piątek, 26 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

KĄPIEL DROGĄ DO PIĘKNEGO CIAŁA.

hotel_21251290Relaks we własnej wannie to najlepszy sposób na idealną skórę. Przygotowując  kąpiel warto pamiętać o tym, że woda nie powinna mieć więcej niż 40 st. C. Wyższa temperatura może osłabić serce, podnieść ciśnienie czy powodować obrzęki nóg. Zbyt ciepła woda sprzyja pękaniu naczynek.

Z długich kąpieli powinny zrezygnować  osoby mające żylaki czy kłopoty z krążeniem. Relaks w wannie nie może trwać dłużej niż 25 minut. Inaczej może wysuszyć skórę. Im cieplejsza woda tym  krótsza kąpiel.

 

Kąpiele są dobroczynne dla naszego ciała i skóry szczególnie gdy wzbogacimy je o np. różnego rodzaju sole, borowinę czy solankę.

 

SOLE doskonale wygładzają ciało i sprawiają, że skóra wolniej się starzeje. Dostępne dziś na rynku sole do kąpieli zawierają wyciągi z oliwek, alg lub minerały z Morza Martwego. Składniki te są bogate w przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki. Kąpiel z solami zadziała najlepiej, gdy temperatura wody nie będzie przekraczać 38 st. C. Przed zanurzeniem w wannie warto zafundować sobie peeling. Dzięki niemu substancje odżywcze z soli  będą lepiej wnikały w skórę. Jeśli ma się skłonność do alergii, oprócz soli warto dodać odrobinę oliwy z oliwek. Dodatkowo natłuści i ukoi skórę.

 

BOROWINA przede wszystkim stosowana jest w gabinetach kosmetycznych i sanatoriach. Kąpiele z jej dodatkiem zmniejszają cellulit, ujędrniają skórę i przyśpieszają usuwanie z niej toksyn. Pomagają też przy kłopotach ze stawami i kręgosłupem. Aby wybrać najlepszy kosmetyk z borowiną należy przyjrzeć się jego składowi. Stężenie w nim borowiny powinno być jak najwyższe, a kolor np. płynu do kąpieli jak najciemniejszy( im ciemniejszy, tym silniej działa). Aby zauważyć efekty, trzeba zażywać borowinowych kąpieli 2-3 razy w tygodniu przez przynajmniej miesiąc.

 

SOLANKI pochodzą ze złóż wód leczniczych i zawierają nawet 85% dobroczynnych dla naszej skóry minerałów. Szczególnie skuteczne okazują się w leczeniu trądziku i łuszczycy. Solanki z przewagą bromu i jodu usuwają krostki z dekoltu i pleców. Te z przewagą potasu i magnezu regenerują skórę i działają przeciwgrzybiczo. Niektóre solanki zawierają olejki eteryczne czy kwasy owocowe. Działają one  jeszcze silniej, bo lekko złuszczają naskórek. By kąpiel przyniosła efekty zaleca się brać ją raz w tygodniu. Należy również sprawdzić na opakowaniu, ile solanki trzeba wlać do wody. Zbyt duża dawka może powodować podrażnienia. Po wyjściu z wanny nie zaleca się wycierania ręcznikiem, ponieważ minerały, które osadzają się na powierzchni skóry mają szansę  dłużej działać. Zwolennikom natrysku poleca się mydło z solanką.

 

EMOLIENT pomoże delikatnie wyciszyć problemy suchej i alergicznej skóry. Takie preparaty, dostępne głównie w aptekach, tworzą na powierzchni skóry ochronny film, który zapobiega wyprowadzaniu z niej wody. Poza tym silnie natłuszczają i łagodzą podrażnienia. Można je stosować przy atopowym zapaleniu skóry. Dobry emolient  powinien być tłusty, bezbarwny i bezzapachowy. Lepiej też, by mocno się nie pienił, bo wtedy może podrażnić. Warto wybierać preparaty z lipidami, masłem shea, olejem parafinowym albo olejem z awokado. Kąpiel z emolientami  można brać kilka razy w tygodniu.

 

Red. Port.

 

Oceń ten artykuł
(7 głosów)