Wydrukuj tę stronę

Skuteczna w walce z łuszczycą-lampa plasmaLight

Łuszczyca jest przewlekłą dermatozą charakteryzującą się występowaniem stanu zapalnego skóry oraz nadmiernym łuszczeniem się naskórka.Na skutek zaburzeń terminalnego różnicowania się keratynocytów, w naskórku łuszczycowym nie tworzą się w prawidłowy sposób jego warstwy.

Schorzenie ,to dotyka około 2-4% populacji. Badania dowodzą że łuszczyca jest chorobą o podłożu zapalnym, w którego przebiegu aktywowane limfocyty T zapoczątkowują ten stan.Zrozumienie zaburzeń immunologicznych wywołujących łuszczycę przyczyniło się do rozwoju swoistych terapii.

100 plasma

Łuszczyca plackowata występuje w okolicach łokci, kolan, na owłosionej skórze głowy, okolicy krzyżowej. Zmiany jednak mogą wystąpić w dowolnej lokalizacji anatomicznej i są rozmieszczone przeważnie symetrycznie.

Wykorzystanie energii świetlnej było jednym z najwcześniejszych opcji terapeutycznych w leczeniu tego schorzenia. Już od czasów starożytnych wiedziano, że światło słoneczne wpływa korzystnie na łuszczycę

Do chwili obecnej stosowano wiele systemów naświetleń takich jak: promieniowanie UV o długości światła w zakresie 295-365nm. Fotochemioterapię polegającą na wykorzystaniu psoralenów i promieniowania UVA w zakresie 320-400nm(PUVA) oraz pasma ultrafioletu B(BB-UVB) 290-320nm, które wprowadzono w latach 70 XX wieku. Wprowadzono również wąskie pasmo UVB(NB-UVB) charakteryzujące się szczytową emisją w zakresach fal świetlnych 311 nm i 313nm.

200 plasma

Niestety żadne z podanych nie nie jest odpowiednio skuteczne, lub nie jest dostatecznie bezpieczne jak w przypadku stosowania UVB, które w dłuższym okresie czasu może wywoływać nowotwór skóry.

Lampa PlasmaLight - jest pierwszym systemem świetlnym o pełnym spekrum światła, które naświetla w sposób całościowy bez narażania pacjenta. System PlasmaLight nie działa pojedynczą falą jak to było do chwili obecnej ale synergicznie trzema falami świetlnymi w jednym czasie, co powoduje większą skuteczność oraz szybkość w walce ze skutkami łuszczycy.

PlasmaLight - terapia przyszłości o pełnym spektrum światła

Oceń ten artykuł
(7 głosów)