wtorek, 24 grudnia 2024
Miło Cię widzieć!

CIAŁO PO CIĄŻY – PRZYWRÓĆ MU DAWNĄ ŚWIETNOŚĆ W DOMU

3332883WIOTKA SKÓRA NA BRZUCHU – Powrót brzucha do formy sprzed ciąży trwa średnio od 3 do 6 miesięcy. Chyba, że podczas cesarskiego cięcia zrobiono ci na życzenie plastykę brzucha. Jeśli nie, to wykonuj regularnie delikatne masaże jednocześnie aplikując kosmetyki ujędrniające. Taki masaż wykonuj także po cesarce, jednak wtedy omijaj okolice rany. Stosuj preparaty natłuszczające, bowiem korzystnie wpływają na kondycję skóry.

BLIZNA PO CESARSKIM CIĘCIU – Zazwyczaj jest w takim miejscu, że łatwo ją ukryć pod bielizną.  Chcąc poprawić jej wygląd, stosuj specjalne żele z silikonem i maści. Sięgnij po plastry silikonowe, które naklejasz bezpośrednio na bieliznę. Dzięki nim zwiększasz nawilżanie blizny, co powoduje jej uelastycznienie. Preparaty na blizny zawierają także składniki wybielające, które znacznie zmniejszą kolorystyczną różnicę między miejscem nacięcia a ciałem nienaruszonym. Możesz stosować maść z nagietka, która jest niedroga ,skutecznie wybiela i natłuszcza.

 

ZWIODCZAŁY BIUST – W czasie ciąży piersi znacznie powiększają swoje rozmiary i tracą na jędrności. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim kobiet obdarzonych dużym biustem. Pamiętaj by codziennie rano i wieczorem masować piersi kolistymi ruchami, nanosząc jednocześnie krem ujędrniający. Jeśli karmisz, omijaj brodawki sutkowe i stosuj kosmetyki specjalnie przeznaczone dla młodych mam. Zrezygnuj z gorących kąpieli. Wysoka temperatura sprzyja rozciąganiu skóry, a zimna delikatnie ją napina i poprawia jędrność.

 

ROZSTĘPY – Można starać się im zapobiegać jeszcze w trakcie ciąży stosując kosmetyki  o działaniu uelastyczniającym ( tylko te z atestem dla kobiet ciężarnych), ale gdy już powstaną, bardzo trudno się ich pozbyć. Raczej można starać się ograniczyć ich widoczność. Najważniejsze w tym działaniu to złuszczanie i pobudzanie. Bardzo skutecznie działają kosmetyki z duża zawartością kwasów owocowych, ale nie nadają się dla karmiącej mamy. Bezpiecznym wyborem będą peelingi zawierające drobinki cukru, soli lub syntetyczne mikrogranulki. Pomogą ci one pobudzić krążenie krwi w skórze i zwiększą skuteczność nakładanych póżniej kremów, balsamów, olejków itd. Stosuj preparaty wyspecjalizowane w walce z rozstępami. W ich składzie szukaj takich składników jak  witamina A i E, które pobudzają i wspierają procesy naprawcze w skórze. Niech nie zabraknie w nich chityny i kolagenu, symulujących wyciągów roślinnych i peptydów. Doustnie warto pokusić się o witaminy PP, B5, A i E, a także mikroelementy takie jak cynk i krzem. Tłuszcze z grupy omega-3 i -6 wzmocnią strukturę skóry i ułatwią jej regenerację. Pamiętaj by świeże rozstępy chronić przed słońcem, gdyż promienie UV mogą opóżnić gojenie i spowodować pojawienie się nieestetycznych przebarwień.

 

CELLULIT – Głównym sprawcą powstawania cellulitu są hormony, wpływające na upośledzenie krążenia w tkance tłuszczowej i przerost komórek tłuszczowych, które w efekcie uciskają naczynia krwionośne, limfatyczne i nerwy. Z reguły podczas ciąży objawy cellulitu znacznie się nasilają. Pamiętaj, że dobry peeling to podstawa. Podczas jego wykonywania pozbywasz się zrogowaciałych komórek naskórka , które hamują wnikanie aktywnych składników z kremów antycellulitowych, a także wykonujesz masaż usprawniający krążenie w tkankach. Warto też skorzystać z wszelkich pomocniczych  urządzeń ( szorstka gąbka, rolery, masażery).Ważne jest by taki masaż wykonywać od kolan w górę. Wszelkiego rodzaju kremy, balsamy antycellulitowe należ wcierać minimum dwa razy dziennie, a w ich składzie powinny się znajdować m.in. związki przyśpieszające spalanie tłuszców ( np.L-keratyninę) i blokujące ich odkładanie w komórkach (np. kofeinę). Pij jak najwięcej wody, kończąc prysznic polewaj nogi chłodną wodą od stóp do bioder i ćwicz.

 

Red. Port.

Oceń ten artykuł
(15 głosów)