Wydrukuj tę stronę

ABC karnawałowej stylizacji

Króluje zima, karnawał trwa. Skóra nasza jest blada, poszarzała brakiem słońca. Nie przejmujmy się tym. Wystarczy poświęcić jej trochę czasu, a odrobiną makijażu zdziałamy cuda.

 

 

Pamiętajmy, że skórę twarzy myjemy mleczkiem do demakijażu i tonikiem. Następnie nakładamy krem odpowiedni do typu cery, powinien być na pewno nawilżający. Po nałożeniu dobrze dobranego podkładu, przechodzimy do brwi, które także wymagają uwagi. Po wcześniejszej depilacji, należy kredką naniesioną na pędzelek nadać im kształt. Jeśli chodzi o oczy, tu możemy zaszaleć.

 

Mocno podkreślone, potrafią wprawić nie jednego w osłupienie. Używamy cieni o głębokich kolorach, linery, sztuczne rzęsy i błyszczyki. Musimy jednak wiedzieć, żeby zachować umiar i nie przerysować własnej osoby, bo od elegancji do kiczu czasem nie wiele brakuje. W tym sezonie króluje seksowny koci makijaż i przydymione oczy. Po nałożeniu odpowiedniego podkładu, nakładamy jasna bazę na powiekę oka. Bazą może być jasny, kremowy cień do powiek. Dzięki temu kolor będzie się dłużej trzymał na powiece. Od zewnętrznej strony oka zaznacz ciemnym cieniem wysokość makijażu, im wyższy, tym oko będzie bardziej kocie. Następnie delikatnie go rozcieraj w stronę wewnętrzną oka. Pędzelek kierujmy ku górze, tak jakbyśmy chcieli obrysować gałkę oczną. Tym samym cieniem zaznacz też dolną linię rzęs od połowy do zewnętrznego kącika oka. Na wewnętrzną cześć powieki ruchomej nałóż jasny cień, również „blendując” go strony zewnętrznej. Następnie wytuszuj rzęsy czarną maskarą. Jeśli chcesz nadać swojemu wyglądowi drapieżności linie rzęs obrysuj czarnym linerem.

nowacz_m001

Zrób to starannie, żeby nie popsuć całości. Chcesz czarować wszystkich makijażem typu smoky eyes? Nic prostszego. Nałóż bazę, a następnie całe oko tzn. górna, ruchomą powiekę przy linii rzęs i dolna powiekę obrysuj czarną kredką. Po czym rozetrzyj to pędzelkiem do cieni. Czynności te wykonuj kilkakrotnie, aż do uzyskania wymarzonego efektu. Na koniec wytuszuj rzęsy.Przy mocno zaznaczonych oczach nie zapominajmy o ustach. Kolor jednak powinien być nieco delikatniejszy. Trochę różu na poliki i gotowe.Jeśli chodzi o włosy, cóż…Albo skorzystaj karnawale usług dyplomowanej fryzjerki, albo prostujesz włosy, czeszesz je karnawale kucyk lub koka. W tym karnawale nosimy loki, fale, warkocze, włosy luźno puszczone lub wymyślnie upięte. Możemy wpiąć w nie fikuśną spineczkę lub opaskę – najmodniejsze pióra i tiulowe kokardy.

 

Pamiętaj jednak o odpowiednich maseczkach wzmacniających i odżywiających, gdyż każda inwazja we włosy, typu lokówka, prostownica – wysusza je.Głowę mamy gotową, a co z resztą?Tegoroczny karnawał nakazuje nosić koronki, jedwabie, piórka, korale. Kolor czarny króluje, a złoty z szarościami nie ustępują mu kroku. Fiolety mile widziane, no i nieśmiertelna czerwień. Nie musimy kupować nowych kreacji, czasem warto zajrzeć do szafy i co nieco przerobić, podpiąć. Odpowiednie dodatki i jesteśmy gotowe.Nie zapomnijmy zabrać dobrego humoru.

Anna Nowaczewska 

Oceń ten artykuł
(10 głosów)