czwartek, 28 października 2021
Miło Cię widzieć!

Odchudzanie w gabinecie kosmetycznym

 

Osoby, które od wielu lat prowadzą nieskuteczną walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej często decydują się na skorzystanie z pomocy specjalisty. Zazwyczaj pierwsze swoje kroki kierują na siłownię i do gabinetu dietetyka. Nie wszyscy jednak wiedzą, że aby uzyskać pożądany efekt terapii odchudzającej należy zadbać również o skórę.

Pierwszym problemem, który dotyka osoby będące w trakcie kuracji odchudzających jest utrata sprężystości skóry. Szybki spadek wagi powoduje, że skóra traci elastyczność i zaczyna nieładnie mówiąc „wisieć”. Oprócz tego u wielu pacjentów pojawiają się rozstępy (jeśli nic z nimi nie zrobimy, zostaną niestety na całe życie), a zestawienie zamyka cellulit, który dotyczy już chyba większości kobiet w cywilizowanych krajach.


W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych dostępnych jest obecnie wiele zabiegów, które wspomagają walkę z nadmiarem kilogramów. Zobaczmy więc co mają nam do zaoferowania specjaliści z dziedziny kosmetyki i kosmetologii.


Masaże i zabiegi odchudzające


Jeśli wybierzemy się do salonu kosmetycznego możemy liczyć na kompleksowe zabiegi odchudzające łączące w sobie potęgę dobrze wykonanego masażu i substancji przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej. Jakie składniki znajdują zastosowanie w kosmetykach o działaniu odchudzającym? W większości preparatów znajdziemy kofeinę, L-karnitynę, flawonoidy i algi. Uzupełnieniem stosowania takich kosmetyków musi być właściwie wykonany masaż. Przy pomocy masażu możemy uzyskać pobudzenie mikrokrążenia skórnego i podwyższenie temperatury, które z kolei powodują usprawnienie usuwania produktów rozpadu tkanki tłuszczowej i znaczne dotlenienie tkanek.


Co nowego?


Po kilku słowach na temat tradycyjnych zabiegów warto skupić się na innowacyjnych metodach walki z dodatkowymi kilogramami. Najczęściej mamy do czynienia z urządzeniami łączącymi w sobie kilka metod terapeutycznych. Doskonałym przykładem wielokierunkowego działania są kapsuły SPA łączące zalety sauny parowej i podczerwonej, masażu, światłoterapii oraz aromaterapii i muzykoterapii. Takie urządzenia często posiadają możliwość napełniania preparatami kosmetycznymi, które dodatkowo wspomagają walkę z cellulitem i nadwagą.


Warto również wspomnieć o urządzeniach balansujących na granicy fitnessu i kosmetyki. Taki sprzęt pozornie przypomina zwykłą bieżnię lub rowerek, zabiegi są jednak wykonywane w warunkach zmniejszonego ciśnienia. Podciśnienie przyspiesza przemianę materii, a co za tym idzie również spalanie tkanki tłuszczowej. Kolejną nowinką techniczną są zabiegi laserowe, często łączone z innymi metodami, np. krioterapią lub wspomnianym podciśnieniem. Możemy również skorzystać z niezwykle popularnych ćwiczeń przy użyciu urządzenia rolletic, które przypominają zwykły masaż, ale w związku z tym, że wykonywane są przez maszynę – przynoszą dużo lepsze efekty.

 

Autor: Anna Wydra

Oceń ten artykuł
(4 głosów)