sobota, 02 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Endermologia - pomoc w uzyskaniu pięknej sylwetki

Każda kobieta chce wyglądać i czuć się dobrze. Daje nam to pewność siebie. Dbamy o ubiór, dobieramy dodatki, w skórę wsmarowujemy kremy, a we włosy odżywki. Dużą wagę przywiązujemy także do naszej wagi i sylwetki. Każda z nas chce być szczupła i atrakcyjna. Często korzystamy z różnego rodzaju diet, postów, czy spędzamy godziny na siłowni czy zajęciach fitness, zwłaszcza na początku roku i przed latem. Wymarzoną sylwetkę może pomóc nam osiągnąć także gabinet kosmetyczny i dobrze dobrany zabieg. Dziś jest w czym wybierać. Od bardziej inwazyjnych, jak np. liposukcja, do łagodniejszych, jakim bez wątpienia jest endermologia.

Czym jest endermologia?

Jest to jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety zabiegów ujędrniających ciało. Poprawia gęstość skóry, redukuje cellulit i modeluje sylwetkę. Można także ujędrnić przy pomocy tego zabieg skórę na twarzy poprawiając przy tym owal oraz spłycić zmarszczki. Na czym polega zabieg? Na masażu z wykorzystaniem podciśnienia, które pomaga rozbijać niechcianą tkankę tłuszczową. Dzięki temu uzyskujemy efekt wyszczuplenia, cellulit zostaje zredukowany, skóra ujędrniona a sylwetka wymodelowana. Oprócz tego jest to zabieg prozdrowotny. Przy jego pomocy poprawimy krążenie krwi, zredukujemy zbędne produkty przemiany materii, zmniejszymy bóle mięśni czy nerwobóle. Jest także pomocna przy rehabilitacji po kontuzjach i urazach sportowych, zmniejsza dyskomfort spowodowany przeciążeniem stawów czy mięśni. Będziemy nie tylko piękniejsi, ale i zdrowsi! Endermologia jest dobrym wyborem także dla osób posiadających skłonność do gromadzenia się wody w organizmie, czyli tzw. obrzęków limfatycznych. Jest to zabieg przyjemny, bezbolesny. Jego czas zależy od wybranej przez nas partii ciała, na którą będzie wykonywany. Jedna sesja trwa około 30-40 minut, do jego wykonania trzeba założyć specjalny kombinezon. Ile zabiegów trzeba wykonać, by osiągnąć spektakularne efekty? Już po pierwszym zabiegu odczujemy i zauważymy różnicę w kondycji i jędrności naszej skóry, jednak na trwały i mocno zauważalny efekt musimy poczekać i wykonać około 10-20 seansów. O ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania przez nas wymarzonego rezultatu zawsze warto zapytać specjalistę. Początkowo zabieg endermologii należy wykonywać 2 razy w tygodniu, następnie stopniowo można zmniejszać ich częstotliwość do jednego w tygodniu. Nie każdy może skorzystać z zabiegu. Przeciwwskazaniem są zdecydowanie aktywne infekcje i uszkodzenia skóry, zapalenie żył, przepuklina, niektóre choroby (np.nowotworowe) i występowanie podskórnych guzków (naczyniaków, tłuszczaków), a także przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Kobiety będące 3 miesiące po porodzie naturalnym lub pół roku po cesarskim cięciu także powinny odroczyć swój zabieg endermologii.

Gdzie wykonać taki zabieg?

Obecnie wiele gabinetów kosmetycznych ma w swojej ofercie zabieg endermologii. Ważne, by wybrać salon korzystający z wysokiej jakości sprzętu i certyfikowanych kosmetyków. Jednym z nich jest Salon Kosmetyczny Mia Dea, gdzie oprócz profesjonalnego podejścia znajdziesz przemiły personel, który z chęcią Ci doradzi i odpowie na wszystkie pytania.

Oceń ten artykuł
(10 głosów)