czwartek, 27 lutego 2020
Miło Cię widzieć!

Nauka wkroczyła do gabinetów kosmetycznych

Wywiad z twórcami innowacyjnego preparatu ; Wojciechem Karwowskim i Katarzyną Nozderko.

Red.Port.
Jest nam niezmiernie miło że możemy porozmawiać o wyjątkowym preparacie jakim jest żel bioaktywny estGen.
Wiemy że Państwa preparat spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno kosmetologów jak i lekarzy. Efekty jakie są widoczne już po krótkim czasie jego zastosowania przechodzą najśmielsze oczekiwania osób, które się z nim zetknęły.

Po serii testów można śmiało uznać że jest on wręcz rewolucyjny!

 

Red.Port
Jak powstawał ten preparat i jak długo trwały nad nim prace?

W.K.(Wojciech Karwowski)
Koncepcja preparatu powstała już wiele lat temu, gdy jeden z kremów, który projektowałem – kremów wspomagających profilaktykę stopy cukrzycowej – trafił przypadkowo do kliniki reumatologii i ortopedii. Mój kolega postanowił zastosować preparat na uszkodzenie aparatu ruchowego wskutek urazu mechanicznego tkanek głębokich. Jakież było jego zdumienie, gdy stwierdził, iż znanymi sobie metodami nie byłby w stanie osiągnąć takiego pozytywnego skutku terapeutycznego. Zainteresowało nas to bardzo. Krok po kroku doszliśmy do wniosku jakie czynniki stanowiły o tak dużej skuteczności. Były to białka. Białka stymulacyjne.
Z czasem, wraz z rozwijającą się dziedziną biochemii i biotechnologii stało się możliwe wyizolowanie tychże białek i peptydów. Dalej było już łatwiej.
Postanowiliśmy rozpocząć przygotowania do prób klinicznych związanych z trudno gojącymi się ranami lub stanami urazowymi. Powstało wiele prototypów roboczych. estGen jest „krewnym” postaci klinicznej żelu, który właśnie badamy. Jest postacią typu „soft” przeznaczoną do komercyjnych zastosowań w obszarze, który można nazwać medycyną estetyczną, jako produkt wspomagający i profilaktyczny do zabiegów inwazyjnych zazwyczaj związanych z przerywaniem ciągłości tkanek skóry.

 

Red.Port.
Kto był pomysłodawcą dla opracowania receptury produktu?

W.K.
Hmm, skłamałbym, gdybym powiedział, że tylko ja, choć jestem jego głównym pomysłodawcą i konstruktorem. Aczkolwiek w pracach miał swój udział cały sztab ludzi związanych z Fundacją Św. Łazarza – biolog, biolog molekularny, neurobiolog, biochemik medyczny, chirurg, immunolog, dermatolog, alergolog, inżynier biomedyczny … no i ja (uśmiech).
Natomiast twórcą marki estGen i jej historii komercyjnej jest firma Est należąca do Pani Katarzyny Nozderko. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Katarzyną Nozderko, gdyż doszliśmy do przekonania, iż z racji doświadczenia będzie ona gwarantem odpowiedniego pozycjonowania żelu bioaktywnego i jego profesjonalnego wykorzystania.

 

Red.Port.
Proszę o przypomnienie czytelnikom jakie jest spektrum jego działania

W.K.
Jak wspomniałem wyżej powstało wiele prototypów żelu – o działaniu stymulacyjnym, supresyjnym, mediacyjnym, modulacyjnym – i wiele innych o złożonym działaniu. Ten, który stanowi trzon żelu bioaktywnego estGen jest modulatorem. Stąd spektrum jego działania to wszelkie stany, którym towarzyszy stan zapalny oraz te, gdzie stan zapalny ma z założenia prowadzić do odbudowy i regeneracji tkanek skóry. Sztandarowym przykładem są zabiegi inwazyjne z przerywaniem ciągłości tkanek skóry, takich jak mezoterapia. Ale oczywiście także każde inne stany, którym towarzyszy stan zapalny lub jego kontrolowane wywoływanie.

 

Red.Port.
Wiemy że najlepsze efekty zastosowania preparatu estGen osiągamy kiedy skóra jest uszkodzona (trądzik, inwazyjne zabiegi np. mezoterapia itp.)
Na czym, to polega?
W.K.
Skóra uszkodzona wchodzi właśnie w stan zapalny, któremu towarzyszy (i z którym jest związana) przebudowa i regeneracja tkanek. Modulacja w takim przypadku „pilnuje”, aby stan zapalny nie wymknął się nam spod kontroli i nie przeszedł w stan patologiczny. Jednocześnie potęguje tempo i siłę odbudowy uszkodzonej w sposób celowy tkanki, co daje efekt wręcz wizualny „w oczach”. I to właśnie chcieliśmy osiągnąć.

 

Red.Port.
Czy preparat jest bezpieczny?
W.K.
Tak. Już substancje składowe były badane na wszelkie sposoby w różnych badaniach klinicznych na świecie. Dodatkowo, jak wspomniałem, wersja kliniczna żelu będzie użyta do prób klinicznych. Nie ma możliwości przystąpienia do takich prób jeśli istnieje podejrzenie ryzyka zaszkodzenia pacjentowi.
Oczywiście obligatoryjnie wykonuje się testy dermatologiczne i aplikacyjne, ale to jak powiedziałem jest standard związany ze zgłoszeniem preparatu do obrotu.

 

Red.Port.
Czy są jakieś przeciwwskazania do jego stosowania?
W.K.
Jak wszystkiego co istnieje na świecie (śmiech). Uczulenie na składniki żelu? Trudno określić jaka to miałaby być reakcja, bo jak wspomniałem składowe są bezpieczne, i całość także. Aczkolwiek pojedyncze przypadki zawsze mogą się zdarzyć – fizjologia człowieka nie jest przewidywalna do końca. Mogę też powiedzieć, że jak do tej pory, żadna wersja, ani żaden prototyp nie dał jakiegokolwiek odczynu alergicznego lub innego niepożądanego efektu.
Standardowymi przeciwskazaniami będzie ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, stany chorobowe skóry w fazie aktywnej.

 

Red.Port.
Czym się różnią preparaty estGen od tych powszechnie stosowanych w gabinetach?
W.K.
To jest „żywy” modulator, czyli aktywne biologicznie białko uzupełnione o pewne aminokwasy, które potęgują jego działanie, a wszystko to posadowione w bazie stanowiącej medium wspomagające przenikanie tychże substancji w głąb skóry.
Ważnym jest także to, iż nie musimy silić się specjalnie na marketing – chyba, że w celu poinformowania rynku. Za preparatami stoją twarde fakty naukowe ponieważ Fundacja Św. Łazarza jest fundacją naukowo badawczą działającą na polu biomateriałów, inżynierii biomedycznej i inżynierii tkankowej. Stąd na rynek mogą trafić tylko preparaty o określonej efektywności i mechanizmie działania. Innych nie tworzymy i nie mamy.
Dlatego firma estGen (uśmiech do Pani Katarzyny) ma w ręku miecz, a nie trąbkę (śmiech).

 

Red.Port.
Wiemy że trwają zaawansowane prace nad kolejnymi preparatami estGen
Jakie,to będą preparaty?
W.K.
Powiem tajemniczo, że będzie ich wystarczająco dużo, aby pokryć cały obszar problematyki występujący w gabinecie kosmetycznym. Wszystkie z tych produktów nie mają odpowiedników na rynku. Będą aktywne biologicznie i ekstremalnie skuteczne. Ich komplikacja będzie rosła w sensie zaawansowania rozwiązań. Jakby nie było, będą to także „krewni” preparatów, które tworzymy do prób klinicznych.
Więcej informacji niestety uronić nie mogę z oczywistych przyczyn.

Red.Port.

Gdzie będzie można kupić produkty estGen?
K.N.

Wyłącznym dystrybutorem jest estGen sp. z o.o .
Preparaty można zakupić poprzez stronę www.estgen.pl oraz u autoryzowanych dystrybutorów marki.

 

Szczegółowe informacje

Tel.539928239

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.502022846

Redakcja Portalu Polska Kosmetologia i Kosmetyka bardzo dziękuje za spotkanie

Będziemy na bieżąco informować naszych czytelników o wszystkim co dotyczy Państwa innowacyjnego preparatu

Oceń ten artykuł
(13 głosów)