Wydrukuj tę stronę

Męskie włosy - jak o nie dbać?

Mówiąc o włosach i ich pielęgnacji najczęściej poruszamy temat kobiet (co jest oczywiste), niestety w większości wypadków zapominamy o mężczyznach. A przecież i oni chcą o nie dbać.     Z tego względu przygotowaliśmy kilka porad, których przestrzeganie wpłynie bardzo pozytywnie na wygląd i strukturę właśnie włosów męskich.

 

 

 

 

 

1. Codzienne mycie. Dzięki temu włosy nie będą przetłuszczone i nadamy uczucia świeżości. Najlepszym w tym wypadku jest szampon KEMON FREQUENCE LIDING LIFE, który jest przeznaczony do częstego stosowania. Dzięki swojej formule doskonale nawilża i jest tolerowana przez skórę i włosy. Należy też pamiętać o myciu w letniej wodzie, w cenu nie pobudzania gruczołów łojowych.


2. Suszenie rozpocząć od lekkiego wytarcia włosów ręcznikiem, unikając przy tym silnych i gwałtownych ruchów. Podczas używania suszarki nie włączać najwyższej temperatury i najmocniejszego nawiewu.

 

3. Utrwalanie. Niestety wiele mężczyzn nie wie jakiego typu produkt użyć, aby nadać swojej fryzurze odpowiedni kształt i utrwalanie. Z tego względu my proponujemy pastę do modelowania włosów KEMON ZERO GRAVITY. Jej stosowanie gwarantuje wyraziste podkreślenie fryzury a zarazem wymodelowanie.


Warto też pamiętać, że nieodzownym elementem dbania o włosy jest też odpowiednia dieta bogata w między innymi witaminy A, B6, E oraz żelazo, miedź i cynk, gdyż to one stymulują tempo wzrostu i podnoszą wytrzymałość włosa. Ważne są również regularne wizyty u fryzjera, najlepiej w co 3-4 tygodnie.

 

Źródło: www.maniewski.pl

Oceń ten artykuł
(10 głosów)