czwartek, 24 czerwca 2021
Miło Cię widzieć!

3-fazowe wypełniacze z usieciowanym kwasem hialuronowym

3fazowe wypKwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu, znajdujący się głównie w skórze właściwej i płynie stawowym. Od kilkunastu lat biotechnologiczna forma tej substancji robi karierę w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej. Jest to spowodowane jego wyjątkowymi właściwościami higroskopijnymi – jedna cząsteczka HA może związać wielokrotnie więcej wody niż sama waży. Ponadto ma właściwości antyoksydacyjne, pobudza powstawanie nowych fibroblastów i aktywuje własne fibroblasty do produkcji kolagenu, co przekłada się na odbudowę struktury skóry oraz poprawę jej jędrności, sprężystości i nawilżenia.

 

W organizmie ludzkim wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego stopniowo się zmniejsza. Skóra traci jędrność i młody wygląd, tworzą się zmarszczki. Kosmetologicznym rozwiązaniem tego problemu stało się zewnętrzne podawanie HA. Jednym z najskuteczniejszych i najbardziej spektakularnych sposobów jest wypełnianie zmarszczek preparatami opartymi na usieciowanym kwasie hialuronowym. Jest to idealna alternatywa dla zabiegów inwazyjnej chirurgii plastycznej. Efekty zabiegu są widoczne od razu przy jednocześnie niskim ryzyku wystąpienia powikłań.

 

Usieciowany kwas hialuronowy to stabilna, plastycznie układająca się w skórze i tkance podskórnej substancja. Pozostaje w niej – w zależności od rodzaju preparatu – ok. 6–18 miesięcy. Clarena we współpracy ze szwedzkim laboratorium wprowadziła na polski rynek rewolucyjne produkty Excellent – pierwsze trójfazowe wypełniacze – owoce wieloletnich badań naukowców i innowacyjnych technologii, gwarantujące najwyższą jakość, bezpieczeństwo i trwałość. Wypełniacze zostały stworzone w konwencji Hi-Tech, która opiera się na 3-etapowym sieciowaniu kwasu hialuronowego, gdzie każda faza powstaje w innej temperaturze. Zaawansowana technologia ogranicza użycie środków sieciujących, stąd bardzo niska zawartość BDDE na każdym etapie procesu (~0,33% całkowitej masy HA). W efekcie kwas hialuronowy jest w małym stopniu zmodyfikowany i jest biozgodny z ludzką skórą. Biokompatybilność to także efekt zastosowania kulistych cząstek o gładkiej powierzchni, zamiast nieregularnych cząstek o ostrych krawędziach. Ze względu na unikalne sieciowanie i technologię produkcji, wypełniacze Excellent długo utrzymują się w tkankach oraz powoli i równomiernie ulegają degradacji.

 

Excellent Lips to produkt, który doskonale wypełnia zmarszczki wokół oczu oraz nawilża usta. Excellet Filler to wypełniacz, który poradzi sobie z bruzdą nosowo-wargową, fałdami marionetki oraz wygładzi skórę dłoni. Voluma to produkt dedykowany do wolumetrii oraz powiększania ust. Dzięki wysokiemu bezpieczeństwu, wypełniacze Excellent docenione zostały przez szerokie grono lekarzy medycyny estetycznej jako produkty bezpieczne, dające szybko zauważalne efekty, z bardzo niskim ryzykiem wystąpienia powikłań.

 

Clarena zaprasza wszystkich kosmetologów, chcących poszerzyć zakres zabiegów w swoich gabinetach, na szkolenia ze stosowania wypełniaczy. Zajęcia teoretyczne z anatomii, technik wypełnień oraz praktyczne wykonanie zabiegów są prowadzone pod okiem doświadczonych szkoleniowców.

 

Więcej informacji na www.clarena.pl

 

 

Oceń ten artykuł
(9 głosów)