Wydrukuj tę stronę

Magiczna gra kolorów

6469

Magiczna gra kolorów

Chyba każda kobieta choć raz zastanawiała się nad koloryzacją włosów. Kiedy tradycyjne pasemka odeszły do lamusa, fryzjerski świat wysunął inne alternatywy. Najmodniejszą stała się metoda rozjaśniania dla osiągnięcia efektu włosów muśniętych słońcem.

 


Koszty zmian na głowie

Farbowanie włosów jest dosyć inwazyjnym zabiegiem. Powrót do naturalnego koloru jest wręcz niemożliwy. Często jednak wizja metamorfozy jest zbyt kusząca i w konsekwencji wiele kobiet decyduje się na zmianę odcienia włosów. Jednakże jest sposób na sprawdzenie nowych możliwości bez konieczności decydowania się na całkowitą koloryzację. Jeszcze kilka lat temu były to pasemka. Dzięki nim można było wypróbować nowy kolor i odświeżyć wygląd. Obecnie jednym z najmodniejszych trendów fryzjerskich są lekko rozjaśnione włosy, jakby były w nie wplecione promienie słoneczne. Jednak takiego rezultatu nie osiągniemy robiąc tradycyjne pasemka. Dlatego odchodzi się od tej metody na rzecz tych, które nie ingerują tak inwazyjnie w strukturę włosa. Nie dzieje się to bez powodu, ponieważ wszystkie preparaty służące do rozjaśniania włosów zawierają bardzo szkodliwy amoniak. Panie, które zdecydowały się na pasemka skarżyły się często na negatywne skutki jakie powodowały. Włosy stają się mocno przesuszone, kruche i matowe. Osłabione rozdwajają się, łamią, a co najgorsze wypadają. Niszczące uderzenie w budowę włosa to niejedyna konsekwencja stosowania pasemek. Zdarza się, że dają niepożądany przez nas efekt. Często różnią się znacznie od naszego koloru włosów i tym samym wyglądają nienaturalnie. Zwłaszcza te wielokolorowe lub wykonane na zasadzie kontrastu ciemnych pasm z jasnymi włosami. Szereg negatywnych skutków robienia pasemek sprawił, że stały się one już niemodne.


Włosy muśnięte słońcem

Słońce w unikalny sposób tworzy rozświetlające refleksy na naszych włosach. Nie trzeba czekać na letnie dni, aby się nimi cieszyć, gdyż efekt gry światła można uzyskać teraz w salonie fryzjerskim. Hitem obecnego sezonu jest zastosowanie metody Kromaklin do lekkiego rozjaśnienia końcówek włosów. Niezależnie od koloru czy gęstości włosów, osiągniemy efekt włosów muśniętych słońcem. Kosmyki staną się zdecydowanie bardziej świetliste. Dzięki metodzie Kromaklin nadajemy im więcej blasku i świeżości poprzez wrażenie rozświetlenia naszej fryzury. Efekt jest subtelny, a światło uwydatnia jaśniejsze refleksy. Kromaklin nie jest typowym rozjaśniaczem, po którym włosy są mocno przesuszone. Korzystając z tej metody mamy gwarancję, że nasze włosy nie odpadną. Daje naturalny efekt, ponieważ rozjaśnia tylko do dwóch tonów. Nie osiągniemy dzięki niej diametralnej zmiany, lecz efekt włosów delikatnie podjaśnionych słońcem.


Kromaklin - innowacyjny system pozwalający na zmianę koloru

Nowatorski system Kromaklin, którego składnikiem aktywnym jest olejek ze słodkich migdałów, pozwala bezinwazyjnie wniknąć w strukturę włosa i „zdjąć” obecny kolor. Olejek ten, dzięki bogactwu kwasów tłuszczowych działa ochronnie i łagodząco, skutkiem czego włosy nabierają blasku i witalności. Kromaklin usuwa utleniające barwniki kosmetyczne z włosów i redukuje sztuczne pigmenty, jednocześnie nie wywierając negatywnego wpływu na naturalny pigment włosów. Prosta, praktyczna i skuteczna aplikacja pozwala cieszyć się naturalnym i modnym efektem bez uszkodzenia struktury włosa. Preparat włoskiej marki Kemon jakim jest Kromaklin, pielęgnuje nie niszcząc, dzięki zawartości delikatnych olejków. Kolor możemy ściągać z samych końców lub od odrostów. Zabieg trwa w zależności od tonu włosa – do 3 godz. przy włosach czarnych, ale już przy brązowych 30 min. Metoda Kromaklin jest bardzo bezpieczna dla włosów i daje zarazem długotrwały efekt.

 

Autor: Maciej Maniewski

www.maniewski.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)