Wydrukuj tę stronę

Leczyć żywieniem – nawet polscy lekarze uznają tę metodę!

tvpPolscy lekarze odkrywają dietę wegańską jako skuteczną metodę leczenia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie propaguje leczenie żywieniem! Koszt operacji bajpasu to 20.000 dolarów, a koszt dietetyka i programu dietetycznego to jedynie 2.000 dolarów w USA. Ciekawe dlaczego tak długo trwało oficjalne uznanie diety wegańskiej przez placówki zdrowia???

 

Postępy w medycynie kojarzą się zwykle z nowymi lekami, skomplikowanymi technikami chirurgicznymi, czy kosztownymi testami laboratoryjnymi. Jednak przełomem w medycynie ostatnich lat jest odkrycie, że to styl życia, w tym w szczególności dieta, mają największy wpływ na nasze zdrowie, dobre samopoczucie i długowieczność.

 

Najnowsze badania wykazują, że kompleksowe zmiany w żywieniu mogą nie tylko zapobiec wielu dolegliwościom, ale również zatrzymać, a nawet odwrócić niektóre procesy chorobowe w stopniu porównywalnym z interwencją farmakologiczną a nawet chirurgiczną.

 

Medycyna żywienia jest częścią tzw. medycyny stylu życia (ang. lifestyle medicine) - kierunku medycyny, który jest coraz częściej określany jako Medycyna XXI wieku. Zajmuje się ona prewencją oraz terapią chorób poprzez interwencje terapeutyczne elementami stylu życia, takimi jak m.in. żywienie czy aktywność fizyczna.

 

Wg Amerykańskiej Akademii Medycyny Prewencyjnej (American College of Preventive Medicine), ta nowa gałąź medycyny powinna być podstawowym elementem zapobiegania większości chorób, które nękają społeczeństwa uprzemysłowione. Co więcej, liczne badania wykazują, że może być stosowana skutecznie w terapii przewlekłych chorób, takich jak choroby krążenia.

 

Powyższy film ukazuje możliwości terapeutyczne medycyny żywienia, która obecnie stosowana jest w Polsce w Centrum Medycyny Żywienia (CMŻ), Carolina Medical Center.

 

  

 

Leczenie „Przez żołądek do zdrowego serca”‚ pod kontrolą specjalisty medycyny żywienia, psychologa zdrowia oraz kardiologa przyniosło znaczne efekty terapeutyczne: istotne obniżenie stężenia cholesterolu całkowitego i LDL, ciśnienia tętniczego oraz normalizację stężeń glukozy. Niskotłuszczowa dieta wegańska oparta wyłącznie o mało przetworzone produkty jest podstawą tego leczenia. Wyższa skuteczność takiej interwencji w porównaniu z tradycyjnie zalecanymi dietami w chorobach krążenia, została zweryfikowana w wielu badaniach klinicznych. Badania z randomizacją wykazały, że dieta taka jest skuteczniejsza niż tradycyjnie zalecana dieta w przywracaniu wrażliwości na insulinę, może obniżyć stężenie cholesterolu w stopniu porównywalnym do terapii farmakologicznej, a nawet cofnąć zmiany miażdżycowe.

 

Od grudnia 2010 r. tego typu interwencja została zaaprobowana przez Departament Zdrowia USA jako Intenstive Cardiac Rehabilitation Program i jest obecnie refundowaną opcją terapeutyczną dla wszystkich ubezpieczonych Amerykanów z chorobami krążenia (w tym pacjentów kwalifikujących się do operacji wszczepienia bypassów oraz angioplastyki) , nadciśnieniem, cukrzycą typu 2 oraz otyłością.

 

Źródło: http://zdrowieinatura.com.pl/
Oceń ten artykuł
(1 głos)