Wydrukuj tę stronę

Na ostatnią chwilę przed rozpoczęciem roku szkolnego

Czasami różne sprawy nas zaskakują i wtedy musimy działać szybko, pod wpływem chwili. Jednak w większości przypadków jest tak, że różnego rodzaju uroczystości są zaplanowane już wcześniej, w związku z czym mamy zawsze dość czasu, by odpowiednio się do nich przygotować, przemyśleć własną kreację, dobrać pasujące dodatki i wybrać taką fryzurę, która będzie najlepszym uzupełnieniem całości. Tak jak szykujemy się na ślub i wesele znajomych, sobotnią imprezę, rocznicę ślubu rodziców, uroczystości rodzinne, tak samo powinniśmy się starannie szykować na rozpoczęcie roku szkolnego. Po dwóch miesiącach wakacji nadchodzi bowiem taki czas, kiedy na nowo spotykamy się z naszymi znajomymi z klasy, ze szkoły i rozpoczynamy naukę nowych przedmiotów. Ta uroczystość powinna być przez nas potraktowana poważnie.

Choć zanim się jeszcze zaczną wakacje, to wiemy już, kiedy rozpocznie się następny rok szkolny, to często bywa tak, że nie przygotowujemy się do tego wcześniej, a zostawiamy wszystko na ostatnią chwilę. W ten sposób nie mamy czasu dopracować swojego wyglądu, zaplanować ubioru i uczesania, a mimo tego chcemy wyglądać w tym dniu pięknie i inaczej, niż na co dzień. Jak się jednak okazuje, można z powodzeniem na ostatnią chwilę wymyślić prostą, ale niebanalnie wyglądającą fryzurę, która będzie stosowna na taką okazję i sprawi, że będziemy czuć się wyjątkowo. Tym ważniejsze jest to wówczas, kiedy pierwszy raz spotykamy nowych kolegów z pracy zaczynając naukę w gimnazjum czy też szkole średniej. Dlatego dzisiaj przedstawiamy propozycję ekspresowej fryzury na ostatnią chwilę przed rozpoczęciem roku szkolnego.

 

71_1_by_sw33t__lib3rty-d3bh7z1.jpgFryzury na ostatnią chwilę

 

Nigdy nie wiadomo, co może nam się przydać, dlatego też dobrze jest mieć w zanadrzu takie pomysły, które w kilka minut pozwolą nam osiągnąć niebanalny efekt. Tym właśnie są fryzury na ostatnią chwilę. Kiedy mamy bowiem całkiem niewiele czasu, to nie ma nawet mowy o misternym układaniu każdego kosmyka. Wówczas trzeba wyczarować fajną, stylową fryzurkę mając do dyspozycji całkiem niewiele. My gwarantujemy, że jest to możliwe.

 

Z krótkimi włosami nigdy nie ma większych problemów, ponieważ wystarczy odpowiednio je wymodelować i utrwalić, a jeśli są one niepokorne i trudne do zdyscyplinowania, wystarczy ułożyć je w artystyczny nieład i wcale nie gorzej będą się wówczas prezentowały. Jednakże ze średnio długimi, a z całą pewnością długimi włosami będziemy mieć problem. Jednakże dziś mamy propozycję właśnie dla włosów średniej długości, które przeważnie ciężko się układa, by dobrze wyglądały rozpuszczone, a pomysłów na ich upięcie akurat w naszej głowie brak.

 

Z fryzurami na ostatnią chwilę jest o tyle dobrze, że wcale nie muszą być one idealnie gładkie, idealnie upięte, ponieważ lekki nieład i wystające końcówki włosów również będą do nich pasowały. Na rozpoczęcie roku szkolnego taka fryzura będzie jak znalazł. Wystarczy lżej upiąć włosy, nie zaczesywać ich całkiem na gładko, a nawet z boków wypuścić po jednym czy po dwa cienkie kosmyki, a taka fryzura wcale nie straci swojego uroku. Rozpoczęcie roku szkolnego to doprawdy poważna uroczystość, ale nie wymaga ona włosów równo obciętych pod linijkę i gładko zaczesanych, by żaden kosmyk nie odstawał.

 

Lekki koczek na ostatnią chwilę

 

Zabieramy się zatem za zrobienie lekkiego koczka w zaledwie kilka krótkich chwil, tak, jakbyśmy miały zaledwie kilka minut na wyszykowanie się na rozpoczęcie roku szkolnego. Włosy powinny być umyte, dobrze wysuszone oraz rozczesane. Nie ma mowy o kołtunach, które znacznie utrudniłyby nam ułożenie fryzury. Z całą pewnością do tej stylizacji będzie pasowała grzywka zaczesana na bok. Jeśli jednak takowej nie masz, to wystarczy, że zrobisz przedziałek z boku głowy, a włosy tuż nad czołem uniesiesz lekko u nasady. Pamiętaj, nie będziemy tutaj związywać mocno włosów i zaczesywać ich na gładko. Dopuszczalny jest minimalny nieład i swojego rodzaju swoboda kosmyków.

 

Całe włosy należy zebrać z boku głowy, najlepiej za uchem. Taka asymetryczność sprawi, że fryzura będzie jeszcze bardziej oryginalna. Zebrane włosy należy związać gumką w koński ogon. Gumka powinna być dość dobrze umocowana, aby przytrzymała na dłuższy czas włosy, jednakże nie powinnaś czesać na gładko włosów, niech będą one lekko uniesione.

 

Włosy zebrane w kucyk dziel na niewielkie pasma i wywijając je podpinaj dookoła gumki. Końcówki włosów podpinaj wsuwkami tak, aby były jak najmniej widoczne. Możesz również pozostawić wywinięte końcówki, które będą uzupełniały Twojego lekkiego koczka. Do wykończenia fryzury możesz użyć niewielkiego kwiatuszka lub też kokardki na spince. Upnij ozdobę ponad koczkiem, a zobaczysz jak doskonale będą się one uzupełniać.

 

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

hndsmlogo

Oceń ten artykuł
(2 głosów)