Wydrukuj tę stronę

Czy mamy do czynienia z przełomową technologią w zakresie mezoterapii ?

mezoteriapiaMezoterapia jest znakomitą metodą oddziaływania terapeutycznego na skórę. Znajduje rozległe zastosowanie zarówno w kosmetologii jak i medycynie estetycznej. Polega na podawaniu substancji czynnej do skóry na określoną głębokość. Chodzi o to by preparat nie został podany za płytko- wtedy rozleje się na skórze, ale też nie za głęboko- wtedy zostanie wchłonięty przez naczynia tkanki podskórnej i również bezpowrotnie utracony. Kolejnym mankamentem mezoterapii podawanej bezpośrednio ze strzykawki jest silna bolesność. Właśnie z powodu bolesności dużo pacjentek rezygnowało z tej wartościowej metody terapii. Nie sposób również nie wspomnieć o krwiakach- szczególnie okolic oczu. Były one na tyle kłopotliwe, ze pacjentki na mezoterapię okolic oczu zgłaszały się w czwartki, by w piątek skorzystać z urlopu a potem jeszcze przez sobotę i niedzielę uzyskać wygląd umożliwiający pokazanie się wśród ludzi.

 

Rzadko jest tak aby jedna technologia pozwoliła na rozwiązanie wszystkich problemów. Przełomem w tym zakresie jest urządzenie Dermal WM od firmy BIOCERIS.

 

Preparat mezoterapeutyczny jest podawany przez kartridż który najpierw zasysa skórę, następnie wprowadza do skóry 5 igieł na określoną głębokość, z każdej z nich podaje ściśle określoną ilość preparatu i dopiero po wycofaniu igieł puszcza zassana skórę. Taka technologia powoduje, że preparat jest podany na właściwą głębokość w ilości takiej jaką chcemy. Zassanie skóry powoduje oddalenie miejsca wkłucia od naczyń krwionośnych oraz nerwów, co powoduje, że nie tworzą się krwiaki a bolesność ulega znacznej redukcji.

 

Wielką zaletą urządzenia Dermal WM jest możliwość bezpiecznego opracowywania powiek, które z jednej strony bardzo korzystnie reagują na mezoterapię, z drugiej strony były bardzo niebezpieczne do zabiegu strzykawką ze względu na możliwość uszkodzenia gałki ocznej, oraz kłopotliwe ze względu na obfite unaczynienie i co za tym idzie łatwość formowania się krwiaków.

 

Przy pomocy urządzenia Dermal WM oprócz podawania koktajli mezopterapeutycznych podaję również osocze bogatopłytkowe zarówno na twarz jak i na skórę owłosioną głowy. Podczas podawania osocza jako tzw. wampirzego liftingu wykonuję około osiemset nakłuć (każdorazowo kartridż wprowadza 5 igieł). Przy delikatnym znieczuleniu kremem znieczulającym wkłucia te są niebolesne dla pacjentki. Podobna ilość nakłuć jest stosowana w terapii wypadania włosów. Ze względu na brak strat preparatu oraz precyzję podawania efekty leczenia są nieporównywalnie lepsze niż przy podawaniu preparatu „z ręki” (zdjęcie w załączeniu).

mezoteriapia1

Kolejnym zastosowaniem tej technologii jest podawanie nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Podaję go na twarz, grzbiety rąk oraz dekolt. Po 2-3 sesjach skóra staje się nawodniona i zregenerowana. Bardzo dobry zabieg dla Pacjentek lubiących się opalać- zarówno przed wyjazdem na wakacje jak i po powrocie.

 

Urzadzenie Dermal WM używam już od kilku miesięcy. Jest to sprzęt niezawodny i technologicznie przełomowy. Polecam każdemu komu zależy na świadczeniu profesjonalnych usług. Dla jasności informuję, iż nie mam żadnych profitów z reklamy urządzenia ani jego dystrybucji. Przekazuję natomiast informacje, które moim zdaniem mogą być istotne dla praktyków w zakresie medycyny estetycznej jak i kosmetologii.

 


 

Krzysztof Kwela 

chirurg certyfikowany w zakresie medycyny estetycznej certyfikowany lekarz Światowego Stowarzyszenia

Lekarzy Medycyny Przeciwstarzeniowej WOSAAM

 

Centrum Medyczne Kwel-Med 

Poradnia Medycyny Estetycznej

Świecie ul. Wojska Polskiego 80

http://kwela.com.pl

 

Źródło: http://bioceris.pl/

 

Oceń ten artykuł
(7 głosów)