Wydrukuj tę stronę

Skuteczna fotoepilacja – laser diodowy czy IPL?

lumedinJaką technologię wybrać aby uzyskać wysoką skuteczność i bezpieczeństwo epilacji?

Porównajmy dwie technologie wykorzystujące światło – laser diodowy i IPL. Czym się różnią?

Tak naprawdę … wszystkim.

 

Co to jest fotoepilacja?

W tkankach znajduje się szereg substancji, które mają zdolność pochłaniania energii światła o określonym zakresie długości fali. Do głównych chromoforów skóry należą woda, hemoglobina i melanina. Melanina znajdująca się w naskórku i włosie pochłania energię w zakresie długości fal (400-1200 nm). Większość metod wykorzystuje zjawisko selektywnej termolizy, czyli energia świetlna w tkankach jest zamieniana w energię termiczną, która ma doprowadzić do zniszczenia mieszka włosowego.

 

IPL – to nie laser

Sam fakt, że urządzenie emituje światło nie upoważnia do nazwania go laserem.

IPL czyli Intensywne Światło Pulsacyjne - generuje niejednorodny impuls filtrowanego światła w zakresie 400-1200 nm, w celu wywołania konkretnego efektu w obszarze zabiegowym konieczne jest wykorzystywanie specjalnych filtrów. W przypadku epilacji uzyskujemy mało satysfakcjonujące efekty, co wynika ze zbyt dużego rozproszenia energii na okoliczne tkanki. Konieczne jest wykonanie serii co najmniej 6-10 zabiegów i nie daje to gwarancji zniszczenia cebulek włosów na danym obszarze. Mało skuteczne jest również działanie w przypadku cebulek włosa głębiej osadzonych.

 

Laser diodowy

Największą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem laserów diodowych. Wynika to z lepszej skuteczności i bezpieczeństwa samych zabiegów oraz dobrej kalkulacji ekonomicznej.

Promieniowanie wysyła­ne przez lasery charakteryzuje się ważnymi właściwościami, są to :

  • spójność, tzn. uporządkowanie – jest to cecha charakterystyczna dla lasera, nie występuje w naturze
  • monochromatyczność, wszystkie fotony opuszczające rezonator mają prawie dokładnie tę samą długość fali (kolor),
  •    równoległość, która powoduje łatwość sku­piania wiązki przez układy optyczne.

Do epilacji stosuje się lasery emitujące fale o długości w przedziale 630-1200 nm. W tym zakresie fal energia jest szczególnie dobrze pochłaniana przez melaninę i wnika wystarczająco głęboko do skóry właściwej na głębokość, na której umieszczone są mieszki włosowe.

Lumedin jest medycznym laserem diodowym służącym do epilacji. Urządzenie emituje wiązkę światła o długości fali 808nm zapewniając zwiększone bezpieczeństwo, lepszą penetrację i w rezultacie skuteczniejszy zabieg.

 

Laser Lumedin zapewnia wysoki komfort zabiegu dzięki wykorzystaniu technologii potrójnego systemu chłodzenia: wodą, powietrzem i zastosowaniem przewodnika w postaci szkła szafirowego. Głowica w chłodzeniu kontaktowym schładza skórę do temperatury 0℃. Zapewnia to wykonanie całkowicie bezbolesnych zabiegów, nawet w okolicach intymnych.

 

Wielkość plamki: uniwersalna głowica zabiegowa o rozmiarach 12mmx20mm, gwarantuje szybsze wykonanie epilacji także na większych powierzchniach.

 

Urządzenie posiada intuicyjny interfejs, a programowanie odbywa się poprzez ekran dotykowy, który na bieżąco wyświetla ustawienia. Po wybraniu typu skóry i obszaru zabiegowego, laser automatycznie dopasowuje parametry zabiegu. Na ekranie można także dokonywać modyfikacji w zakresie: gęstości energii, częstotliwości oraz czasu trwania impulsu, co zapewnia odpowiednie parametry dla epilacji włosów również jasnych

 

Lumedin – Twój laser do bezbolesnej epilacji.

 

www.abacosun.pl

Opracowała Dagmara Sulewska

Oceń ten artykuł
(3 głosów)