Wydrukuj tę stronę

Wielki sukces polskiego fryzjerstwa! Paweł Babicz zwycięzcą prestiżowego konkursu fryzjerskiego podczas Alternative Hair Show w Londynie.

W kategorii Awangarda Babicz nie miał sobie równych, pokonał 20 rywali z całego świata, a fryzura przypominająca pajęczą sieć podbiła serca jury i publiczności.

sukces_pol_fryzjerstwa

Konkurs, w którym startował Paweł Babicz – International Visionary Award – jest częścią Alternative Hair Show – jednego z największych i najbardziej prestiżowych eventów fryzjerskich na świecie. Pomysłodawcami tego wydarzenia, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc chorym dzieciom, są guru światowego fryzjerstwa: Tony Rizzo oraz Antonio Mascolo.

sukces_pol_fryzjerstwa1By wystartować w konkursie należało nadesłać zdjęcie z wykonaną przez siebie fryzurą. Spośród setek nadesłanych prac konkursowych jury wybrało tylko 40 ekip i zaprosiło na finał do Londynu: 20 w kategorii strzyżenie i koloryzacja oraz 20 w kategorii awangarda, w tym tylko jedną z Polski. Oceniano nie tylko fryzurę, ale całą aranżację: strój, makijaż, a także wykonanie zdjęcia konkursowego. Dlatego też wielkie uznanie należy się całemu zespołowi z Krakowa: fotografowi Emilowi Bilińskiemu, wizażystce Dorocie  olińskiej, stylistce Dagmarze Dziedzic, modelce Klaudii Kozik oraz firmie Conhpol Bis.

12 października na scenie Albert Hall, gdzie odbywał się finał konkursu, fryzjer miał trzy godziny na wykonanie swojej fryzury. Nie chodziło jednak o wierne odtworzenie stylizacji z fotografii konkursowej, a o jej nową interpretację, świeże spojrzenie i kreatywność. Fryzura musiała być podobna do tej, którą wykonano wcześniej, ale nie identyczna, nie było więc mowy o wyuczeniu się jej na pamięć. – I to właśnie było największym wyzwaniem. Nie
interesuje mnie bowiem odtwarzanie ale kreowanie – powiedział po ogłoszeniu wyników Paweł Babicz.

Zapytany o swoje inspiracje zażartował, że fryzura musiała być na tyle duża i imponująca, żeby widzieli ją nawet goście siedzący w ostatnich rzędach wielkiego Albert Hall. – Duża, ale nie ciężka. Pragnąłem oddać tu lekkość i kobiecość, miękki kształt, coś jakby pajęczą sieć, może tkankę roślinną – wyjaśnił.


Młody fryzjer z Krakowa, Paweł Babicz, fryzjerstwo wyssał z mlekiem matki – Małgorzata Babicz to od lat jedna z czołowych polskich stylistek fryzur. Ma 28 lat i oprócz fryzjerstwa pasjonuje się sportem. – Moim marzeniem jest zorganizowanie polskiej edycji tego konkursu. Potrzebnych jest wielu sponsorów i bardzo dużo pracy, ale wierzę, że to wszystko jeszcze przede mną – dodał.

Karolina Siudeja

 

International Visionary Award organizowany jest w ramach jednego z największych i najbardziej prestiżowych targów fryzjerskich na świecie – odbywającego się od 1983 roku Alternative Hair Show. Pomysłodawcami tego wydarzenia, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc chorym dzieciom, są guru światowego fryzjerstwa: Tony  Rizzo oraz Antoni Mascolo. By wystartować w konkursie należy nadesłać zdjęcie własnej stylizacji w jednej z dwóch kategorii: strzyżenie i koloryzacja lub awangarda. Spośród nadesłanych prac jury do Londynu zaprasza najlepszych by na miejscu wyłonić zwycięzcę.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)