególnie na naszych twarzach i ciałach. Funduje nam zmarszczki, opadające kąciki ust, bruzdy nosowa – wargowe, opadające policzki, drugi podbródek, trochę cellulitu, fałdki tłuszczu w różnych miejscach. To „majsterkowanie” czasu przy naszych twarzach zazwyczaj prowadzi do zmiany owalu twarzy i zaburzenia jej proporcji.

aby zachowac owal twarzy

W proporcjach siła

Nie od dziś wiemy, że młodą twarz można wpisać w trójkąt, którego podstawa znajduje się na linii oczu, a wierzchołek na brodzie, ale niestety z upływem lat ten trójkąt się odwraca. Malejąca sprężystość skóry, zmarszczki, tłuszcz lokujący się w dolnych częściach policzków (chomiki) i drugim podbródku, czynią twarz starszą. Trójkąt odwraca się wierzchołkiem do góry. Zanikają proporcje, które postrzegamy jako atrakcyjne, a tym samym młode.

Owal twarzy podstawa młodego wyglądu

Aby utrzymać lub odzyskać młody wygląd musimy działać dwutorowo. Dbać o elastyczność skóry i kształt owalu twarzy. Medycyna estetyczna wymyśliła wiele zabiegów, którymi możemy skutecznie działać na poprawę kształtu owalu. Zacznijmy od dołu twarzy, czyli podbródka i opadających policzków.

Zabiegi poprawiające owal twarzy

W Klinice Medycyny Młodości wiemy z doświadczenia, że zabiegami sprawdzającymi się w pracy nad owalem twarzy to przede wszystkim:

  • Nici liftingujące PDO – traktujemy go jako system do podwieszania skóry, a także jako czynnik wpływający na regenerację skóry. Wiele ma specjalne haczyki, którymi zaczepiają się o powięzi podskórne i podnoszą owal twarzy. O niciach więcej przeczytacie tutaj.
  • Zabieg urządzeniem Ulverin – bazującym na technologii skoncentrowanej wiązki ultradźwięków HIFU. Technologia ta doskonale sprawdza się w procedurach bezinwazyjnego liftingu twarzy, a także redukcji tkanki tłuszczowej, tam gdzie jest jej za dużo np. na udach, ramionach (pelikany), brzuchu. Zaletą tego zabiegu jest to, że nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji i jest bezpieczniejsze od procedury chirurgicznej. Po zastosowaniu Ulverinu widzimy: zmniejszenie wiotkości skóry, mniej zmarszczek, poprawę elastyczności skóry, poprawę zarysu linii żuchwy oraz likwidację tzw.”chomików”, likwidację „drugi podbródka. Zabieg Ulverinem to niesamowita precyzja działania. Energia z emitującego ultradźwięki przetwornika koncentruje się dokładnie na docelowej głębokości skóry. HIFU oddziałuje na kolagen i elastynę, powierzchniowy system mięśniowo-powięziowy.

Plan na owal twarzy

Działania nad poprawą owalu twarzy powinny być prawidłowo zaplanowane, bo owal twarzy to kilka składowych i każdą należy traktować indywidualnie. Dlatego zapraszam na konsultację do Kliniki Medycyny Młodości i dobranie przez lekarza najbardziej odpowiedniego zabiegu głównego a także innych zabiegów, które będą działały podtrzymująco na efekt, który zostanie osiągnięty.

Artykuł powstał przy współpracy z kliniką Medycyna Młodości

 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)