wtorek, 03 grudnia 2024
Miło Cię widzieć!

SOS dla skóry przed wielkim wyjściem

W obecnych czasach właściwie wszyscy jesteśmy zabiegani i mamy tysiące spraw do załatwienia „na wczoraj”. Nagle orientujemy się, że właśnie jedziemy na urlop i przypominamy sobie o niezrealizowanych noworocznych planach zrzucenia kilku kilogramów. Podobnie dzieje się w przypadku wielkich wyjść. Często przygotowania zostawiamy niemal na ostatnią chwilę.


Niestety na piękny wygląd trzeba pracować przez cały rok, ale istnieje kilka sposobów na przejście szybkiej i skutecznej metamorfozy, która na pewno wywoła spojrzenie pełne zachwytu u naszych bliskich.


Jak wiadomo powalający efekt wymaga kompleksowego działania, dlatego jeśli chcemy zrobić naprawdę duże wrażenie i wprawić samych siebie w dobre samopoczucie musimy się zająć niemal każdą częścią swojego ciała.


Ciało


Przygotowanie na wielkie wyjście warto zacząć już na etapie pójścia pod prysznic. Aby nasza skóra wyglądała gadko i świeżo, powinnyśmy wykonać peeling całego ciała. Najlepiej wykonać go dzień wcześniej, ponieważ będzie on idealnym przygotowaniem naszej skóry do zabiegu depilacji i pozwoli ograniczyć efekt wrastania włosków, jeśli mamy do tego skłonności. Właściwa kolejność to: najpierw peeling – później depilacja. Jeśli wykonamy te zabiegi w odwrotnej kolejności dodatkowo obciążymy podrażnioną już depilacją skórę.


W przypadku wykonywanie zabiegów „na wielkie wyjście” polecam stosowanie sprawdzonych już wcześniej kosmetyków, ponieważ zawsze istnieje ryzyko wystąpienia alergii na jakiś składnik i uzyskania odwrotnego efektu. Zamiast przyciągać wzrok piękną, świetlistą cerą będziemy wywoływać poruszenie spuchnięta, czerwoną i pełną wyprysków skórą.


Jeśli chodzi o peelingi to do ciała najlepiej wykorzystać te gruboziarniste, przyspieszające mikrokrążenie skórne, co dodatkowo odżywi skórę i doda jej blasku. Jeśli zależy nam na wzmocnieniu tego efektu możemy udać się na masaż do gabinetu kosmetycznego lub profesjonalnego masażysty. Dobry peeling powinien zawierać duże drobinki, które usuną warstwę zrogowaciałego naskórka i odsłonią piękną i gładką skórę. Można zastosować peeling domowej roboty np. z fusów z kawy lub zmielonych orzechów.


Po kąpieli obowiązkowo należy zastosować maskę i balsam do ciała. Oba preparaty powinny zawierać składniki nawilżające, wygładzające, ujędrniające, usprawniające mikrokrążenie. Należy szukać preparatów zawierających: alantoinę, lanolinę, silikony, mocznik, woski, ceramidy, wyciąg z kasztanowca i rutynę.


Twarz


Twarz wymaga nieco łagodniejszego peelingu niż ciało. Może to być również peeling mechaniczny, ale musi zawierać drobniejsze ziarenka. Dla cer z problemami naczyniowymi polecane są wyłącznie peelingi enzymatyczne. Maseczki i kremy powinniśmy dobierać do naszego rodzaju cery. Jeśli mamy z tym problem warto wybrać się na konsultację do kosmetologa. Szybki i spektakularny efekt zapewni maska algowa wykonana u profesjonalisty.


Stopy


Przed szaleństwami na parkiecie obowiązkowo należy usunąć zrogowaciały naskórek z podeszew stóp. Można to zrobić w gabinecie kosmetycznym, lub w domu za pomocą zwykłego pumeksu, jednak efekt będzie niestety dużo mniejszy. Podstawą w pielęgnacji stóp jest dobry krem nawilżający – obowiązkowo z mocznkiem.


Paznokcie


Metody przedłużania paznokci w dobie powrotu do metod naturalnych ustępują miejsca staremu, dobremu manicure. Wbrew pozorom, dobry specjalista potrafi uczynić cuda z naszych paznokci mając do dyspozycji jedynie kilka lakierów do paznokci.


Przed wielkim wyjściem warto też zadbać o kondycję skóry naszych dłoni. Można w tym celu udać się do gabinetu na zabieg parafinowy. W wersji oszczędnościowej wystarczy zainwestować w dobry krem nawilżający, położyć grubą warstwę na noc i założyć foliowe, a później wełniane rękawiczki. Niezbyt wygodne, ale efekt jest piorunujący.


Włosy


Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na zabiegi pielęgnacyjne u fryzjera – idealnym sposobem na błyskawiczne poprawienie kondycji zmęczonych suszeniem, prostowaniem i farbowaniem włosów są preparaty z jedwabiem. Zarówno maseczki jak i odżywki potrafią zdziałać cuda.


Jeśli chcemy błyszczeć, warto zainteresować się bogatą ofertą lakierów do włosów zawierających składniki nabłyszczające i drobinki brokatu w różnych kolorach, w zależności od koloru kreacji.


Depilacja


Przed wielkim wyjściem należy odpuścić sobie wszelkiego rodzaju eksperymenty. Powinnyśmy postawić na sprawdzone metody, aby uniknąć podrażnień i wrastających włosków. Wybierzmy metodę, która daje najlepsze efekty, obojętnie czy jest to wosk, depilator czy maszynka. Warto pamiętać o preparatach opóźniających odrost włosków – co może być przydatne w gorącym okresie. Odpowiednio zdezynfekowana po depilacji skóra, dodatkowo wspomagana preparatami po depilacji nie powinna sprawiać większych problemów.


Opalenizna


Najłatwiejszym sposobem uzyskania ładnej opalenizny jest smażenie się na słońcu lub na solarium. Nie są to jednak zbyt zdrowe dla naszej skóry metody. Promieniowanie UV przyczynia się zarówno do wysuszenia jak i do przyspieszenia procesów starzenia w skórze. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z opalania. Dobrą alternatywą są samoopalacze. Minęły już czasy, kiedy słowo samoopalacz kojarzyło się wyłącznie z pomarańczowymi plamami na skórze. Preparaty najnowszej generacji dają ładną, zdrową opaleniznę. Dla sceptyków polecam balsamy brązujące. Ich stosowanie wymaga więcej cierpliwości, ale też mniej uwagi przy aplikacji.


Jeśli potrzebujemy natychmiastowego efektu warto udać się do salonu kosmetycznego na opalanie natryskowe. Działanie tego zabiegu można upraszczając porównać do stosowania samoopalaczy, ale efekt jest dużo szybszy. Poza tym korzystając z usług profesjonalisty mamy gwarancje solidnie wykonanego zabiegu i równomiernego efektu, który utrzymuje się nawet kilka tygodni.


Makijaż


Wykończeniem wszystkich naszych starań jest dobrze wykonany makijaż. Jest on w stanie zatuszować to, czego nie udało nam się zlikwidować i wyeksponować atuty naszej urody.


Makijaż na wielkie wyjście jest pojęciem dość pojemnym. Każda okazja wymaga indywidualnego podejścia. Makijaż sylwestrowy, ślubny i wieczorowy, choć wszystkie wymagają wiele staranności i imponującego efektu, zasadniczo się od siebie różnią.


Podstawą każdego makijażu jest dobry podkład. Jeśli mamy potrzebę ukrycia niedoskonałości – idealnie sprawdzi się korektor w sztyfcie. Korektor pod oczy skutecznie ukryje zmęczenie, sińce i cienie pod oczami. Musi być o ton jaśniejszy od podkładu. Makijaż twarzy wykańczamy pudrem sypkim i muśnięciem różu na kościach policzkowych.


Jeśli chcemy zaszaleć – najbezpieczniejszym obszarem są oczy. Możemy eksperymentować z perłowymi cieniami, brokatem, sztucznymi rzęsami w różnych kolorach. Ciekawym dodatkiem może okazać się brokatowy e-liner. Jeśli mocno podkreślamy oczy, usta najlepiej zostawić w stonowanym, cielistym kolorze. Nawet taka wyjątkowa noc nie usprawiedliwia przesady.


Idealnym na wielkie wyjścia wynalazkiem jest silikonowa baza pod makijaż, która w mgnieniu oka wygładza cerę, optycznie spłyca zmarszczki i sprawia wrażenie niezwykłej lekkości i świeżości. Jest to jeden z wydatków, który na pewno zaprocentuje.


Każda z nas może spróbować własnych sił i własnoręcznie wykonać makijaż na wielkie wyjście, jeśli jednak nie mamy doświadczenia w tej materii, warto udać sie do profesjonalisty. Wizażysta dobierze makijaż odpowiedni dla naszej urody i pasujący do kreacji, jaką planujemy założyć na wielki wieczór. Dobry specjalista udzieli również kilku porad, co do doboru stroju i dodatków, tak, aby wszystko stanowiło harmonijną całość.


Tak wypielęgnowane możemy ruszać na podbój świata!


Mogłoby się wydawać, że nie warto wkładać tyle pracy, tylko po to, aby ładnie wyglądać na jeden wieczór. Trzeba sobie jednak uświadomić, że to, co robimy dla poprawienia swojej urody, tak naprawdę ma również bardzo duże znaczenie dla naszego samopoczucia.


Każda z nas chciałaby, chociaż raz w roku poczuć się gwiazdą, być w centrum uwagi.


Ważne też jest to, aby nauczyć się w tym zaganianym świecie poświęcać czas samej sobie i zatrzymać się na chwilę, rozkoszując się małymi przyjemnościami.

 

Autor: Anna Wydra



Oceń ten artykuł
(5 głosów)