czwartek, 20 lutego 2020
Miło Cię widzieć!

Skuteczność kosmetyków naturalnych

Skuteczność kosmetyków naturalnych

 

 

Wiele już pisaliśmy na temat kosmetyków naturalnych. Nie poruszyliśmy jednak jeszcze jednej istotnej kwestii związanej z tego typu produktami. Wśród licznych cech idealnego kosmetyku, najważniejsza wydaje się być doskonała skuteczność. Zastanówmy się więc czy eko-kosmetyki przy wszystkich ich zaletach okazują się być również skuteczne?

 

Kosmetyki naturalne oparte są głównie o wyciągi roślinne i ich efektywność należy przede wszystkim rozpatrywać pod kątem skuteczności samych surowców roślinnych. Wszyscy pewnie pamiętamy z dzieciństwa domowe sposoby leczenia wielu chorób i dolegliwości. Niemal we wszystkich tych metodach pojawiają się rośliny lecznicze. Można więc przypuszczać, że skoro zioła mają aż tak dużą siłę działania, że potrafią dotrzeć do wnętrza organizmu, to dlaczego nie miałyby działać na skórę?

 

W takim sposobie myślenia jest sporo racji, ale należy pamiętać, że skóra pełni funkcje obronne i ma za zadanie chronić nas przed wnikaniem obcych substancji. Wszystko więc zależy od formy w jakiej wprowadzane są poszczególne substancje. Dwa kremy, zawierające dokładnie ten sam składnik mogą wykazywać zupełnie różną skuteczność min. właśnie ze względu na formę w jakiej zostały umieszczone w preparacie. Podobnie jest w przypadku kosmetyków naturalnych. Jeśli stawiamy na sprawdzone produkty renomowanych firm, których skuteczność została potwierdzona naukowo, na pewno osiągniemy oczekiwany efekt. Jeśli jednak będziemy kierowali się wyłącznie nazwą głównego składnika wymienioną na opakowaniu – może nas spotkać duże rozczarowanie.

 

Należy również pamiętać że kosmetyki naturalne często charakteryzują się delikatniejszym działaniem niż ich tradycyjne odpowiedniki. Dla wielu osób zmagających się z nadwrażliwością skóry i skłonnością do alergii jest to niewątpliwą zaletą. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku korzystania z produktów ekologicznych niezwykle istotna jest konsekwencja. Regularne stosowanie kosmetyków naturalnych przynosi bowiem spektakularne efekty.

Istotne jest również aby w pielęgnacji nie ograniczać się wyłącznie do stosowania kosmetyków. Niezwykle istotna jest także aktywność fizyczna, odpowiednia dieta i picie dużej ilości wody. Nie można również zapominać o zbawiennej mocy masaży, które nie tylko pielęgnują skórę ale pozytywnie wpływają na cały organizm. Takie wielokierunkowe działania znacznie przyspieszą efekty stosowanych preparatów.

Podsumowując można więc powiedzieć, że skuteczność kosmetyków naturalnych zależy przede wszystkim od ich jakości. Jeśli zdecydujemy się na zakup profesjonalnych kosmetyków rzetelnej firmy, które dodatkowo zostały wyróżnione prestiżowymi certyfikatami, możemy mieć 100-procentową pewność co do ich skuteczności.

 

Autor: Anna Wydra

Oceń ten artykuł
(3 głosów)