Wydrukuj tę stronę

Magia czerni

akad7Magia czerni

 

Jeszcze pięć, sześć lat temu nie do pomyślenia było, aby prawdziwe elegantki nosiły paznokcie wystylizowane na czarno. Żelaznym repertuarem była czerwień lub ponadczasowy pink and white. Czerń jednak wdarła się na salony z przytupem, szeleszcząc wtopionymi czarnymi koronkami, błyszcząc czarnymi cyrkoniami i brokatami.

Moda na czarne paznokcie zadomowiła się na dobre. Popularne są nie tylko jednorodnie błyszczące powierzchnie, ale także czarne elementy: kwiaty, kropki, a nawet czarny french.

 

Czym jest czerń?
Kolor czarny jest najciemniejszą z barw, powstaje przez połączenie kolorów wtórnych, które powstały przez połączenie kolorów podstawowych (turkusowego, karmazynowego czyli odcienia czerwonego i żółtego). Mówiąc po prostu: nie mamtakiego koloru, który by do czarnego nie pasował. To daje nam szerokie pole do popisu.

 

Co z czym?
Czarne paznokcie, tak jak czarne ubrania, komponują się świetnie z każdym kolorem. Jeśli chodzi o dodanie błysku paznokciom, lepiej sprawdzają się srebrne dodatki (są bardziej uniwersalne), niż złote. W prezentowanej tu stylizacji użyto srebrnego brokatu i biało-srebrnej muszli kruszonej (fot. nr 1). Jeśli używamy koloru złotego, sięgnijmy po ten, o chłodnawym odcieniu, zamiast po złoto w kolorze miedzi. Dzięki temu efekt będzie bardziej elegancki.

 

Najbardziej popularne…
…są czarne krótkie paznokcie w kształcie kwadratu bądź kwadratu z zaokrąglonymi rogami (fot. nr 2). Do takich stylizacji nasze klientki dają się przekonać bez szczególnych oporów. Tego rodzaju paznokcie są akceptowane nawet w biurach. Dużym powodzeniem cieszy się również manicure pękającymi czarnymi lakierami bądź produktami matowymi (fot. nr 3). Klientki przystają także na cieniowanie czarnego materiału (akrylu bądź żelu) z innym, kontrastowym kolorem, tak, by czerń nie dominowała (fot. nr 4). Innym, akceptowanym przez klientki kształtem pasującym do czarnej stylizacji są bardzo krótkie migdałki (fot. nr 5). Do takich paznokci nie trzeba nikogo namawiać. To najpowszechniejsze z czarnych stylizacji.

 

French
I tu często pojawia się problem. Istnieje grupa klientek, które przepadają za urozmaiceniami i przy każdej wizycie domagają się od stylistek pomysłów na nowy kolor i kształt paznokci. Gdy jednak zaproponuje się im czarną frenchową stylizację, kategorycznie mówią „nie”. Zwykle słyszymy od nich, że nie chcą czarnego frencha, bo wygląda on jak brud pod paznokciami. Choć naszym klientkom trudno udowodnić, że czarna stylizacja może wyglądać elegancko to rzeczywiście tak jest. Wystarczy, że choć na jeden paznokieć dodamy akrylowy kwiatek (fot. nr 6), bądź zaaplikujemy trochę srebra na frenchową końcówkę (fot. nr 7) i efekt jest powalający. Sposobem na „złamanie” czerni na końcówkach jest wystylizowanie jednego paznokcia w zupełnie innym kolorze, np. w bieli (fot. nr 8) lub zrobienie na paznokciach frenchowej czarno-białej szachownicy (fot. nr 9).

 

Dodatki w kolorze czarnym
Czerń jest świetna do wykonywania drobnych elementów. Klasyczny biały french i czarnobiałe kwiaty to to, za czym nasze klientki przepadają (fot. nr 10). Jeśli namówimy klientkę na czarną końcówkę, ale damy odpowiednio dużo białych akcentów, będzie na pewno zadowolona (fot nr 11). Poza tym, większość motywów zwierzęcych wykonuje się w kolorze czarnym. Amatorki zeberek i panterek wiedzą, jak pięknie wyglądają cętki bądź paski na wystylizowanych paznokciach (fot. nr 12, fot. nr 13).

 

Długie dla odważnych
Czarne paznokcie w kształcie szpica bądź pipe’a noszą odważne klientki. Często same stylistki unikają czerni na długich paznokciach, by te nie wyglądały jak nieestetyczne szpony. Jeśli jednak zastosujemy zasady dotyczące czarnych stylizacji:
- złamiemy kolor długiej czarnej frenchowej końcówki błyszczącym dodatkiem (fot. nr 14),
- do czarnych szpiców dodamy inną barwę (fiolet, zieleń, czerwień) i odrobinę przezroczystości (fot. nr 15),
- zadbamy o to, by czarne akcenty użyte do zdobień nie zdominowały, tylko podkreśliły piękno stylizacji (fot. nr 16), to możemy być spokojne, że nasze „mroczne”, czarne zdobienia spodobają się szerokiemu gronu klientek.

 

 

 

Galeria zdjęć:

 

www.AkademiaPaznokcia.pl

Oceń ten artykuł
(6 głosów)