wtorek, 25 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Bamboo-line, kolekcja wykonana z tkaniny bambusowej.

Bamboo-line to kolekcja wykonana z tkaniny bambusowej, wyprodukowana w Polsce przez firmę Texpol.

 

Zgłoszona do patentu pod numerem P.3900591. Pro-ekologiczna oferta produktów z włókna bambusowego obejmuje przede wszystkim: ręczniki, łapcie do stóp po zabiegach (bamboo-sze), opaski, płatki kosmetyczne, pareo, szlafroki, pokrowce na łóżka do masażu, turbany, pościel dla dorosłych i dla dzieci.

 

Tkanina z włókna bambusa (płaska oraz frotowa) posiada naturalne właściwości pro-zdrowotne. Charakteryzuje się o 60% większą absorpcją wody niż bawełna, co doskonale sprawdza się w przypadku ręczników czy turbanów. Nawet najmniejszy rozmiar ręcznika bambusowego wystarczy, aby po kąpieli osuszyć całe ciało dorosłej osoby. Tkanina sama sterylizuje się, posiada właściwości bakteriobójcze, antyalergiczne, antygrzybiczne oraz chłonie i neutralizuje nieprzyjemne zapachy, co zapewnia użytkownikom poczucie komfortu, świeżości i bezpieczeństwa. Latem tkanina bambusowa jest o 2-3 stopnie chłodniejsza od temperatury otoczenia, co osobom aktywnym fizycznie przynosi uczucie kojącego chłodu. Ciekawym rozwiązaniem są bambusowe płatki wielokrotnego użytku, które pozostawiają skórę twarzy bardziej nawilżoną, a makijaż oraz specyfiki nakładane na twarz podczas zabiegów zmywają dokładniej i szybciej niż tradycyjne, jednorazowe płatki. Charakterystyczną cechą tkaniny bambusowej jest również pochłanianie promieni ultrafioletowych, co zapobiega powstawania nowotworów skóry. Produkty bambusowa powstają z natury i do natury wracają, gdyż są biodegradowalne.

 Środki barwiące stosowane przez firmę Texpol są przyjazne dla człowieka i środowiska, czego dowodem jest certyfikat OEKO-TEX Standard 100.
Dla rodziców dbających o swoje maleństwa poczucie bezpieczeństwa da Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka ( OP 4333) na pościel i ręczniki.
Wyjątkowe zalety tkanin bambusowych potwierdziły badania przeprowadzone przez Passege Cosmetics Labolatory i laboratorium firmy Padmed.
Za kolekcję Bamboo-line, firma Texpol, otrzymała między innymi:


- główną nagrodę w Konkursie o Statuetkę Międzynarodowych Targów Łódzkich na najlepszy Produkt Kosmetyczny,
-  Złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za pościel z tkaniny bambusowej,
-  wyróżnienie na Targach WORLDHOTEL za innowacyjne połączenie ekologii         i użyteczności.
- Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za tkaninę z włókien celulozowych bambusowych z przeznaczeniem na elementy wewnętrzne do obuwia dziecięcego i obuwia dla osób z obniżoną sprawnością stóp.
To polski, innowacyjny wyrób XXI wieku,  tkanina z wartością dodaną, której walory zostały zauważone przez medycynę i kosmetologię.

http://texpol.net.pl/

Oceń ten artykuł
(15 głosów)