Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Przy niedomaganiach włosów dobrze jest stosować jedno lub kilka podanych ziół do płukanek i kompresów:
- Korzeń łopianu - pomaga zwalczać łupież;
- Liście kocimiętki - pobudzają wzrost włosów i łagodzą podrażnienia owłosionej skóry;
- Kwiat rumianku - doskonale zmiękcza włosy, ma działanie rozjaśniające;
- Czosnek i cebula - stymulują wzrost włosów i pomagają zwalczać łupież, choć silny zapach odstrasza od ich stosowania;
- Ziele przytulii czepnej - działa tonizująco, oczyszczająco, pomaga zwalczać łupież;
- Młode pędy skrzypu – doskonale wzmacniają włosy;
- Kwiaty nagietka - rozjaśniają włosy i pomagają utrzymać właściwe pH skóry głowy
- Liść nasturcji - pobudza wzrost włosów;
- Liść pietruszki - wzmacnia kolor włosów i nadaje im połysk;
- Liście i kwitnące wierzchołki rozmarynu - najlepszy uniwersalny surowiec o działaniu tonizującym wzmacniającym, nadaje włosom połysk, wzmacnia je i lekko przyciemnia włosy;
- Korzeń rzewienia - daje doskonały żółty barwnik do włosów;
- Liście szałwii - działają tonizująco i wzmacniająco, przyciemniają włosy;
- Liście i korzenie mydlnicy - oczyszczają włosy;
- Liście bylicy bożego drzewka - pobudzają wzrost włosów i zapobiegają łupieżowi;
- Liście pokrzywy - zapobiegają łupieżowi, działają tonizująco oraz wzmacniająco.
W szerokiej ofercie aptecznej znajdziemy preparaty naturalne na bazie rozmarynu, kory chinowej, pokrzywy pospolitej i arniki w formie toników, które wcierane w skórę głowy wspomogą regenerację włosów. Dzięki leczniczym właściwościom takich roślin jak nagietek lekarski, rozmaryn, bluszcz, rukwiel i nasturcja mamy szansę przywrócić równowagę skóry głowy. Warto sięgnąć też po szampony, które, oprócz ziół, mają dodane proteiny zbóż.
W aptekach można też pytać o ostatnie odkrycie kosmetyki - szampony i odżywki ze skoncentrowanymi naturalnymi wyciągami z bambusa. Okazuje się, że bambus znakomicie pielęgnuje włosy suche i zniszczone, osłabione zabiegami fryzjerskimi. Dobroczynne, wykorzystane w kosmetyce działanie ma zwłaszcza rdzeń bambusa, posiadający unikalne właściwości odżywczo-nawilżające. Błyskawiczne efekty daje połączenie bambusa ze związkami organicznymi krzemu, które w formie "ciekłych kryształów" - w ilości zaledwie paru kropli - nanosi się na włosy. Natychmiast pasma stają się gładkie, lśniące i sprężyste.
Warto zainteresować się produktami na bazie skoncentrowanych wyciągów z soli Morza Martwego. Ten bliskowschodni akwen ma największe na świecie zasolenie i unikalny skład. Oprócz popularnych kosmetyków są już dostępne preparaty specjalistyczne, wręcz lecznicze, zawierające nie tylko koncentraty soli, ale też specjalne mieszanki ziół. I tak np. w maseczce iłowej znajdziemy dodatkowe ekstrakty z glonów morskich, dzikiego tymianku, owoców koki, oleje z pestek brzoskwini, jojoby, cytryny, olejki eteryczne z lawendy i rozmarynu. Niestety, w tym przypadku należy się liczyć ze znacznym wydatkiem, ale i spektakularnym efektem naprawczym.
Hinduski mają gęste, piękne włosy. Jedni mówią, że to genetyka, inni przypisują ten fakt znanym od starożytności zabiegom pielęgnacyjnym, które polegają na olejowych masażach głowy. Używa się do nich ciepłego olejku bhringraj, specjalnego olejku z amlą lub olejku tymiankowo – rozmarynowego. Dostarczają one cebulkom włosów niezbędnych składników odżywczych, masaż zaś poprawia krążenie krwi w obrębie skóry głowy i przynosi ukojenie nerwom. Na pewno warto spróbować takiej formy regeneracji zmęczonych włosów, zwłaszcza, że oleje te i masaż to bez względu na genetykę skarbnica życia naszego włosa.
Na zahamowanie wypadania włosów oraz pobudzenie ich odrastania istnieje niezawodny sposób, który nazywany jest “buforbiologiczną terapią uryną”. Stosując taką formę odnowy należy co wieczór wmasowywać w skórę głowy i włosy dopiero co oddany mocz. Po wyschnięciu włosów należy położyć na poduszce ręcznik, który zabezpieczy naszą pościel przed zapachem i ułożyć się do snu. Rano włosy należy starannie umyć. Dodatkowo dwa razy w tygodniu posmarować pasma wywarem z kości i mięsa indyka(gotować jak rosół powoli, na małym ogniu),owinąć głowę folią i ręcznikiem. Po godzinie zmyć nałożony wywar. Systematyczne zabiegi już po dwóch tygodniach przyniosą poprawę kondycji włosów i przyspieszą wzrost nowych. Kurację tę poleca się także osobom, które utraciły włosy wskutek choroby czy chemioterapii.
Istnieje wiele sposobów, by przywrócić włosom zdrowie i gęstość. Nie wszystkie działają tak samo na każdego z nas, ale warto spróbować czegoś więcej niż tylko pięknie proponowanych przez media kosmetyków. A nóż-widelec to będzie ten strzał w sedno , w sam środek tarczy naszych oczekiwań.
Red. Port.