Wydrukuj tę stronę

Kiedy inne preparaty nie działają - krem ze śluzem ślimaka SYIS !!!

jpgslimakNaukowcy obserwowali jak działa system regeneracyjny ślimaka, ten mały mięczak poruszając się po szorstkim podłożu jakim jest ziemia, kamyczki czy piasek uszkadzał swój organizm mechanicznie.

 

 

To właśnie dlatego jego organizm  produkuje śluz, w którym zawarte są substancje regenerujące różne komórki organizmu. Analogicznie naukowcy pomyśleli o regeneracji ludzkiej skóry: skoro śluz wpływa na rekonstrukcję tkanek ślimaka to dlaczego nie miałby zadziałać na ludzką skórę? Przeprowadzono badania które potwierdziły stymulujące na ludzkie fibroblasty działanie śluzu.
Od tego czasu koncerny kosmetyczne wykorzystują ten naturalny surowiec do produkcji kosmetyków.  Powstający kolagen wypełnia zmarszczki i blizny a dodatkowo substancje występujące w śluzie regenerują skórę i pomagają w walce z trądzikiem i przebarwieniami. 

 

Systematyczne stosowanie preparatu pozwala odzyskać naturalną elastyczność i gładkość skóry. Krem ten sprawdza się w sytuacjach kiedy inne preparaty nie przyniosły pożądanych efektów.

 

Ślady pierwszych zastosowań leczenia problemów skórnych za pomocą śluzu ślimaka  znajdziemy tak u Hipokratesa jak i u Indian zamieszkujących niegdyś Araucanię, obecnie tereny południowego Chile. Badania naukowe nad właściwościami śluzu ślimaka Helix aspersa Müller rozpoczęto w XIX wieku, ale dopiero w latach 90 XX w. właśnie w Chile zaczęto stosować śluz jako składnik preparatów kosmetycznych. W efekcie tychże badań  w 2006 roku doszło do wpisania  ekstraktu ze śluzu ślimaka do rejestrów International Nomenclature of Cosmetic Ingredients (INCI) jako snail secretion filtrate.  Sama nazwa składnika aktywnego – ekstrakt ze śluzu ślimaka – wzbudza wiele kontrowersji,ale  ze względu na swoją skuteczność i siłę działania znajduje coraz szersze zastosowanie w kosmetyce i kuracjach problemów skórnych. Droga do uzyskania i wykorzystania ekstraktu jest bardzo długa.  Ekstrakt jest zaś jest produktem czystym farmaceutycznie, objętym ścisłą kontrolą fizykochemiczną i mikrobiologiczną, jest produktem wolnym od zanieczyszczeń mikrobiologicznych.  Gotowe kosmetyki mają wygląd i konsystencję taką jak inne kosmetyki których używamy na co dzień. 

 

Charakterystyczną cechą Helix aspersa jest zdolność do intensywnego wydzielania dwóch rodzajów śluzu. Limosina (limozyna) i Cryptosina (kryptozyna). Limozyna to śluz, który widzimy w trakcie poruszania się ślimaka i nie ma on  żadnych właściwości leczniczych dla ludzi. Tajemnicę skrywa natomiast kryptozyna, substancja która wykazuje działanie ochronne, nawilżające, regenerujące i bakteriobójcze. Ślimak wykorzystuje ją również do zamknięcia muszli w okresie hibernacji. Wydzielinę tę uzyskuje się wyłącznie ze zdrowych osobników hodowanych na fermach, gdzie cały proces produkcyjny podlega kontroli. Mięczaki całymi dniami przegryzając zieleninę i pozostając pod stałą opieką. Tylko bezpośrednio przed pozyskaniem śluzu poddawane są kilkudniowym procesom oczyszczania, a następnie stymulacji poprzez zastosowanie  delikatnego stresu biologicznego, podczas którego wydzielają kryptozynę. W czasie tego procesu nie dzieje się nic złego, nie są to dla nich czynniki mogące powodować ich fizyczne cierpienie. Po zakończeniu pozyskiwania śluzu ślimaki wracają na fermę, gdzie regenerują się przez okres minimum 15 dni. Następnie zebrany śluz poddawany jest laboratoryjnym procesom oczyszczania, standaryzacji i obróbki, aż do uzyskania stabilizowanego ekstraktu o wysokiej jakości i czystości, bez obecności mikroorganizmów patologicznych i toksyn.

 

Proces hodowli ślimaków, uzyskania i obróbki ekstraktu jest długotrwały i kosztowny. Sam ekstrakt jest natomiast specyfikiem bardzo niestabilnym, delikatnym i trudnym w transporcie. Świeżo uzyskany surowiec należy jak najszybciej użyć do produkcji kosmetyku, zbyt długi okres leżakowania może doprowadzić do destabilizacji substancji, oraz jej dezaktywacji.  Dlatego  preparaty kosmetyczne zawierające  ekstrakt z kryptozyny są drogie, ale też bardzo skuteczne. Z tej samej przyczyny kremy bazujące na wydzielinie ślimaka nie są produkowane przez wielkie koncerny kosmetyczne. Ze względu na proces produkcji pozostaną raczej produkowane przez niszowe  firmy, oraz firmy produkujące kosmetyki profesjonalne – takie jak firma SYIS.
Aby dana partia surowca mogła zostać użyta do produkcji kosmetyków musi w niej zostać stwierdzona   odpowiednia zawartość czterech podstawowych składników: kolagenu, elastyny, alantoiny i  kwasu glikolowego. W kryptozynie występują również proteiny o różnej masie cząsteczkowej, przeciwutleniacze, oligoelementy, antyproteazy, witaminy, naturalne antybiotyki i glikozoaminoglikany.

 

Wszystko to powoduje że zakres  składa się na szerokie spektrum działania ekstraktu. Podstawowym efektem jego stosowania jest przyspieszona regeneracja skóry. Działa na uszkodzony kolagen, dostarcza hemocyjaninę bogatą w tlen niezbędny do kształtowania się kolagenu i tworzy sieć strukturalną dla fibronektyny. Dzięki temu kremy na bazie śluzu ślimaka sprawdzają się u większości osób zmagających się z różnorakimi problemami skórnymi.  Pomagają wszędzie tam gdzie inne produkty zawiodły. Od trądziku i zmian potrądzikowych po zmarszczki, blizny po oparzeniach  i  blizny potrądzikowe czy przebarwienia. Kosmetyki te poprawiają w widoczny sposób stan każdego typu skóry.
Regenerację wspomagają również właściwości silne odżywcze i bakteriobójcze (antybiotyczne). To ostatnie jest dla ślimaka szczególnie istotne, kiedy jego ciało ulegnie uszkodzeniu, zapobiega to groźnym dla niego zakażeniom. Pozwala mu to na szybkie unieszkodliwienie  bakterii infekujących ranę. U człowieka ta cecha ekstraktu uczyniła go idealnym środkiem zapobiegawczym w przypadku cer trądzikowych.

 

Działania antybiotyczne, antyoksydacyjne i proliferacyjne  kryptozyny sprawiają, że kremy oparte na ekstrakcie ze śluzu ślimaka są idealnymi kosmetykami dla większości typów skóry. Utrzymują równowagę fizjologiczną między składnikami skóry, stymulują procesy odnowy komórkowej oraz poprawiają  napięcie i strukturę skóry. Kryptozyna zawiera również kwas glikolowy dzięki czemu wykazuje właściwości złuszczające, co pomaga w walce z przebarwieniami . Jak widać krem ze ślimaka jest kremem na wszystko i nie są to tylko proste słowa.

 

Jako że  ekstrakt ze śluzu ślimaka jest substancją naturalna to okazał się być bardzo dobrze tolerowany przez alergików. Badania wykazują że alergie są wynikiem obecności pozostałych składników kosmetyków a nie samego ekstraktu. O jego hipoalergiczności przekonały się nawet osoby uprzedzone wcześniej do składników pochodzenia zwierzęcego i teraz również z przekonaniem stosują kosmetyki z tym cennym surowcem, jaki ofiaruje nam przyroda...

 


Krem SYIS Helix Extract Cream to krem dzienno - nocny o działaniu:

 • •    odżywczym
 • •    nawilżającym
 • •    przeciwzmarszczkowym
 • •    regenerującym
 • •    ochronnym
 • •    stymulującym fibroblasty do produkcji kolagenu

 

Krem dla osób w każdym wieku z takimi problemami jak:

 • •    blizny potrądzikowe
 • •    zmarszczki
 • •    rozstępy
 • •    nadmierna produkcja łoju
 • •    zaskórniki

 

 

www.syis.pl

SYIS Sp. z o.o.,

tel. +48 71 725 37 20,

NIP: 8942989699, REGON: 021145802
ul Potokowa 47 54-105 Wrocław

Oceń ten artykuł
(32 głosów)