Wydrukuj tę stronę

Sztuka makijażu permanentnego

makijaz pernamentnyMakijaż permanentny – harmonia, estetyka i bezpieczeństwo.

Makijaż permanentny jest oryginalną sztuką makijażu stawiającą na pierwszym miejscu podkreślenie naturalnego piękna kobiety. Pozwala  wyeksponować delikatność twarzy oraz podkreślić rysy.

 

Dzięki makijażowi permanentnemu można precyzyjnie podkreślić kształt brwi, stwarzając wrażenie ich zagęszczenia, makijaż ten pozwala również uwydatnić i nieco powiększyć kontur ust, a przede wszystkim wzmocnić ich barwę. Możliwe jest także podkreślenie oczu poprzez kreski na górnej i dolnej powiece. Dodatkowo możemy ozdobić twarz pieprzykiem. Techniki makijażu permanentnego pozwalają również na odmłodzenie twarzy, a tzw. mikropigmentacja medyczna wykorzystywana jest w rekonstrukcji np. brodawki sutkowej, do kamuflażu blizn, a nawet rekonstrukcji zarostu u mężczyzn.

 

Rozmowa z panią Anitą Gołębiowską – ekspertem kosmetologii z ponad 20-letnim doświadczeniem, prekursorką i mistrzynią Polski w makijażu permanentnym, właścicielką salonu Cleopatra, 2-krotnie wyróżnionego w ogólnopolskim konkursie na Super Salon.

 

najwspanialsze: Od kiedy zajmuje się Pani makijażem permanentnym i gdzie przechodziła Pani szkolenia?

Anita Gołębiowska: Od 1998 roku zajmuję się makijażem permanentnym, należę do prekursorów makijażu permanentnego w Polsce, szkolenie przeszłam m.in. u Amerykanki pochodzenia azjatyckiego (skąd przywędrowała ta metoda). Moja mistrzyni zaszczepiła we mnie chęć zgłębienia tajemnicy makijażu permanentnego. Na pewno z pomocą przyszło mi moje 20-letnie doświadczenie w kosmetologii, wizażu oraz stylizacji. Swoją wiedzą zdobywałam również u światowych mistrzów we Francji, USA, Niemczech i w Polsce. To wszystko zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca na  Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu Permanentnego na ekskluzywnym kongresie w Warszawie

 

Czym jest makijaż permanentny?
A. G.: Jest trwałą koloryzacją skóry, która się nie zmywa. Za pomocą delikatnych jednorazowych igieł wprowadzane są przetestowane pod kątem alergii pigmenty (posiadają bardzo dobre atesty). Dzięki tej metodzie można narysować lub skorygować linię brwi, narysować kreski na powiekach, „zagęścić” rzęsy, wyrównać i podkreślić kontur ust. Makijaż permanentny jest rozwiązaniem dla: wszystkich, którzy niechętnie się malują, odwiedzających saunę (także dla sportowców); noszących okulary i szkła kontaktowe; osób z rzadkimi brwiami i rzęsami; asymetrycznymi, małymi oczami; osób z defektami
skóry po chemioterapii, wypadkach, poparzeniach, u których można wykonać rekonstrukcję skóry brwi i rzęs; mikropigmentację liftingującą, wypełniającą bruzdy, ubytki skóry, tuszującą blizny na twarzy i ciele.

 

makijaz pernamentny1Czy makijaż jest bardzo bolesny?
A. G.: Pojęcie wrażliwości jest sprawą względną i indywidualną. Przy każdorazowej ingerencji występuje lekki dyskomfort. Jednak są panie, które uważają, że jest to również przyjemność. Zabiegi wykonywane są bardzo delikatnie, a skóra przed zabiegiem jest odpowiednio przygotowana. Osobiście sama sobie uzupełniam makijaż permanentny, a należę do osób, które reagują nadreaktywnie przy regulacji brwi.

 

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?
A. G.: W zależności od indywidualnej przemiany pigmentów w skórze i od typu oraz kolorytu skóry, makijaż utrzymuje się od jednego roku do kilku lat (może pozostać bardzo delikatny ślad), lecz gdy makijaż zaczyna blednąć, można przeprowadzić go ponownie dokonując dokładnej rekonstrukcji. W swojej karierze pracowałam już na urządzeniach czterech renomowanych firm oraz najlepszych pigmentach i uważam, że najistotniejsza w efekcie wykonywanego zabiegu jest wiedza i wyczucie, doświadczenie, precyzja połączona z logiką oraz kreatywność. Również relacja między klientką a linergistą musi być oparta na zaufaniu.

 

Co jeszcze trzeba wiedzieć o makijażu permanentnym?
A. G.: Makijaż permanentny zaraz po zabiegu jest znacznie mocniejszy, po około 5 dniach blednie od 40-60%. Przed każdym zabiegiem przedstawiam orientacyjny rezultat zabarwienia. Zaraz po zabiegu pacjentka normalnie funkcjonuje. W celu zagwarantowania skutecznego przebiegu regeneracji proszę
pacjentki aby w pierwszych czterech tygodniach po zabiegu unikały: nadmiernego opalania się, pobytu w saunie, pływania, samowolnego usunięcia
łuski pigmentacyjnej, drażnienia i stosowania na własną rękę środków bez konsultacji z linergistą.

 

Jak długo trwa wykonanie makijażu permanentnego?
A. G.: Wykonanie makijażu permanentnego wiąże się z różnymi aspektami, a więc i czas jest pojęciem względnym. Przyjmuje się, że profesjonalny makijaż permanentny brwi lub kresek na powiekach trwa do 70 minut, nieco dłużej na ustach. Makijaż permanentny powinien być złożony z dwóch uzupełniających się wizyt w ciągu jednego miesiąca. 

 

Co poleca Pani jako ekspert młodym adeptom tej sztuki?
A. G.: Wiele kosmetyczek oraz wielu wizażystów pragnie opanować i kształcić się w tym kierunku. Pamiętajmy, że makijaż permanentny to sztuka, arcydzieło, najwyższe loty precyzji i estetyki. Aby osiągnąć jak najwyższe kwalifikacje, należy przede wszystkim postawić na wysokiej klasy szkolenie, a także wciąż się rozwijać. Zapotrzebowanie klienteli mobilizuje nas specjalistów do ciągłego rozwijania, doskonalenia kunsztu pracy, technik, podnoszenia jakości. Nieocenioną reklamą jest zadowolenie, obopólna satysfakcja.

 

Jakie są ostatnie nowinki w makijażu permanentnym?
A. G.: Ostatnią nowością z kongresów w Paryżu, Berlinie jest tzw. modelling, światłocienie wokół brwi, powiek, ust oraz tzw. metoda baleyage (balejażu) na brwiach – 2/3 kolory. Oczywiście pigmenty nie są aż tak widoczne gołym okiem, ale jest to już moja profesjonalna sztuczka linergisty-kosmetologa. Obecne tendencje w makijażu permanentnym są jednoznaczne: ma być naturalny, niezbyt przerysowany, choć od reguł jest wyjątek – indywidualne oczekiwania pacjentów. Najlepszym przykładem są aktorki, wokalistki i modelki, które często nie mówią o wykonanym makijażu permanentnym, więc ciężko nawet domyślić się, że coś poprawiały czy rekonstruowały. Dlatego tak ważne jest dobranie pigmentu, techniki (np. piórkowo włoskowej brwi), metody oraz profesjonalnych artystycznych rąk architekta twarzy. Zawsze powtarzam, że pigmentować należy z dużą dozą wyobraźni i rozwagi. Nasza jakość jest naszą wizytówką.

 

a golebiowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anita Gołębiowska
Ekspert kosmetologii z ponad
20-letnim doświadczeniem, prekursor
i Mistrz Polski w makijażu
permanentnym (Ogólnopolski
Kongres Beauty Forum). Właściciel
salonu Cleopatra w Płocku,
2-krotnie wyróżnionego w ogólnopolskim
konkursie na najlepszy
Super Salon. Prelegent, wykładowca,
członek jury mistrzostw,
szkoleniowiec, menedżer, autorka
artykułów w prasie.

 

Źródło: NAJWSPANIALSZE, nr 1/2015 http://najwspanialsze.pl/

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)