Wydrukuj tę stronę

Odmładzanie z kolagenem

Kolagen jest jednych z elementów budujących skórę. Dba o jej właściwe nawilżenie oraz elastyczność. To on ma zdolność utrzymania wody i nie pozwala naszej skórze tak szybko pokrywać się zmarszczkami. Dzięki niemu komórki skóry odnawiają się i regenerują. Ważny jest również dla naszych ścięgien, kości, stawów, rogówki oka. Dla mniej wtajemniczonych kolagen to białko, które stanowi ochronę narządów wewnętrznych takich jak nerki, wątroba, żołądek.

W medycynie regeneracyjnej i medycynie młodości stosowany jest od lat. Dlaczego? Bo dzięki niemu uzyskujemy stosunkowo szybki i dość długi efekt, bo aż do 14 miesięcy. W tym momencie warto przypomnieć, że nasz organizm sam wytwarza włókna kolagenowe i regularnie jej wymienia i odbudowuje. Tak dzieje się kiedy metrykalnie jesteśmy młodzi. Wraz z upływem czasu zdolność ta się zmniejsza. Ale czas to nie jedyny wróg kolagenu. Niszczą go również inne czynniki jak stres, nadmierna aktywność fizyczna, choroby oraz długotrwałe przebywanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony. Braki kolagenu obserwować możemy nie tylko w skórze, która robi się pomarszczona, odwodniona i ziemista, ale również w stawach (zesztywnienie stawów, bóle kręgosłupa).

Jednym słowem kolagen jest nam potrzebny i z wiekiem powinniśmy go uzupełniać. Nie będę tu rozwijać zagadnienia suplementacji kolagenem i preparatami poprawiającymi jego wchłanialność. Zatrzymam się na aspektach medycyny estetycznej. Kolagen to jeden z doskonałych zabiegów odmładzających. Można stosować go zapobiegawczo już od 26 roku życia, a w starszym wieku, jako przywracający elastyczność i młodość skórze.

Na czym polega zabieg?

W Klinice Medycyny Młodości do zabiegu wykorzystujemy preparat kolagenowy Linerase. Jest on podawany podskórnie cienką igłą w bardzo małych dawkach, w ściśle określonym schemacie na wyznaczonym obszarze skóry. Zabieg jest krótki, trwa około godziny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg kolagenowy doskonale sprawdza się przy wszelkich problemach wynikających z wiotkości skóry, pomaga walczyć z rozstępami i bliznami. Świetnie niweluje przebarwienia. Aby efekt był zadawalający, całkowita kuracja powinna składać się z 2 do 4 zabiegów w zależności od stanu skóry pacjenta i zaleceń lekarza, który będzie wykonywał zabieg.

Jak w każdym leczeniu, także w zabiegach medycyny młodości na efekty musimy chwilę poczekać. Tutaj rezultat naszych starań widoczny będzie już po 7 dniach, utrzyma się natomiast od 12-14 miesięcy. Trzeba jednak pamiętać, że każdy rodzaj skóry i każdy pacjent inaczej reaguje na upływ czasu. Dlatego zabieg ten warto powtórzyć po około roku.

Na Święta i Sylwestra możecie zaskoczyć wszystkich odmłodzonym wyglądem. Kompleksowa cena zabiegu na: Twarz, Szyję i Dekolt wynosi 1200 zł (grudzień 2019).

Zapraszamy na odmładzanie kolagenem.

http://www.drbrumer.pl/

Oceń ten artykuł
(5 głosów)