czwartek, 12 grudnia 2024
Miło Cię widzieć!

Twoja uroda i zdrowie - nieoceniony wiesiołek

wiesiolek,Wiesiołek to roślina pochodząca z Ameryki Południowej o pięknych żółtych kwiatach, ale jej moc tkwi w małych, twardych nasionkach, z których pozyskiwany jest olej.

Olejek z wiesiołka jest nieocenionym źródłem kwasu gamma-linolenowego, co czyni go jednym z najbardziej odżywczych i regenerujących olejków roślinnych.


Jest on przede wszystkim wskazany dla skóry dojrzałej, suchej, łuszczącej się, wrażliwej, a także tłustej ze skłonnością do zanieczyszczeń. Czyli służy, każdemu rodzajowi cery. Gdy nasza skóra jest wyjątkowo sucha, wręcz łuszcząca się, oprócz zewnętrznej pielęgnacji, pomoże suplementacja. Olej z wiesiołka reguluje wilgotność, przemianę komórkową i pracę gruczołów łojowych, regeneruje, łagodzi swędzenia, poprawia elastyczność skóry.

Warto po niego sięgnąć, gdy potrzebne jest wspomaganie w odchudzaniu. Kwas GLA pobudza bowiem produkcję prostaglandyn, które odpowiadają za spalanie tłuszczów.

Olejek wiesiołkowy ma bardzo krótką trwałość, szybko wysycha. Dlatego też zaleca się mieszać go z innymi olejami roślinnymi, np. jojoba, co wpływa na przedłużenie jego przydatności.

Zewnętrznie stosuje się go przede wszystkim na miejsca narażone na niekorzystnie działanie czynników zewnętrznych, takich jak: zanieczyszczenia atmosferyczne, promieniowanie UV. Doskonale zdaje egzamin w przypadku poparzeń i zmian skórnych. Dobrym posunięciem jest dodanie go do kremów, balsamów oraz odżywek i masek do włosów.

Olej z wiesiołka jako suplement powinien być stosowany wspomagająco przy zaburzeniach hormonalnych, w leczeniu zaburzeń przemiany lipidów, w leczeniu przewlekłych schorzeń skóry, reakcji alergicznych, wypadaniu włosów i łamaniu paznokci. Zalecany jest przy wszelkiego typu łuszczycach, trądziku, atopowym zapaleniu skóry, egzemach i uszkodzeniach skóry. Szczególnie korzystnie wpływa na włosy odżywiając ich cebulki.

Wskazania do stosowania oleju z wiesiołka zewnętrznie jak i wewnętrznie do długa lista. Oto część problemów, w których wiesiołek przyjdzie nam z pomocą:

-profilaktycznie we wczesnym stadium stwardnienia rozsianego

-przy nadciśnieniu

-zbyt wysokim cholesterolu

-depresji

-cukrzycy

-zmianach reumatologicznych

-miażdżycy

-schizofrenii

-niedoczynności tarczycy

-hiperprolaktynemii (Hiperprolaktynemia jest najczęstszym zaburzeniem czynności układu podwzgórzowo- przysadkowego polegającym na stałym lub okresowo występującym zwiększonym wydzielaniu prolaktyny (PRL). Hormon ten swoją strukturą przypomina hormon wzrostu oraz laktogen łożyskowy)

-choroby siatkówki oka

-wpływa pozytywnie na ogólną odporność organizmu

-poprawia przepływ krwi w żyłach

-obniża lepkość krwi

-łagodzi stany zapalne

-łagodzi objawy PMS (zespół objawów psychicznych, fizycznych i emocjonalnych występujący od kilku do kilkunastu dni przed menstruacją i ustępujący z chwilą jej rozpoczęcia) spowalniania procesy starzenia się skóry

-wspomaga leczenie trądziku, łojotoku, egzemy, łuszczycy

-działa profilaktycznie i wspomaga leczenie gośćca, artretyzmu i alergii skórnych

Red. Port.

 

 

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)