czwartek, 28 października 2021
Miło Cię widzieć!

Przyszła wiosna odwiedź gabinet kosmetyczny, salon fryzjerski, SPA!

Wraz z nadejściem wiosny wszystkie zimowe zaniedbania ujrzały światło dzienne. Kiedy już uporamy się z domowymi porządkami, warto poświęcić nieco uwagi swojej urodzie i skorzystać z usług specjalistów, którzy pomogą nam wrócić do dobrej formy.


 

 

Słońce bezlitośnie piętnuje wszystkie nasze urodowe zaniedbania. Szara, zanieczyszczona skóra, umęczona wielomiesięcznym przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach, wymaga głębokiego oczyszczenia i nawilżenia. Dlaczego warto wybrać się do kosmetyczki? Salony kosmetyczne mają obecnie do dyspozycji wiele nowoczesnych urządzeń pozwalających zwiększyć skuteczność oferowanych zabiegów. Tradycyjne oczyszczanie manualne już powoli przechodzi do historii. Ustępuje miejsca ultradźwiękowemu peelingowi kawitacyjnemu, który oprócz doskonałego działania zapewnia nam również znaczne zmniejszenie ilości podrażnień.


Profesjonalne urządzenia oferowane przez gabinety kosmetyczne i ośrodki SPA pozwolą także znacznie przyspieszyć walkę z nagromadzonym przez zimę nadmiarem tkanki tłuszczowej i towarzyszącym mu cellulitem. Oprócz tradycyjnych zabiegów wyszczuplająco - ujędrniających możemy skorzystać z nowoczesnych metod umożliwiających wielokierunkowe działania terapeutyczne.


Pierwszym krokiem do skutecznego likwidowania cellulitu jest wprowadzenie substancji przyspieszających rozpad tkanki tłuszczowej. Zastosowanie nowoczesnych metod takich jak mezoterapia czy sonoforeza umożliwia pokonanie bariery naskórkowej i dostarczenie składników antycellulitowych wprost do miejsca, w którym powinny zadziałać. Niezwykle pomocna może również okazać się elektrostymulacja pobudzająca pracę mięśni. Ta metoda pozwala przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej w bardziej „naturalny” sposób.


Jeśli już uda nam się rozbić nagromadzoną tkankę tłuszczową należy usprawnić usuwanie produktów jej rozpadu. Tutaj również kosmetyczki i kosmetolodzy oferują nam wiele możliwości, począwszy od tradycyjnego masażu, po bardziej zaawansowane metody, np. presoterapię i endermologię. Pomocne w zwiększeniu wydajności terapii odchudzającej i antycellulitowej może okazać się również wykorzystanie zabiegów poprawiających przemianę materii oraz usprawniających krążenie krwi. W wielu większych ośrodkach dostępne są już sauny (podwyższona temperatura lub podczerwień) i wszelkiego rodzaju kapsuły odchudzające, często łączące kilka z powyżej opisanych technologii.


Likwidując skutki zimowych zaniedbań warto także pomyśleć o wizycie w salonie fryzjerskim, który zaoferuje wiele nowoczesnych sposobów poprawiania kondycji włosów. Minęły już czasy, kiedy nasze spotkanie z fryzjerem ogranicza się wyłącznie do strzyżenia, modelowania i farbowania. Zasiadając na fotelu fryzjerskim mamy do dyspozycji wiele przyjemności np. sauny, zabiegi ozonowe oraz masaże połączone z aromaterapią.


Jeśli jesteśmy w stanie wygospodarować kilka dni wolnego warto wybrać się na dłuższy wyjazd do ośrodka SPA. Taka kilkudniowa wizyta pozwoli nam nie tyko kompleksowo zadbać o odświeżenie wyglądu, ale też oderwać się od codziennych obowiązków i wypocząć w cichej, uroczej okolicy.

 

 

Autor: Anna Wydra

Oceń ten artykuł
(4 głosów)