Wydrukuj tę stronę

Mezoterapia igłowa – efektywna poprawa wyglądu i kondycji skóry

mezoterapia_iglowaMezoterapia igłowa jest wykorzystywaną od lat metodą w medycynie estetycznej i kosmetologii. Uważana jest za doskonałą kurację, radzącą sobie z problemem starzenia się skóry, walki z cellulitem, zbędną tkanką tłuszczową, czy też problemem wypadających włosów. Dodatkowo jest szczególnie wskazana osobom po aplikacji wypełniaczy, botoksu i kuracjach laserowych, gdyż uzupełnia je i aktywnie wspomaga uzyskiwanie wymarzonych efektów.

 

Mezoterapia igłowa ma wiele zastosowań. Dzięki tej metodzie można doskonale walczyć z oznakami starzenia się skóry, ale także w skuteczny sposób zapobiegać pogłębianiu się cellulitu, znacznie go redukować, tak samo jak zbędną tkankę tłuszczową, a także pobudzać mieszki włosowe i niwelować problem wypadania włosów.

 

Metoda ta jest tak popularna głównie przez swoją skuteczność. Już po kilku zabiegach widoczne są efekty, które utrzymują się przez długi czas. Jednak, aby takie rezultaty były faktycznie trwałe i zadowalające, należy przeprowadzić zwykle od 4 do 6 zabiegów mezoterapii igłowej, powtarzanych w regularnych odstępach czasowych.

 

Mezoterapia kosmetyczno–estetyczna bazuje na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie sporządzonych, sterylnych koktajli lub substancji leczniczych, przeznaczonych do walki z danym problemem (anti-aging, poliwitamin, mieszanek z medycznym kwasem hialuronowym lub z jego czystą postacią, aminokwasów, enzymów, nukleotyd i innych). Koktajle te wstrzykiwane są przy pomocy specjalnego pistoletu do mezoterapii lub metodą ręczną, przy użyciu strzykawki. Dzięki mikroiniekcji, skórze dostarczane są aktywne składniki do jej wierzchniej warstwy, na głębokość około 1 milimetra. Pistolet ściśle kontroluje głębokość oraz ilość wstrzykiwanych substancji.

 

Działanie wstrzykniętych preparatów jest na optymalnym poziomie, gdyż koktajle docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające. Seria zabiegów przywraca skórze jej optymalną formę, a efekt jest długotrwały właśnie dzięki czystym i wysoko skoncentrowanym preparatom używanym w tej metodzie.

 

Odpowiednia pielęgnacja po wykonaniu serii zabiegów mezoterapii pozwala na utrzymanie zadowalających rezultatów przez dwa lub nawet trzy lata, pod warunkiem, że pacjent będzie poddawał się „zabiegom przypominającym” od jednego do dwóch razy w roku.

 

W zależności od wykorzystanego do zabiegu preparatu, możemy osiągnąć różne efekty, do których zaliczamy między innymi:

  • rewitalizację skóry;
  • regenerację skóry;
  • niwelowanie zmarszczek;
  • hamowanie wypadania włosów oraz pobudzanie ich wzrostu;
  • hamowanie foto-starzenia skóry;
  • niwelowanie cellulitu oraz rozstępów;
  • zmniejszanie tkanki tłuszczowej;
  • hamowanie zmian trądzikowych.

 

Preparaty dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, uwzględniających obszar ciała, na jakim ma być przeprowadzony zabieg, rodzaj cery oraz problem, z jakim metoda ma się zmierzyć. Do wyboru mamy kurację, która ogólnie poprawia kondycję i wygląd skóry lub koncentrującą się na wybranym defekcie. Najczęściej wybieranymi obszarami ciała przez pacjentów są: twarz, szyja, powieki, dekolt, kontur twarzy, dłonie, ramiona, brzuch, uda, pośladki i skóra głowy.

Zabieg mezoterapii igłowej można wykonywać o każdej porze roku, również latem. Warto jednak podkreślić, że po terapii nie należy korzystać z sauny oraz kąpieli słonecznych przez około 5 dni.

 

Mezoterapia igłowa twarzy, szyi lub dekoltu:

Zabieg na te okolice poprawia strukturę skóry. Podskórne lub śródskórne iniekcje odpowiednich preparatów, powodują zatrzymanie wody, stymulują metabolizm komórek oraz zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra po zabiegu sprawia wrażenie młodszej, wypoczętej i doskonale odżywionej. Po serii kilku zabiegów, drobne zmarszczki znikają z powierzchni poddawanych terapii, a głębsze ulegają znacznemu spłyceniu. Dodatkowo można zauważyć poprawę napięcia i jędrności skóry.

 

Mezoterapia igłowa okolic oczu:

Doskonała metoda na rewitalizację skóry wokół oczu. Bogata mieszanka substancji aktywnych, przeznaczonych do kuracji na tę wrażliwą okolicę, jest w stanie poradzić sobie jednocześnie z opuchlizną, zmarszczkami oraz cieniami pod oczami. Zabieg zdecydowanie poprawia mikrokrążenie i elastyczność skóry, równocześnie zmniejszając tendencję do zbierania się płynów wokół oczu, wygładza drobne zmarszczki oraz kurze łapki.

 

Mezoterapia igłowa dłoni:

Dłonie są częścią ciała, która z czasem zaczyna doskonale zdradzać nasz wiek. W celu poprawy kondycji oraz wyglądu dłoni i jednoczesnego doprowadzenia skóry do efektu, w którym staje się ona bardziej gładka, nawilżona oraz jędrna, stosujemy mieszanki  preparatów odżywczych, stymulujących oraz regenerujących.

 

Mezoterapia igłowa cellulitu:

Walka z cellulitem za pomocą zabiegu mezoterapii jest bardzo skuteczna. W wyniku terapii dochodzi do wzmożonego przepływu krwi, zmniejszony jest proces włóknienia tkanki łącznej i następuje redukcja depozytów tkanki tłuszczowej. W rezultacie otrzymujemy wygładzoną skórę, pozbawioną pomarańczowej skórki. Mezoterapia jest uzupełnieniem innych zabiegów walczących o optymalna sylwetkę. Iniekcje z odpowiednio dobranymi substancjami o działaniu lipolitycznym oraz stymulującym mikrokrążenie, przyczyniają się do zwiększenia metabolizmu komórek tłuszczowych, czego efektem jest jędrniejsza skóra, pozbawiona cellulitu.

 

Mezoterapia igłowa skóry głowy:

Najczęstszym wskazaniem do przeprowadzania zabiegu mezoterapii igłowej na skórze głowy są choroby włosów, prowadzących do znacznej utraty lub osłabienia struktury włosa. Dzięki podawaniu w skórę owłosioną głowy, koktajli witaminowych i preparatów mineralnych, można w widocznym stopniu poprawić odżywienie włosów, powstrzymać ich wypadanie, a nawet doprowadzić do odrostu.

 

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu:

  • alergie;
  • ciąża i okres laktacji;
  • cukrzyca;
  • stany zapalne na skórze, opryszczka;
  • skóra naczynkowa i źle tolerująca iniekcje;
  • choroby nowotworowe;
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych;
  • wiek poniżej 18 lat;
  • egzema, łuszczyca,
  • zakaźne choroby bakteryjne lub wirusowe.

Bezpośrednio po zabiegu, na skórze objętej procesem mikroiniekcji, może powstać zaczerwienienie lub drobne zasienienia w miejscach nakłuć. Znikają one w ciągu kilku dni od przeprowadzenia terapii. Możliwe jest także pojawienie się delikatnego opuchnięcia, które równie szybko maleje i zanika.

Zabieg wykonywany jest mikro igłami, dlatego nie zalicza się go do zabiegów bolesnych, jednak osoby o obniżonym progu bólowym powinny skorzystać z miejscowego znieczulenia, bazującego, przykładowo, na maści EMLA.

 

Paulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik w Krakowie.

 

Źródło: http://www.dermedik.pl/

Oceń ten artykuł
(7 głosów)