wtorek, 07 grudnia 2021
Miło Cię widzieć!

skinicer® Repair Serum innowacyjne rozwiązanie w walce z trądzikiem!

SERUM 100 MLDermokosmetyk skinicer® Repair Serum został w 2021 roku nagrodzony przez międzynarodową organizację Global Beauty & Wellness Awards za najlepszy aktywny składnik w produkcie do cery trądzikowej

Trądzik pospolity (Acne vulgaris) to jedna z najstarszych i najczęściej występujących chorób skóry. Trądzik występował już u starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian. Opisywali ją Arystoteles i Pliniusz! Wynika z tego, że nieskazitelna cera należy do rzadkości. Niestety. Wszyscy borykamy się z różnymi problemami skórnymi, a trądzik pospolity jest jedną z najczęstszych chorób dermatologicznych. Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja cery trądzikowej?

Trądzik i jego przyczyny

Charakterystyczny dla tej choroby jest łojotok obszarów skóry bogatych w gruczoły łojowe, tworzenie się zaskórników, krostek zapalnych, grudek i blizn. Zmiany są umiejscowione głównie na twarzy, plecach i klatce piersiowej, sporadycznie na innych partiach ciała. Częstość występowania trądziku szacuje się na 83-95% u osób między 16. a 19. rokiem życia. Trądzik coraz częściej dotyczy też osób w dojrzałym wieku. Istnieje wiele czynników warunkujących wystąpienie tej choroby, tj.: uwarunkowania genetyczne,nadmierna aktywność gruczołów łojowych, zaburzenia rogowacenia mieszków włosowych, aktywność hormonalna, zakażenia bakteryjne, stres, nawyki żywieniowe, przyjmowane leki (m.in. steroidy, jod, witamina B12, barbiturany, androgeny) i niewłaściwa pielęgnacja skóry (tj. stosowanie kosmetyków zawierających lanolinę, wazelinę, oleje roślinne).

Walka z trądzikiem

Zwalczanie trądziku uzależnione jest od jego postaci i zróżnicowanego stopnia nasilenia zmian chorobowych. Ogólnym celem zwalczania trądziku jest zapobieganie występowania nadmiernego rogowacenia skóry, zahamowanie rozwoju bakterii oraz zmniejszenie łojotoku. Najczęściej w walce z trądzikiem stosuje się terapie miejscowe, ogólne lub doustne. Terapia miejscowa (tj. antybiotyki, nadtlenek benzoilu, kwas azelainowy oraz pochodne witaminy A) stosowana jest przede wszystkim w łagodnych oraz umiarkowanych postaciach trądziku. Z kolei ogólna (tj. antybiotyki, hormony, witamina PP, izotretynoina) w umiarkowanych oraz ciężkich postaciach trądziku. Taki właśnie sposób zaleca się również u osób, u których na skutek występowania trądziku powstają̨ blizny, bliznowce i przebarwienia pozapalne. Natomiast, kuracja doustna polega na przyjmowaniu witaminy B6, B2 oraz C.

Zasady pielęgnacji cery trądzikowej

W przypadku łagodnych postaci trądziku oraz po leczeniu dermatologicznym umiarkowanych i ciężkich odmian schorzenia, istotna jest właściwa pielęgnacja skóry zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Warto nadmienić, że oferta zabiegów pielęgnacyjnych gabinetów jest bardzo szeroka. Począwszy od oczyszczania manualnego cery, przez mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny, peeling chemiczny, laseroterapię, po fototerapię, darsonwalizację czy jonoforezę. W codziennej pielęgnacji cery trądzikowej zaleca się stosowanie kosmetyków w postaci żelu lub lekkiej emulsji typu O/W (olej/woda). Takie preparaty pomagają likwidować nadmiar wydzielanego łoju, nie zatykają̨ porów, przywracają skórze odpowiednie pH, a także zapobiegają̨ stanom zapalnym. W przypadku przesuszania się skóry zaleca się, by używać kosmetyki nawilżające bez zawartości tłuszczu. Odpowiednia pielęgnacja wpływa na poprawę mikrokrążenia, dotlenienie i oczyszczenie skóry. Pomaga również odbudować naturalną barierę ochronną skóry. W skład preparatów przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej, zgodnie z Dz.U. UE, powinny wchodzić składniki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, przeciwłojotokowym i keratolitycznym (tzn. usuwającym martwe komórki naskórka).

Kompleksowa pielęgnacja cery trądzikowej produktami z serii skinicer® Repair Care

W codziennej pielęgnacji cery trądzikowej istotne jest używanie kilku kosmetyków, które będą stanowiły podstawę kompleksowej pielęgnacji. Właściwe ich wybranie i stosowanie w odpowiedniej kolejności może przyczynić się do osiągnięcia pożądanego celu. Kluczowym etapem jest oczyszczanie, które pozwala usunąć nadmiar sebum i bakterii. Następnie mikrozłuszczanie, które usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka, reguluje jego powstawanie, przez co minimalizuje możliwość zatkania ujścia gruczołów łojowych. Na koniec - pielęgnacja przywracająca równowagę mikrobiomu skóry. Z kosmetykami serii skinicer® Repair Care cera trądzikowa przestaje stanowić problem! Dowiedz się, dlaczego!

OCZYSZCZANIE I MIKROZŁUSZCZANIE ze skinicer® Repair Cleanser

Żel do mycia i codziennej pielęgnacji skóry na bazie olejków! Doskonały również do demakijażu. Posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i złuszczające. Zawarte w kosmetyku tensydy zapewniają łagodne i gruntowne oczyszczenie skóry trądzikowej, nie naruszając przy tym równowagi hydrolipidowej skóry. Ekstrakt z kory wierzby delikatnie usuwa zewnętrzne, obumarłe warstwy naskórka. Żel posiada niemal identyczny jak skóra odczyn pH, dzięki czemutonizacja staje się zbędna!

PIELĘGNACJA ze skinicer® Repair Serum

Kosmetyk dedykowany skórze zanieczyszczonej, odwodnionej oraz nadmiernie przetłuszczającej się (zwłaszcza u młodych osób, których skóra ma skłonność do nadmiernego wydzielania tłuszczu (tj. sebum). Ten stan często staje się powodem niepożądanych następstw takich jak trądzik! Ze względu na zawartość substancji czynnej Spiralin® oraz naturalnych składników, serum posiada przeciwbakteryjne właściwości skutecznie hamujące rozwój drobnoustrojów, zapobiegając powstawaniu nowych ognisk zapalnych. Zawarte w kosmetyku betainy dbają o optymalne nawilżenie skóry. Serum wspiera proces rewitalizacji i regeneracji komórek skórnych.

Co ważne, kosmetyki są bezpieczne dla dzieci, alergików, diabetyków oraz kobiet w ciąży i karmiących oraz leczących się onkologicznie. Rekomendowane również przed/po zabiegach kosmetycznych i z zakresu medycyny estetycznej.

Strona produktu: Pielęgnacja cery trądzikowej. Wypróbuj skinicer® REPAIR SERUM 30ml (wp-cosmetics.pl)

Oceń ten artykuł
(1 głos)