Wydrukuj tę stronę

Kriolipoliza - przebieg zabiegu, działanie i efekty.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza to prawdziwy hit wśród zabiegów nieinwazyjnych, pozwalający pozbyć się raz na zawsze niechcianego tłuszczyku i cellulitu.

W procesie kriolipolizy wprowadza się do tkanki tłuszczowej zimno.

Celem jest uzyskanie przez określony okres czas temperatury ok. -5 - 0 C w wyselekcjonowanym obszarze komórek tłuszczowych. Niska temperatura prowadzi do rozpadu (lipolizy) komórek tłuszczowych. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. Po zamrożeniu lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i wydalane przez układ limfatyczny. Efektem zabiegu jest znacząca redukcja tkanki tłuszczowej.

 

Efekty zabiegu.

Zabieg jest niezwykle skuteczny. Daje trwałą 20-30% redukcję tkanki po jednym zabiegu. 
Rezultaty są widoczne 3-4 dnia, kiedy fałd skóry inaczej się układa (pomiar fałdomierzem pokazuje około 2-4 cm różnicy).

Po około 30 dniach efekty są jeszcze bardziej spektakularne – wyraźnie jest widoczny efekt wyszczuplenia. Cały proces tracenia tkanki tłuszczowej trwa około 2- 3 miesięcy i ewentualnie potem można powtórzyć zabieg. 

Drugi zabieg wykonujemy po 6-8 tygodni po pierwszym.

Ze względu na zniszczenie komórek tłuszczowych efekty są długotrwałe. Nawet w przypadku ponownego przybrania na wadze, miejsca uprzednio poddane kriolipolizie będą bardziej oporne na zwiększenie obwodu.

W czasie jednego zabiegu można zastosować maksymalnie do 6 przyłożeń. Brzuch to dwa przyłożenia, boczki – dwa, i po jednym na uda.

 

Przebieg zabiegu.

Zabieg trwa 45 - 60 minut. Specjalna głowica zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku. Głowica chłodzi zassany obszar skóry / tłuszczu zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Czujniki wbudowane w głowicę są połączone z panelem sterowania w celu stałego monitorowania i regulowania chłodzenia.

W tym samym czasie, w którym aplikowane jest zimno, głowica przeprowadza masaż próżniowy i drenaż limfatyczny, co dodatkowo stymuluje organizm do detoksykacji, szybszego pozbywania się tłuszczu oraz złogów cellulitowych.

 

Lecznicze światło LED, które emitowane jest w głowicy stymuluje dodatkowo skórę. Na początku zabiegu przygotowuje skórę

do zabiegu kriolipolizy (czerwone światło LED) zwiększajac atywnośc krwi i zmniejszając uczucie dyskomfortu. Działa na poziomie

naskórka i skóry właściwej, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, odmładza skórę, redukuje blizny. Zmniejsza i łagodzi

podrażnienia po zabiegach, redukuje stany zapalne skóry.

Zielone światło LED wływa na gojenie się ran, relaksuje, hamuje wydzielanie melaniny. Światło zielone razem ze światłem czerwonym

są skuteczne w zwalczaniu cellulitu, spłycają rozstepy, blizny pooperacyjne, likwidują zmarszczki.


Zabieg jest bezbolesny, chociaż można poczuć lekki dyskomfort z powodu zimna oraz  przy zasysaniu skóry do głowicy chłodzącej.

Mogą pojawić się małe siniaczki i zaczerwienienia. W przypadku niektórych pacjentów może też wystąpić drętwienie lub osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi, które mija w ciągu kilku godzin.

Przy wyjątkowo wrażliwym ciele i wyjątkowym pechu może pojawić się niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność bez uczucia dyskomfortu.

 

kriolipoliza

 

Źródło: http://www.najsilniejszakriolipoliza.pl/

Oceń ten artykuł
(10 głosów)