niedziela, 23 czerwca 2024
Miło Cię widzieć!

Zabiegi kosmetyczne z użyciem pijawek

ZABIEGI KOSMETYCZNE Z UŻYCIEM PIJAWEK

 
Jak się okazuje pijawki w swoich gruczołach zawierają także związki, które idealnie nadają się do wykorzystania w kosmetologii. Na rynku pojawiają się już maści, kremy z aktywnymi wyciągami z pijawek, nie zastąpią one jednak bezpośredniego wpływu hirudozwiązków na cerę. Pijawki dla swojej urody używają słynne aktorki np. Demi Moore, prezenterzy, reprezentanci firm.

 

Metody upiększania ciała i hamowania procesów starzenia skóry za pomocą pijawek znane były od najstarszych czasów. Maseczki na twarz i ciało w różnych kombinacjach olejków zapachowych mieszanych z krwią pijawek stosowały słynne japońskie gejsze, słynące ze swej urody. W erze brousseizmu francuskiego używanie pijawek w celu poprawy urody było niemalże obowiązkiem. Ozdabianie biżuterii, sukien balowych motywami nawiązującymi do pijawek było modne i w dobrym guście. Pijawki przystawiano najczęściej za uszami i we włosach chowając rany po nich. Krew z pijawek nierzadko rozsmarowana na twarzy sprawiała wrażenie dobrego odżywienia skóry i dobrego stanu zdrowia.

 

CO ZAWIERA PIJAWKA, ŻE WYKORZYSTUJEMY JĄ W KOSMETYCE?


Najnowsze badania nad substancjami gruczołów ślinowych potwierdziły obecność substancji mogących wpływać na stan skóry, jej napięcie, ukrwienie, utlenowanie i konsystencję.

 

Hialuronidaza, elastaza i kolagenaza, działają, jako czynniki rozprzestrzeniające, zmniejszające napięcie tkanki łącznej i zwiększające penetrację w skórze pozostałych związków pochodzących z gruczołów ślinowych. Substancja histaminopodobna rozszerza naczynia skórne, zwiększając ukrwienie danej okolicy.
W substancjach gruczołów ślinowych stwierdzono też serotoninę.
Razem ze związkami przeciwzakrzepowymi i przeciwzapalnymi pijawki, podskórnie dostają się też lipidy, które oprócz białek stanowią potężną grupę związków ślinowych.
Największą grupę tworzą kwasy fosfatydowe i wolne kwasy tłuszczowe.
Razem z lipidami wydzielane są enzymy takie jak fosfolipazy i lipazy, odgrywające główna rolę w przebudowie fosfolipidów błony komórkowej komórek skóry, działając leczniczo i ochronnie w gojeniu samej rany po pijawce jak również w tkankach otaczających.
Lipidy stanowią 20 % całej masy substancji gruczołów ślinowych. Razem z lipidami występują hormony sterydowe takie jak: kortyzol, dehydroepiandrosteron, androsteron, testosteron, progesteron i estradiol. Mamy, więc skład doskonałego kremu opartego o najnowsze składniki w dodatku w żywych formach aktywnych biologicznie.

 

To właśnie wykorzystuje się w kosmetologii hirudoterapeutycznej, gdzie efekty są zdumiewające. W terapii upiększającej i odmładzającej wykorzystujemy również unikatowe kosmetyki z ekstraktem z gruczołów ślinowych pijawek o biologicznie aktywnej strukturze. Z terapii tej chętnie korzystają u nas zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

 

            

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ MASECZKI Z UŻYCIEM PIJAWEK?
Cera powinna być odpowiednio oczyszczona.

 

JAK WYGLĄDA LIFTING Z UŻYCIEM PIJAWEK
Po zabiegu pijawkami hirudoterapeuta, wyciska hirudozwiązki pijawki wymieszane z krwią i nakłada maseczkę na twarz pacjenta.

 

 

ILE CZASU TRWA I JAK WYGLĄDA ZROBIENIE LIFTINGU, MASECZKI Z UŻYCIEM PIJAWEK?
Samą maseczkę trzyma się na twarzy do 20 minut, jednak trzeba pamiętać, że zabieg kosmetyczny w postaci omawianego liftingu musi być poprzedzony zabiegiem hirudoterapii.

 

JAKIE SĄ EFEKTY LIFTINGU Z UŻYCIEM PIJAWEK?
Efekty są widoczne już bezpośrednio po zmyciu maseczki z twarzy, cera wygląda młodziej, jest rozświetlona i gładka. W przypadku trądziku i podobny stany zapalne znacznie się zmniejszają.

 

ILE KOSZTUJE LIFTING Z UŻYCIEM PIJAWEK?
Zabieg wykonania maseczki z użyciem pijawek kosztuje 260 zł


UZYSKANIE NAJLEPSZEGO EFEKTU TERAPEUTYCZNEGO:
Zalecane jest, aby liftingi twarzy połączyć z używaniem kremów z wyciągiem ze śluzu ślimaków.
Jak działają kremy ze śluzu ślimaka?

 

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA LIFTING, MASECZKĘ PIJAWKAMI?
Zapisy na maseczki pijawkami przyjmowane są pod telefonem: 0-790-731-253
Dokładny adres i telefony w dziale kontakt.--> KLIKNIJ

 

Źródło:

www.pijawki.org logo

Informacje o pijawkach, kursach hirudoterapii, leczenia i kosmetyki pijawkami:

www.pijawki.org/kursy-szkolenia-hirudoterapia

www.kursyhirudoterapii.pl

Oceń ten artykuł
(30 głosów)