Wydrukuj tę stronę

Zimą wypiękniej do wiosny

Aby wypielęgnować cerę, skorygować sylwetkę, czy zyskać piękną opaleniznę potrzeba tygodni, a ostateczny efekt może być uzależniony nie tylko od naszej motywacji, ale również od uwarunkowań klimatycznych. Doświadczeni kosmetolodzy i lekarze dermatolodzy polecają wykonanie części bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych w okresie zimy. Znikoma ilość promieni słonecznych, które mogłyby urazić podrażnioną skórę zapewnia nam w tym okresie najlepsze warunki rekonwalescencji, a nasza skóra najczęściej jest pozbawiona opalenizny. W okresie wiosenno-jesiennym uroku nam dodaje mniej lub bardziej intensywna opalenizna, która przy wykonywaniu niektórych zabiegów może ściągnąć na nas powikłania w postaci, bąbli, przebarwień, czy szpetnych strupów. Jeśli przez nasze myśli przebiegł pomysł na zaaplikowanie sobie nowoczesnej mikrodermabrazji, likwidacji żylaków, tatuaży, pajączków, czy przebarwień, a nawet laserowej depilacji – zróbmy to zimą.

 

 


Wykorzystując to, że dni stały się dłuższe i do dyspozycji dostajemy leniwe wieczory, zadbajmy o siebie również w domu. Pod prysznicem używajmy peelingu, po którym nawilżajmy skórę stosując balsamy do ciała. Walcząc z suchym, zimnym powietrzem pamiętajmy nie tylko o twarzy, którą należy smarować odpowiednimi (najlepiej tłustymi) kremami, ale również o ustach, dłoniach, stopach i włosach. Na ustach powinien znaleźć się łatwo rozsmarowujący sztyft, chroniący je przed wysychaniem i pierzchnięciem. Oprócz posiadania zdrowych, kuszących ust zwiększymy także naszą ochronę przed wirusami i bakteriami chorobotwórczymi. Nosząc zimą ciepłe rękawiczki, nie tylko będziemy miały gładkie, piękne dłonie, ale również zmniejszymy ryzyko przeziębienia. Naturalnie sama ochrona przed zimnem to trochę mało. Warto pamiętać o zabiegach na dłonie, peelingu, maseczkach, kremach nawilżających. W czasie zimy miejmy na uwadze również to, żeby poświęcić uwagę swoim stopom. Jeśli chcemy, aby były piękne – dbajmy o nie przez cały rok, a nie tylko ciepłą wiosną i latem kiedy zakładamy odkryte buty. Regularny pedikiur jest na tyle łatwy, że można go wykonać nawet samemu, aby zapewnić sobie zadbane stopy. Podczas codziennej kąpieli warto wymasować stopy peelingiem lub specjalną tarką gruboziarnistą, która wygładzi skórę, a po osuszeniu ręcznikiem wklepać w nie krem.


Odpowiednio zadbana (nawilżona, natłuszczona i elastyczna) skóra stanowi nie tylko wyjątkowy płaszcz ochronny, broniący organizm przed niekorzystnym oddziaływaniem różnych czynników środowiska zewnętrznego jest również naszą wizytówką. To właśnie późną jesienią, czy zimą kiedy panują trudniejsze warunki pogodowe (nagłe skoki temperatur przy wchodzeniu z mrozu do ciepłych pomieszczeń, silny wiatr, opady marznącego śniegu) trzeba znaleźć chwilę na wizytę u fryzjera i kosmetyczki, masaż stóp czy chociażby maseczkę. Dobry wygląd jest silnie związany z naszym dobrym samopoczuciem, a przede wszystkim poziomem samooceny, to z  kolei ma wpływ na nasze zdrowie. Pracujmy również nad naszą kondycją poświęcając chociaż część czasu na jakąkolwiek formę aktywności fizycznej, a na wiosnę nie tylko nas zadziwi osiągnięty efekt naszych zabiegów.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)