Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Kriolipoliza została odkryta przez dwóch amerykańskich dermatologów. Wyniki ich wstępnych doświadczeń, wykazały, że przedłużone, kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może indukować selektywny ubytek komórek tłuszczowych i następującą później utratę podskórnego tłuszczu, bez uszkodzenia pokrywającej skóry. To odkrycie, nazwane „selektywną kriolizą”, doprowadziło do opracowania opatentowanej technologii.
System Kryolipo został opracowany z myślą o pacjentach, którzy mają trudności z pozbyciem się fałdów tłuszczu na brzuchu, biodrach czy udach. Wymienione miejsca, w których gromadzi się tłuszcz utrzymują się nawet wtedy, gdy pacjent trzyma reżim dietetyczny. Kriolipoliza w odróżnieniu od liposukcji nie jest w stanie zdziałać cudów. Z tego powodu o zabiegu nie ma sensu myśleć, gdy walczy się z otyłością. Natomiast jest to zabieg kompletnie nie inwazyjny, nieniosący ze sobą żadnych powikłań.
Kriolipoliza to nowoczesna, bardzo skuteczna metoda modelowania sylwetki polegająca na miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Istotą kriolipolizy jest niszczenie komórek tłuszczowych niską temperaturą (od 0 do -10*C). Komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na uzyskiwanie z nich energii w wyniku chłodzenia niż tkanki otaczające. Nieinwazyjny aplikator (głowica chłodząca) przykłada się do docelowego obszaru w celu pobrania energii z leżącej pod spodem tkanki tłuszczowej, przy czym jednocześnie chroniona jest skóra, nerwy, mięśnie i inne tkanki. Zamrożone komórki tłuszczowe przechodzą apoptozę (kontrolowaną śmierć komórki) i stopniowo eliminowane są drogą układu limfatycznego i usuwane z organizmu w wyniku naturalnej przemiany materii. Proces ten trwa około 4-6 tygodni, a w eliminacji lipidów udział bierze wątroba - dlatego takich zabiegów nie można wykonywać u osób z chorobami tego narządu.
Efektem kriolipolizy jest redukcja 25% - 45% tłuszczu z miejsca poddanego zabiegowi. Zabieg jest przeznaczony przede wszystkim dla osób mających trudności z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, pleców, tali, bioder, pośladków i ud.
Sam zabieg trwający około godziny jest niebolesny i bezpieczny. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i drętwienie obszarów ciała poddanych zabiegowi, które utrzymuje się jedynie do kilku godzin po sesji. W wyjątkowych przypadkach może pojawić się niewielki siniak w miejscu przyłożenia aparatu, który w ciągu kilku dni ulega resorpcji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność z uwzględnieniem ograniczenia intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres od 7 do 10 dni. Po zabiegu zaleca się stosowanie diety lekkostrawnej (niskotłuszczowej i niskowęglowodanowej), picie około 2 litrów wody na dobę, nie palenie papierosów oraz odstawienie alkoholu.
Zabieg powinien być powtarzany co 6 tygodni - dla osiągnięcia pożądanego efektu. Najczęściej wystarczają dwa zabiegi. Po ok. dwóch miesiącach można zauważyć spadek tkanki tłuszczowej o 22-28 procent. W przeliczeniu na obwód ciała oznacza to 1-1,5 cm mniej.
Ze względu na zniszczenie komórek tłuszczowych efekty są długotrwałe. Nawet w przypadku ponownego przybrania na wadze, miejsca uprzednio poddane kriolipolizie będą bardziej oporne na zwiększenie obwodu, gdyż adipocyty po okresie dojrzewania nie namnażają się. Należy oczywiście pamiętać o tym, że istniejące komórki tłuszczowe w przypadku tycia będą zwiększać swoją objętość.
Zamrożone komórki tłuszczowe nie podlegają regeneracji i w 100% zostaną wydalone z organizmu. Tkanka tłuszczowa zostaje spalona, ciało ujędrnione, a zwiotczenia i cellulit – ZLIKWIDOWANE!
Zaburzenia, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu to niewydolność wątroby lub nerek, cukrzyca, choroba Reynaud, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz ostre infekcje. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są też ciąża i okres karmienia piersią. Kryolipolizy nie wykonuje się także u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca lub metalowymi implantami w miejscu wykonywania zabiegu.
Red. Port.