wtorek, 03 grudnia 2024
Miło Cię widzieć!

PRZEBARWIENIA-PEELING KWASEM GLIKOLOWYM

72-zoom.jpgPrzebarwienia powstają, nie tylko wtedy, gdy  nie chronimy naszej skóry przed promieniami UV. Pojawiają się na naszym ciele po ciąży, trądziku czy antykoncepcji bądz są spowodowane upływem czasu  objawiając się w formie plam starczych.

Jeśli te wszystkie powody nie  zasiały zbyt wielkich zmian przebarwieniowych, to warto udać się na złuszczanie kwasem glikolowym. Zabieg jest bardzo prosty i dość krótki. Na pewno musi przeprowadzić go osoba doskonale przeszkolona i odpowiedzialna.

 

Na oczyszczoną skórę pędzelkiem nakłada się kwas o stężeniu ok. 30% ( można zastosować silniejszy roztwór, ale o tym powinien zdecydować raczej lekarz dermatologii lub medycyny estetycznej). Trzyma się go na twarzy ok. 5 min. ( jest to uzależnione od wrażliwości skóry i tego, który to z klei zabieg). Po odpowiednim czasie nakłada się neutralizator i zmywa go ciepłą wodą (kwas glikolowy może powodować lekkie pieczenie, ale zabieg jest bezbolesny). Na koniec powinna być zastosowana maseczka łagodząca. Przez kilka dni po zabiegu skóra może się łuszczyć. Z reguły zaleca się 4-5 zabiegów, co dwa tygodnie, by osiągnąć zamierzany efekt. Zabiegi przynoszą jaszcze lepsze rezultaty, gdy w domowej pielęgnacji stosujemy preparaty na bazie kwasów owocowych o niskim stężeniu (zapomnijmy o opalaniu).

 

kwasy_3.jpgNa niewielkie przebarwienia pomagają kosmetyki z witaminą C, która po prostu rozjaśnia skórę. Można sięgnąć też po kremy z hydrochinonem lub jego pochodnymi. Związek ten hamuje działanie melatoniny w skórze. Wybielająco działają też  wyciągi z ogórka i cytryny.

 

Red. Port.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)