piątek, 29 marca 2024
Miło Cię widzieć!

JAK PRZEDŁUŻYC TRWAŁOŚĆ MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI

Makijaż permanentny to z pewnością bezpieczny zabieg o ile wykonuje nam go osoba  kompetentna. Duża rolę jeśli chodzi o jakość zabiegu odgrywa rodzaj pigmentu i urządzenie którym jest wtłaczany barwnik.

Makijaż trwały pozwala zaoszczędzić sporo czasu przy porannej toalecie, dlatego czym lepiej o niego zadbamy tym dłużej będziemy cieszyć się pięknym i wyraźnym kształtem brwi.

Brwi które zobaczymy w lustrze zaraz po zabiegu mogą nas trochę przerazić ponieważ skóra  może być zaczerwieniona, wrażliwa, a kolor bardzo intensywny.

Objawy ustąpią w ciągu kilku dni. Skóra zacznie się regenerować i złuszczać a kolor przybierać właściwy odcień.

Ale zanim zdecydujemy się na zabieg warto już wcześniej przygotować się do niego.

Na tydzień  przed zabiegiem nie regulujemy brwi, nie robimy henny i nie opalamy się. Na dwa miesiące przed zrezygnujmy z odżywek na ich porost. Nie stosujmy olejku rycynowego. Miesiąc wcześniej warto odstawić picie wszelkiego rodzaju ziół oczyszczających organizm (można do nich wrócić po całkowitym wygojeniu się brwi po korekcie)

W ciągu pierwszych dni po zabiegu brwi pokryją się małymi strupkami które same odpadną po tygodniu. Nie wolno ich zdrapywać, należy cierpliwie przeczekać ten mało komfortowy czas. Zrywanie strupków może doprowadzić do powstawania blizn i wydłużyć okres gojenia się brwi. Zakazane są gorące kąpiele, sauna i wizyty na basenie oraz w solarium. Przez pierwsze 7 dni warto unikać nadmiernego wysiłku (np. treningów w siłowni).   Nie wolno również nakładać makijażu na podrażnione brwi. Wiele osób niestety to robi chcąc ukryć niedoskonałości powstałe w wyniku gojenia. Najlepiej wstrzymać się z makijażem do zabiegu korekty, czyli 4-6 tygodni .

Zadbajmy aby brwi były zawsze czyste i nawilżone (używamy np. Alantanu do smarowania). Nie  stosujemy żadnych drażniących, ścierających i złuszczających preparatów (serum, krem, maska, żel do mycia, czy tonik do pielęgnacji domowej).

Unikajmy wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Myjmy brwi łagodnymi preparatami hipoalergicznymi lub takimi jak szare mydło czy środki do pielęgnacji niemowlęcej buzi.

W pierwszym miesiącu po zabiegu unikajmy słońca. Jeśli nie jest to możliwe stosujemy preparaty z filtrem 50+, zakładajmy okulary przeciw słoneczne zakrywające brwi. 

Na trwałość makijażu permanentnego ma również wpływ rodzaj skóry,wiek, ogólny stan zdrowia i przyjmowane leki.

Osoby starsze oraz te o skórze normalnej i suchej będą dłużej cieszyć się efektem zabiegu.  Stan zdrowia to również ważna kwestia jeśli chodzi o trwałość makijażu permanentnego. Choroby przewlekłe i autoimmunologiczne np. łuszczyca, problemy hormonalne np. tarczyca, ciąża ,choroby wymagające przyjmowania  antybiotyków i leków na stany zapalne mogą wpłynąć na jego jakość i trwałość.

Oceń ten artykuł
(19 głosów)