piątek, 24 stycznia 2020
Miło Cię widzieć!

Relacja z przebiegu pełnego zabiegu infuzji tlenowej

inf.jpgW poprzedniej odsłonie przedstawiliśmy zabieg dotyczący infuzji tlenowej, jego charakterystykę oraz opis pełnego zabiegu krok po kroku. Dziś chcielibyśmy zaprezentować relację z całościowego zabiegu wraz ze zdjęciami, odczuciami klientki oraz efektem końcowym. Całościowy zabieg infuzji tlenowej został przeprowadzony z użyciem profesjonalnego urządzenia Imodel 1050 4w1 Oxygen Energy Infuzja Tlenowa. Urządzenie to jest produkowane we Włoszech przez znaną i cenioną na europejskim rynku firmę Technology. Gwarantuje to, że sprzęt jest najwyższej jakości i daje pewność, że wykonany zabieg jest w pełni profesjonalny a także pod każdym względem bezpieczny.

 

 

Dla porównania efektów jakie daje wykonanie całego zabiegu najpierw pełny zabieg został przeprowadzony na jednej części twarzy:

 

MIKRODERMABRAZJA

 

Po dokładnym demakijażu Pani kosmetolog przystępuje do pierwszej części zabiegu czyli mikrodermabrazji. Warto wspomnieć tutaj o tym, że głowice którymi wykonuje zabieg mikrodermabrazji są jednorazowego użytku. Zapakowane są pojedynczo w sterylne opakowania, a po każdym zabiegu są wyrzucane, a nie dezynfekowane jak w większości urządzeniach.

 

Jest to świetne rozwiązanie dające poczucie bezpieczeństwa pod względem higienicznym. Mamy pewność, że narzędzie nie zostało źle wyczyszczone tylko po prostu użyto nowego przeznaczonego tylko dla jednej klientki. Sam zabieg mikrodermabrazji jest niezwykle delikatny i nie pozostawia śladów w postaci wybroczyn co może zdarzyć przy zabiegu z użyciem tradycyjnej głowicy i niedoświadczonej kosmetyczki.

 

Głowica do mikrodermabrazji w IM1050 jest tak skonstruowana żeby takich śladów nie pozostawić. Po mikrodermabrazji delikatnie został złuszczony martwy naskórek, skóra została oczyszczona i zrobiła się wyraźnie gładsza.

 

INFUZJA TLENOWA

 

Po zakończeniu zabiegu mikrodermabrazji przechodzi się do wykonania infuzji tlenowej. W pierwszej kolejności należy przygotować ampułkę do zabiegu.
Ampułka taka w szklanym opakowaniu zawiera płyn i proszek. To dwie fazy, które po otwarciu zawleczki i wciśnięciu koreczka należy mocno wymieszać. W opisywanym zabiegu użyto ampułki nawilżającej z morskim planktonem i glonami wytwarzającymi aktywny tlen. Ampułki przeznaczone do urządzenia na którym wykonywano zabieg to kosmetyki firmy iSOL również włoskie i przeznaczone specjalnie do Imodel 1050.

 

Po dokładnym wymieszaniu się składników powstałą mieszankę przelewa się do aerografu.

 

Jest to końcówka z której pod ciśnieniem wydobywa się zawartość i rozprowadza po skórze. Zabieg polega na wtłoczeniu substancji aktywnych z ampułki za pomocą sprężonego tlenu. Teraz następuje już właściwa infuzja tlenowa.

 

Pierwsze wrażenie klientki to miłe zaskoczenie. Pani u której wykonywano zabieg obawiała się, że aplikowany płyn wydostający się z aerografu pod ciśnieniem spowoduje u niej lekki dyskomfort w postaci ukłucia. Jak sama potem przyznała okazało się zupełnie inaczej. Pierwszy moment było to uczucie delikatnego chłodu. Po chwili jak skóra przyzwyczaiła się do temperatury klientka porównała zabieg do pewnego rodzaju masażu bardzo delikatnego, nieznacznie łaskoczącego głaskania a nawet muskania. Na zdjęciach poniżej doskonale widać w jaki sposób ten „masaż” był wykonywany i skąd takie odczucia. Zauważmy, jak tlen pod ciśnieniem sprawia że skóra "ugina się" tak jakby była właśnie masowana. Po wykorzystaniu całej ampułki pozostałości ze skóry delikatnie zostały zmyte letnią wodą. I nadszedł czas na kolejny etap.

 

Klientka, u której wykonywano zabieg określiła go jako całkowicie bezbolesny oraz niezwykle przyjemny i relaksujący. Skóra widocznie zrobiła się rozświetlona, odświeżona i nawodniona.

 

rf4.jpgFALE RADIOWE RF

 

Po dawce aktywnego tlenu nadszedł czas na RF czyli zabieg z użyciem fal radiowych. Jest to zabieg odmładzający, niwelujący mikrozmarszczki i wygładzający. Przeprowadzenie serii takich zabiegów daje niesamowite rezultaty. Klientka podchodziła do tego zabiegu z lekkim niedowierzaniem i po zabiegu była miło zaskoczona efektami jaki przyniósł tylko jeden zabieg.
Przed przystawieniem głowicy nakłada się na skórę żel sprzęgający do zabiegów RF.

 

Radio frequency czyli RF wykonuje się okrężnymi ruchami specjalną głowicą delikatnie przesuwając ją po skórze twarzy.
Klientka powiedziała, że po krótkiej chwili zaczęła odczuwać bardzo przyjemne ciepło rozgrzewające skórę.

 

Ciepło za pomocą właśnie fal radiowych wnika w głębsze warstwy skóry pobudzając włókna kolagenowe do produkcji kolagenu przez co skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta i napięta.

 

Ciepło jakie przekazuje głowica jest bardzo przyjemne, absolutnie nie parzy a moc ustawia się do odczuć w taki sposób aby zabieg był przyjemny a zarazem skuteczny.

 

MASKA ŚWIETLNA

 

Maska świetlna to ostatni etap całego zabiegu. Jest uzupełnieniem i dopełnieniem całości. Posiada różne kolory, które wykorzystuje się w zależności od potrzeb skóry.
Podczas zabiegu z użyciem maski świetlnej skóra wraca do równowagi. Światło emitowane przez specjalną lampę daje tylko kolor, nie nagrzewa się. Jest to etap, który klientka określiła jako odpoczynek. Przez cały czas trwania zabiegu pod maską ma się wrażenie, że skóra odpoczywa i powraca do właściwej harmonii.

 

EFEKT KOŃCOWY

 

Po zakończonym zabiegu klientka odczuwała wyraźne napięcie skóry. Tym bardziej odczucie to było mocniejsze ponieważ zabieg był wykonany na połowie twarzy. Skóra stała się miękka w dotyku, delikatna, rozjaśniona. Na zdjęciu poniżej widać jak mocno zmniejszyły się przebarwienia. Podniesiony został owal twarzy, bruzda nosowo-wargowa wyraźnie się spłyciła. Skóra odzyskała piękny, wyrównany koloryt. Zniknął łuszczący, przesuszony naskórek, na rzecz doskonale nawilżonej świeżej skóry. Uczucie napięcia odczuwałam jeszcze wiele dni po zabiegu. Zniknął również delikatnie łuszczący się naskórek. Zdecydowanie widoczny jest efekt mocnego nawilżenia. Wygładziły się też zmarszczki wokół oczu, a skóra stała się napięta i jędrniejsza. Na zdjęciu widać jak strona twarzy poddana zabiegowi nabrała świetnego, wypoczętego i odmłodzonego wyglądu.

Oceń ten artykuł
(10 głosów)