czwartek, 28 października 2021
Miło Cię widzieć!

Podbij serca klientów ekologicznymi zabiegami


Nowe gabinety pojawiają się jak grzyby po deszczu i konkurencja w branży każdego dnia jest coraz większa. Taka sytuacja skłania wielu właścicieli salonów kosmetycznych do poszukiwania oryginalnych zabiegów, które pomogą przyciągnąć i zatrzymać dużą grupę oddanych klientów.

 

 

Przekonaj do siebie klienta


O stałego klienta powinniśmy walczyć już na etapie podejmowania decyzji o wyborze gabinetu. Jeśli nasz potencjalny gość z jakiegoś powodu postanowi skorzystać z usług konkurencji i będzie zadowolony z wykonanego zabiegu – raczej nie mamy co liczyć na to, że ponownie rozważy naszą ofertę.


W skutecznym pozyskiwaniu klientów najważniejsze jest, aby nasze propozycje były ciekawe i oryginalne. Większość salonów nadal wykonuje zabiegi w oparciu o tradycyjne kosmetyki. Niewielu właścicieli i menedżerów zdaje sobie sprawę jak dużą siłę oddziaływania mają obecnie produkty ekologiczne. Coraz większe grono klientów poszukuje naturalnej żywności, ekologicznych ubrań, środków czystości itp. Kosmetyki naturalne przestały być już tylko ciekawostką w sklepach ze zdrową żywnością. Obecnie zajmują coraz więcej półek w najchętniej odwiedzanych hipermarketach i drogeriach.


Podjęcie decyzji o wprowadzeniu do swojej oferty zabiegów opartych na ekologicznych produktach daje nam ogromne możliwości zaistnienia na rynku i wyróżnienia swojej oferty na tle innych salonów, w których od lat przewijają się te same marki.


Powszechne przekonanie, że produkty naturalne interesują wyłącznie ekologów i wegetarian już dawno straciło na wiarygodności. Nasi klienci nie oczekują wyłącznie prawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Chcą mieć również pewność, że zastosowane kosmetyki nie zawierają drażniących konserwantów oraz wytwarzane są wyłącznie z naturalnych, kompleksowo przebadanych i wyselekcjonowanych produktów.


Dlaczego kosmetyki naturalne?


Producenci ekologicznych kosmetyków dokładają najwyższej staranności, aby ich wyroby spełniały wszystkie zalecane dla tego typu produktów normy. Wielu z nich stara się o certyfikaty poświadczające doskonałą jakość. Do najbardziej popularnych organizacji certyfikujących naturalne produkty należą: BDIH, Cosmebio, Soil Association, Ecocert, Bioforum i ICEA.


Takie wyróżnienie gwarantuje nam, że surowce stosowane do produkcji kosmetyków pochodzą z upraw ekologicznych i nigdy nie były poddawane modyfikacjom genetycznym. Dodatkowo są wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i substancji potencjalnie drażniących. Kosmetyki ekologiczne nie zawierają również sztucznych związków zapachowych i barwiących, a przy ich produkcji nie stosuje się radioaktywnych naświetlań.


Inwestując w produkty naturalne możemy mieć pewność, że wielu klientów doceni naszą ofertę i wkrótce dołączy do grona stałych, zadowolonych gości naszego gabinetu.

 

Autor: Anna Wydra

Oceń ten artykuł
(4 głosów)