Wydrukuj tę stronę

Atena i Arachne tkałyby nićmi PDO

Pamiętacie mit o Atenie i Arachne?

Bogini grecka i lidyjska księżniczka stanęły do tkackich zawodów. Obydwie przy pomocy nici stworzyły niesamowite dzieła sztuki tkackiej, delikatne, subtelne i niepowtarzalne. Wygrała Arachne, Atena musiała przyznać, że dzieło jej konkurentki było piękniejsze. Ten mit zawsze przypomina mi się, kiedy zaczynam zabieg nićmi PDO. Czuję, że tworzę arcydzieło.

Medycyna estetyczna jest sztuką. Swoistym tworzeniem dzieł sztuki. Tymi niepowtarzalnymi dziełami sztuki są pacjenci, ich twarze i ciała. Za każdym razem, kiedy w Klinice Medycyny Młodości podejmujemy się zabiegu staje się on dla nas wyzwaniem, bo my lekarze medycyny młodości nie możemy wpaść w rutynę. Każda twarz, każde ciało jest inne. Musimy przewidzieć, jak dany obszar ciała czy twarzy zachowa się pod wpływem naszego działania i wybranej metody. Uruchomić w głowie skaner anatomiczny 3D, który pozwoli wyobrazić sobie efekt końcowy satysfakcjonujący pacjenta.

A nici PDO?

One, tak jak nici Arachne, muszą współgrać z naszymi rękami i wyobraźnią, stworzyć odmłodzoną twarz pacjentki lub pacjenta. W czasie zabiegu medycyny estetycznej nie można pozwolić sobie na sztampę, pomyłkę czy roztargnienie. Tu trzeba być jednocześnie precyzyjnym, doświadczonym lekarzem i artystą z ogromną wyobraźnią.

W Klinice Medycyny Młodości zabiegi nićmi PDO wykonujemy dość często. Może dlatego, że robimy je z pasją i pacjenci to czują i widzą efekty ponad miarę oczekiwań? A oprócz tego nici PDO to doskonały produkt. Rozpuszczają się w skórze, a zanim to zrobią, stymulują tkanki do produkcji nowych włókien kolagenowych, czyli też poprawiają jakość skóry.

Nici PDO dają świetne rezultaty w niwelowaniu bruzd nosowo-wargowych (ciągnących się od kącika nosa do kącika ust) oraz bruzd tzw. marionetkowych (ciągnącym się od kącików ust w dół). Szyja bardzo dobrze reaguje na zabiegi przy użyciu nici PDO. Staje się bardziej napięta, bez zmarszczek i wyraźnej wiotkości. Efekt utrzymuje się dość długo. Nici PDO sprawdzają się w odmładzaniu okolic oczu i walce ze zmarszczkami mimicznymi. Potrafią zmienić korzystnie kształt nosa. Używane są również w ginekologii estetycznej oraz modelowaniu pośladków i podnoszeniu piersi.

Jak widzicie, nici PDO, chciałoby się powiedzieć boskie nici, mają dość szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Ale tylko w doświadczonych rękach lekarzy – artystów mogą stworzyć arcydzieła.

Zapraszam do Kliniki Medycyny Młodości. Wiemy, jak „tkać” odmładzanie nićmi PDO.

Więcej na: http://www.drbrumer.pl/

Oceń ten artykuł
(2 głosów)