Wydrukuj tę stronę

Fale, koki, loki – propozycje fryzur na lato

9Lato to czas kiedy chcemy wyglądać pięknie. Panie oprócz ubioru dużą uwagę przywiązują do swojej fryzury, która latem powinna być nie tylko wygodna, ale także i modna. Poniżej znajdziecie kilka propozycji na fajne uczesania na letnie dni.

 

 

Letnie fryzury 2013

 

W tym roku fryzurka powinna wyglądać lekko, delikatnie, ale przede wszystkim świeżo. Dominuje styl naturalny, niedbałe uczesania, tapirowania, kwiaty wpięte we włosy. W zasadzie wszystko jest dozwolone. Latem 2013 sprawdzi się zarówno styl klasyczny jak i  uczesanie retro nawiązujące do lat sześćdziesiątych XX wieku. W zasadzie dla każdego coś dobrego. Jeżeli lubisz wygodę i prostotę w uczesaniu, również znajdziesz fryzurę dla siebie.
Obecnie niedbały wygląd włosów jest zaplanowany i wykonany w sposób jak najbardziej przemyślany. Tak uczesane pasma mają wygląd jak bezpośrednio po przebudzeniu

 

Obecnie modne są wszelkiego rodzaju warkocze zwykłe i dobierane, plecionki, oraz fale. Panie mające dłuższe pasma zaczesują je w kucyk. W tym roku kucyki, oraz inne upięcia przeszły wielką transformację. Włosy możesz upinać w różny sposób jaki tylko przyjdzie ci do głowy.

 

Jeżeli chodzi o grzywkę to w tym sezonie modne są te zaczesane na bok i luźno upięte. Przy długich włosach dopuszczalny jest klasyczny przedziałek na środku głowy.

Jaki kolor?

 

Obowiązujące kolory to przede wszystkim brązy, zarówno jasne jak i ciemniejsze. Ważne, aby wyglądały naturalnie. Modne są różne odcienie czekolady.

Kolor ma być wyrazisty.

 

Jeśli lubisz eksperymentować na włosach i jesteś odważna możesz nałożyć na kosmyki bardziej nietypowe kolory, takie jak: turkus, fiolet, czy nawet róż.
Podobno hitem lata 2013 będą pastelowe kolory. Dzięki pasemkom wykonanym w tych barwach, uczesanie będzie wyglądało bardziej delikatnie.
Dozwolone jest połączenie tych dwóch trendów kolorystycznych. Aby uzyskać oszałamiający efekt włosy rozjaśniamy od połowy ich długości.

 

imageshand.jpgWielki powrót koka i innych fryzur z lat sześćdziesiątych

 

Ogromny, tapirowany kok jaki królował w latach sześćdziesiątych znowu jest modny. W tym roku przypomnimy sobie również zapomniane już karbownice do włosów.

 

Poza tym cały czas modne są warkocze upięte na głowie w różny sposób. Warkocz może być dobierany lub zwykły. Możesz z niego zrobić kłos lub koronę.

Dodatki we włosach

 

Latem 2013 roku modne są też przeróżne dodatki, które doczepiamy do włosów. Mogą to być na przykład cienkie paseczki różu, czerwonego lub żółtego, które wpleciesz w wykonane upięcie. Jest to przykład na efektowną fryzurę. Dodatkiem mogą też być jedwabne chustki, woalka.

 

wlosy-krecone.jpgPropozycje modnych fryzur w 2013 roku

 

  1. Fryzurka z grzywką – grzywka powraca. Może być zaczesana lub schowana pod włosami. Włosy opadające na twarz musisz odgarnąć i luźno upiąć z boku głowy.
  2. Ciasny węzeł – gładka fryzura wręcz idealna na upalny dzień. Włosy uczesane są w niski i ciasno związany koczek. Do jej wykonania potrzebne są preparaty do pielęgnacji włosów, gumka i wsuwki.
  3. Niski kucyk – włosy zaczesz na gładko i zepnij u podstawy karku.
  4. Rozpuszczone włosy – prosta i naturalna fryzurka, która zawsze wygląda atrakcyjnie i lekko.
  5. Włosy w stylu retro – zawsze modna fryzurka, która pozwala zachować romantyczny wygląd ogromnego koka. Włosy muszą natapirowane.
  6. Włosy do połowy upięte – część pasm jest upięta. Pomiędzy kosmyki wpleć ozdoby przeznaczone do włosów.
  7. Włosy podkręcone – bardzo łatwe do ułożenia.
  8. Mokre włosy – będą hitem obecnego sezonu. Doskonała fryzurka na upalne dni. Mokre włosy zaczesz do tyłu i gotowe. 
  9. Fryzura dla odważnych – przeznaczona dla właścicielek dużej ilości włosów. Przez głowę przechodzą dwa lub trzy ukośnie idące przedziałki.

 

 

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

hndsmlogo

Oceń ten artykuł
(5 głosów)