Wydrukuj tę stronę

Zabiegi z użyciem preparatów autologicznych

Coraz większa ilość pacjentów medycyny estetycznej w Polsce jest świadoma swoich potrzeb. Polacy chcą wyglądać młodo i naturalnie, a także poszukują produktów, które nie zawierają chemii.

Ostatnio do Kliniki Medycyny Młodości trafiła pacjentka, która po raz pierwszy zdecydowała się na zabiegi medycyny odmładzającej. Na wizycie była stremowana i przyznała się, że tak naprawdę ma niewielką wiedzę jeśli chodzi o tę dziedzinę medycyny. Koleżanka poleciła jej zabiegi z użyciem preparatów autologicznych, twierdząc, że one są najbardziej naturalne i bardzo skuteczne.

Pomyślałam sobie, że jeszcze raz wyjaśnię, bo jak mówiła moja nauczycielka chemii ze szkoły podstawowej, powtarzanie materiału jest bardzo ważne i za każdym razem odkrywamy nowy aspekt danego problemu. I muszę się z nią zgodzić. A zatem podsumuję jeszcze raz i wyjaśnię dla wszystkich mniej wtajemniczonych temat zabiegów autologicznych.

 

Preparaty autologiczne

Na polu medycyny estetycznej termin ten odnosimy do próbek osocza (pozyskiwanego z własnej krwi pacjenta przy pomocy specjalistycznych urządzeń) lub komórek regeneracyjnych i macierzystych (pozyskiwanych z krwi obwodowej lub tkanki tłuszczowej pacjenta), które wykorzystywane są do regeneracyjnych zabiegów odmładzających.

 

Osocze bogatopłytkowe

Osocze z krwi może mieć różne stężenie płytek krwi, a wszystko to w zależności od metody pozyskania osocza, na którą się zdecydujemy. Jedną z nich jest metoda Full Face Regeneration. O ile metoda Full Face Regeneration polega na pozyskaniu osocza o stężeniu płytek krwi 3 razy większym niż w krwi pełnej, o tyle inna metoda, nazwana Angel System polega na pozyskaniu osocza o stężeniu płytek krwi 6-8 razy większym niż w krwi pełnej. W zależności od problemu lekarz indywidualnie dobiera metodę, bo każdy ma inne potrzeby. W Klinice Medycyny Młodości stosujemy nasz autorski zabieg Full Face Regeneration oraz używamy metody Angel System. Obie są bardzo skuteczne, choć ta druga ma o wiele większy potencjał regeneracyjny i dlatego nie wymaga częstego powtarzania. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są skuteczne w regeneracji tkanek  twarzy i poszczególnych części ciała, a także świetnie sprawdzają się w walce z nadmiernym wypadaniem włosów zwłaszcza u kobiet.

 

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste, to pula komórek, która znajduje się w naszych tkankach. Jest odpowiedzialna za procesy odnowy, regeneracji poprzez podziały, kontrolę, odbudowę tkanek i namnażanie nowych komórek.

 

Komórki regeneracyjne

Komórki regeneracyjne, to komórki, które stymulują procesy regeneracyjne, ale poprzez wydzielanie różnych substancji i komunikację między sobą. Kiedy mówimy o zabiegach, z komórkami macierzystymi (komórki pobrane z tkanki tłuszczowej lub z krwi), prawie 90%, czasami nawet więcej, to komórki regeneracyjne. Komórki macierzyste w tym separacie z tkanki tłuszczowej czy z krwi, to poniżej 10%.

Zabiegi z wykorzystaniem preparatów autologicznych z są bardzo bezpieczne i skuteczne, jeśli chodzi o regenerację i odmładzanie. Efekty widoczne są dość szybko i utrzymują się długo. Nasza Klinika Medycyny Młodości była jedną z pierwszych stosujących własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Mamy w tym ogromne doświadczenie i specjalistyczny sprzęt.

 

komórki macierzyste, komórki regeneracyjne, Kompleksowe dbanie o siebie, Medycyna Młodości, osocze bogatopłytkowe

http://www.drbrumer.pl/

Oceń ten artykuł
(4 głosów)