Wydrukuj tę stronę

Skuteczna walka z łupieżem

lupiezŁupież  jest chorobą skóry głowy, która objawia się złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka. Jego niewielkie ilości nie są jednak oznaką choroby. Obumieranie i łuszczenie się skóry to, podobnie jak wypadanie włosów, proces naturalny. Co innego, jeśli stan ten nasila się i towarzyszy mu nieprzyjemne swędzenie.


Za występowanie łupieżu odpowiedzialny jest mikroskopijnej wielkości grzyb. Żyje on u każdego na owłosionej skórze głowy i w normalnych warunkach nie powoduje dolegliwości. Kiedy jednak jego kolonie zaczynają się mnożyć, odczuwane jest swędzenie skóry, pojawia się stan zapalny, naskórek nadmiernie się łuszczy i w rezultacie pojawia się łupież.

 

Przyczyn łupieżu może być wiele. Drażniąco na skórę głowy mogą działać źle dobrane żele, pianki, szampony, farby, lakiery. Przyczyną łuszczenia się skóry głowy może być np.  zbyt chlorowana czy też zanieczyszczona woda , albo np.  suszenie włosów.  Łupież może dawać się we znaki w okresie dojrzewania, gdy hormony szaleją, a gruczoły łojowe pracują na wysokich obrotach. Proces złuszczania naskórka nasila się także jesienią i zimą. Sprzyja temu przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych i noszenie czapek, ograniczające dostęp powietrza i stwarzające doskonałe  warunki do rozwoju drożdżaka. Innymi czynnikami, powodującymi występowanie tej kłopotliwej przypadłości, są: stres, nieodpowiednia dieta, alergie oraz ogólne osłabienie organizmu.
Najpopularniejszą metodą w walce z łupieżem jest mycie głowy szamponem przeciwłupieżowym.  Kosmetyki tego typu zawierają  one  siarkę,  substancje  odkażające,  grzybobójcze,  złuszczające.

 

Na rynku jest wiele preparatów o działaniu przeciwłupieżowym. Nie wszystkie jednak przynoszą pożądane efekty. Jeśli ktoś szybko i skutecznie chce pozbyć się tej uciążliwej przypadłości, powinien sięgnąć po profesjonalne kosmetyki. Proponujemy skorzystanie z serii produktów włoskiej firmy ING. Warto wypróbować leczniczy szampon przeciwłupieżowy, który kompletnie eliminuje nie tylko sam łupież, ale także przyczyny jego powstawania. Działa bezpośrednio na gruczoły łojowe regulując ich wydzielanie. Specyficzna kompozycja cynku z substancjami złuszczającymi intensywnie oczyszczającą skórę głowy z obumarłych komórek i jednocześnie przygotowuje ją do procesu regeneracji. Szampon nie powoduje podrażnień skóry, przywraca jej odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczność.

lupiez2
Dodatkowo działanie szamponu można uzupełnić i spotęgować stosując Lotion Przeciwłupieżowy ING. Działa on na skórę antyseptycznie, reguluję pracę gruczołów łojowych, skutecznie leczy każdy rodzaj łupieżu.

lupiez3
Jeśli jednak mycie specjalnymi szamponami leczniczymi nie przynosi pożądanych efektów, a dolegliwość narasta, to znak, że najwyższa pora skorzystać z porady dermatologa. Lekarz może zlecić zakup preparatów z odpowiednio dobraną ilością substancji np. siarki, salicylanów, siarczku. Przy bardzo zaawansowanym łupieżu z łojotokiem może nawet przepisać sterydy do stosowania zewnętrznego. Przy pozbywaniu się łupieżu trzeba być konsekwentnym i systematycznym. Aby kuracja odniosła pożądany efekt, może trwać nawet kilka tygodni.

 

Profesjonalne produkty ING dostępne są w sprzedaży internetowej u przedstawiciela marki ING na Polskę – ACTIVESHOP
www.activeshop.pl

Oceń ten artykuł
(11 głosów)