Wydrukuj tę stronę

Komórki macierzyste i świadomy pacjent

Rozmowy z klientkami są dla nas bardzo kształcące. Zawsze gdy trafia do nas ktoś, kto bardzo serio i świadomie podchodzi do zabiegu, czujemy że nasza praca i standardy mają sens.

 Klientka była zainteresowana komórkami macierzystymi. Inaczej niż wiele pań, które na to hasło idą niestety na zabieg, nie sprawdzając co się za nazwą „komórki macierzyste” kryje (a jak czytelnicy mojego bloga wiedzą, kryje się w większości przypadków wielka ściema), ona postanowiła zrobić wcześniej rekonesans.

Była zaskoczona nie tylko tym, że w każdym gabinecie zabieg oznacza co innego, ale też tym, w jak beztroski sposób podchodzi się do tak poważnego zabiegu. W jednym ze sprawdzanych miejsc wytłumaczono jej, że zabieg wykonuje się 3 razy w czterotygodniowym odstępie i że polega on na pobraniu krwi, odwirowaniu jej po 30 minutach i podaniu preparatu w skórę, w znieczuleniu miejscowym. Opisała w ten sposób zabieg osocza bogatopłytkowego, a nie komórek macierzystych, o tyle tylko dziwny (i nielogiczny), że czekało się z wirowaniem i podawaniem preparatu aż pół godziny. Za to cena była zdecydowanie nie jak za osocze, bo zaproponowano jej jedno odwirowanie za 4 tys. zł. W innym gabinecie proponowano jej komórki z tłuszczu lub kości, ale ostatnią rzeczą, na którą klientka miała ona ochotę, były dziury w ciele po zabiegu.

Gdy do nas zadzwoniła była zaskoczona i poczuła ulgę, że wreszcie trafiła na profesjonalną obsługę. Dowiedziała się, że u nas, w Medycynie Młodości:

  • zaczynamy od kwalifikacji do zabiegu i badań (szczególnie, że w jej przypadku komórki macierzyste miały być podane zarówno dla urody, jak i na chore stawy);
  • przy zabiegu stosujemy profesjonalne procedury, a wśród personelu medycznego przy tym zabiegu mamy anestezjologa;
  • stosujemy taki rodzaj znieczulenia, aby pacjent miał komfort (sedacja);
  • przed zabiegiem wykonujemy badania (m.in. morfologia i poziom wapnia);
  • w zespole zabiegowym jest kilka osób;
  • cena zabiegu jest bardzo adekwatna do jego jakości.

A od siebie dodamy, bo pacjentka dopiero będzie mogła to potwierdzić po zabiegu, że efekt zabiegu jest długotrwały i nie trzeba go ani stosować w cyklach, ani powtarzać.

 

Więcej: http://www.drbrumer.pl/

Oceń ten artykuł
(1 głos)