Wydrukuj tę stronę

Fundacja „Słoneczny Promień” i jej działalność

Fundacja „Słoneczny Promień „ została powołana w 2012 r. w celu prowadzenia wszechstronnej działalności w zakresie promocji zdrowia i ratowania życia, realizowanej zgodnie z koncepcją promocji zdrowia zawartą w Karcie Ottawskiej Promocji Zdrowia.

Głównym celem działań podejmowanych przez Fundację ‘Słoneczny Promień” jest kształtowanie w powszechnej świadomości poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie oraz gotowości podjęcia działań zmierzających do jego umacniania i zachowania dzięki czemu ludzie stają się w pełni świadomymi konsumentami usług medycznych ,zdrowie swoje i swoich najbliższych traktują jako jeden z swoich priorytetów.

Akademia Zdrowej Skóry” to wyodrębniony z Fundacji samodzielny dział zajmujący się zagadnieniami wynikającymi ze Statutu Fundacji związanymi z profilaktyką zdrowia w aspekcie problemów skóry. Misję Akademii Zdrowej Skóry określa zdanie :„ Do osiągnięcia pełni zdrowia niezbędna jest także zdrowa skóra” które stanowi konsekwencję holistycznego podejścia do zdrowia człowieka.

Głównym celem podejmowanych działań przez Akademię Zdrowej Skóry jest zaspokojenie potrzeb społecznych w zakresie właściwego, skutecznego , bezpiecznego i dogodnego dla pacjenta poradnictwa dermo-profilaktycznego.

Ich celem jest uświadomienie potrzeb skóry oraz jej właściwej pielęgnacji w aspekcie holistycznego podejścia do zdrowia.

Celem jaki stawia sobie przed sobą Fundacja 'Słoneczny Promień„ jest systematyczne powiększanie terenu działań , aby docelowo objęły one swoim zakresem obszar całej Polski.

Nasza Fundacja „Słoneczny Promień „ została dwukrotnie zaproszona do Telewizji Polsat - Kanał Polsat Rodzina

151 odcinek Mamma Mia - Telewizja Polsat Rodzina. ( od 14:58 min programu).

oraz

167 odcinek Mamma Mia - Telewizja Polsat Rodzina. ( od 13:38 min programu)

a także odcinek 225 Mamma Mia – emisja 16 .12.2019.

 

Historia poprzednich działań

Fundacja „Słoneczny Promień” w ramach realizowania działań statutowych współpracuje zarówno z jednostkami samorządowymi jak i firmami prywatnymi oraz innymi organizacjami pozarządowymi.

  • kampania społeczna „Kobieta Dojrzała - zdrowa, piękna i szczęśliwa”,w ramach której przeprowadzony został wykład w Strumieniu oraz przeprowadzane zostały badania ciśnienia krwi i pomiaru poziomu cukru we krwi. Partnerem kampanii byli : Burmistrz Strumienia oraz Firma Roche
  • Skoczów: Bezpłatnie do lekarza -w której parterami były : NZOZ „Agape-med”, poradnia dietetyczna, poradnia wad postawy i rehabilitacji dzieci i noworodków, gabinet podologiczny oraz firma Stiefel GKS company
  • Kampania społeczna „Pod Tęczowym Parasolem ”- partnerem akcji była firma Nivea Beiersdorf i NZOZ-y na terenie woj śląskiego a także Poradnia Patologii Noworodka mieszcząca się na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej
  • kampania społeczna „Zdrowa Skóra” w ramach której przeprowadzone zostały wykłady na terenie placówek oświatowych na terenie Simoradza , Strumienia, Drogomyśla, Pruchnej .Partnerami akcji był Burmistrz miasta Strumienia oraz Gimnazja znajdujące się na terenie gminy Strumień.
  • kampania społeczna „Zacznijmy od skóry” Inauguracyjny wykład rozpoczynający ogólnopolską Kampanię Społeczną „Zacznijmy od Skóry” odbył się 29 kwietnia 2019 na terenie Dziecięcego Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego "Bucze".

 

W przyszłym roku Fundacja „Słoneczny Promień” planuje rozpocząć pilotażowy program opieki dermo-farmaceutycznej. Program ten planujemy stopniowo wzbogacać o kolejne wartości dodane , jednocześnie cały czas weryfikując działanie jego mechanizmów. Program ten będzie realizowany wraz z wybranymi Niepublicznymi Ośrodkami Opieki Zdrowotnej.

W tworzeniu tego programu oparliśmy się na wytycznych Naczelnej Izby Aptekarskiej dotyczących programów opieki farmaceutycznej oraz Kodeksie Aptekarza Rzeczypospolitej Polskiej. Czerpaliśmy także wzorce z Brytyjskich doświadczeń w zakresie promocji zdrowia oraz własnego doświadczenia zawodowego.

 

 

Prezes Fundacji „Słoneczny Promień”
mgr farm. Mariusz Jancarczyk

Wiceprezes Fundacji „Słoneczny Promień”
mgr farm. apt. Ewa Jancarczyk

 

kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Facebook: Fundacja Słoneczny Promień

Oceń ten artykuł
(3 głosów)