sobota, 27 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

NIEBIESKI – WIĘCEJ NIŻ TYLKO KOLOR

błękit niebieskiKolory to elektromagnetyczne fale. Mają swoją energię i mogą wpływać na żywe organizmy. Kolor niebieski według ajurwedy to podstawowa barwa lecząca z bólu i kojąca, łagodząca wszelkie cierpienie.  Ta barwa to wspomnienie beztroskich chwil pod błękitem nieba, w otoczeniu spokojnej głębi oceanu.

Kolor chłodny, który jest symbolem zarówno lodowatej, zimowej pogody, jak i rześkiego powietrza. Wskazany dla wyczerpanych psychicznie, potrzebujących spokoju i wypoczynku.Sprzyja samodzielności, wspiera intuicję, ułatwia podejmowanie decyzji. Kolor niebieski działa odżywczo na umysł, pobudza wyobraźnię i skłania do twórczego myślenia. Informacje napisane niebieską czcionką łatwiej zapamiętujemy, a w testach badających kreatywność najlepiej wypadają osoby, które korzystają z monitorów z niebieskim tłem. Warto więc, mieć ten kolor wokół siebie, bo, a nóż wpadniemy na genialny pomysł. Na pewno dobrze zrobi on nadciśnieniowcom, ponieważ z przeprowadzonych badań wynika, że niebieski skutecznie wpływa na obniżenie ciśnienia krwi. Barwa ta może pobudzić w naszych komórkach mechanizmy naprawcze, co zostało naukowo udowodnione.

 

Niebieski ma właściwości antyseptyczne, hamuje stany zapalne, zmniejsza obrzęki, działa ściągająco, uspokaja i pomaga zasnąć. Może też być naszym sojusznikiem w walce z nadwagą, zmniejsza bowiem nadmierny apetyt. Niebieska serwetka na stole czy talerze w tym kolorze sprawią, że zjemy mniej. Emitowane przez kolor niebieski promieniowanie odstrasza owady. Nadmiar koloru niebieskiego może spowodować, że nasza osobowość stanie się zbyt bezinteresowna, taka, którą łatwo wykorzystać, a także zobojętniejemy na ból i cierpienie własne i cudze. Może wywołać infantylną naiwność i bezczynny błogostan. Niedobór koloru niebieskiego może być przyczyną  obniżenia tolerancji na ból i cierpienie. Wywołać hipochondrię i wrażenie cierpiętnictwa. Otaczajmy się tym kolorem, ale jak ze wszystkim, zachowajmy umiar. Idzie wiosna, lato, więc, warto wykorzystać ten czas, by pospacerować, popatrzeć na niebo i poczuć siłę błękitu.

 

Red. Port.

Oceń ten artykuł
(15 głosów)