czwartek, 28 października 2021
Miło Cię widzieć!

Wyjątkowe zalety Fotoodmładzania

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju. Jednym ze sposobów odmładzania skóry stosowanym obecnie w gabinetach kosmetycznych jest "fotoodmładzanie".

Zabieg ten polega na regeneracji skóry przy pomocy światła IPL, które zamienia hemoglobinę lub melaninę na ciepło, które niszczy wadliwe komórki, a te położone głębiej pobudza do wytwarzania kolagenu.

 

Laserowemu fotoodmładzaniu możemy poddać dowolną część ciała, jednak do najbardziej popularnych należą: twarz, szyja, dekolt i dłonie.

Zabieg footoodmładzania przeznaczony jest do usuwania zmian naczyniowych na twarzy, szyi, dekolcie oraz leczeniu trądziku. Zabiegiem możemy leczyć rozszerzone pory, możemy go stosować na doskwierające nam zmarszczki, piegi oraz wszelakie przebarwienia skóry.

Laserowe fotoodmładzanie jest zabiegiem, który stał się dobrodziejstwem dla starzejącej się skóry. Nie tylko likwiduje przebarwienia ale jest niezwykle skuteczny w leczeniu trądziku różowatego oraz leczeniu popękanych naczynek i rumieni na twarzy.

Dużą zaletą zabiegu fotoodmładzania jest jego wysoka skuteczność w walce z czasem, a także bezinwazyjność. Efekty widać tego samego dnia, a na drugi dzień możemy powrócić do normalnej aktywności fizycznej.
Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Jedynym problemem ale nie zawsze występującym są zaczerwienienia skóry, można je jednak przykryć makijażem. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zalecane jest powtórzenie zabiegów.
Zabieg fotoodmładzania laserowego można wykonać każdej osobie. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna, nieuregulowana cukrzyca i nadciśnienie.

Po zabiegu należy:

  • powrócić do normalnej pielęgnacji skóry,
  • odpowiednio ją nawilżać ( co najmniej miesiąc ),
  • ochraniać skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych,
  • stosować kremy z wysokimi filtrami.

 

Zrealizowane przy współpracy z:

Centrum Kosmetologii Renii

Oceń ten artykuł
(12 głosów)