czwartek, 21 listopada 2024
Miło Cię widzieć!

Zastrzyk młodości czyli infuzja tlenowa w kilku krokach

inf.aaparatem.pngPiękna, nawilżona i odmłodzona skóra? Tak teraz możliwe jest to dzięki innowacyjnemu zastosowaniu tlenu w kosmetyce. Tlen jest pierwiastkiem życia, dzięki niemu oddychają nasze płuca, ale nie zapominajmy, że także skóra i wszystkie narządy potrzebują go do prawidłowego funkcjonowania.

Niesprzyjające warunki środowiska jak zanieczyszczenia, smog sprawiają, że pogarsza się stan skóry do której dociera niewystarczająca ilość tego cennego pierwiastka. W kosmetyce co raz bardziej więc popularne staje się wykorzystanie tlenoterapii w różnej postaci: inhalacji, kosmetyki dotleniające, oxybrazje. Jednak najbardziej nowoczesnym i skutecznym zabiegiem wykorzystującym tlenoterapię jest INFUZJA TLENOWA.

 

 

Przeprowadzana jest ona przy pomocy specjalnego urządzenia, działającego na zasadzie wtłaczania aktywnego tlenu w głąb skóry. Sam zabieg jest bezbolesny i przyjemny. Dostarczony tlen odżywia komórki, przyspiesza metabolizm komórkowy, zwiększa napięcie skóry i spowalnia procesy starzenia. Infuzja tlenowa mylona jest z oxybrazją co jest błędem. Infuzja tlenowa jest zupełnie innym zabiegiem. Wykorzystuje się w niej specjalne ampułki z tlenem oraz innymi składnikami aktywnymi i przy pomocy specjalnej końcówki – aerografu wtłacza w głąb skóry.
Pełny zabieg infuzji tlenowej to cztery następujące po sobie elementy. Pozwala to na spersonalizowanie zabiegów odmłodzenia i prawidłowego nawilżenia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Przy pomocy urządzenia IM-1050 Oxygen Energy 4in1 cenionej w Europie włoskiej firmy Technology jesteśmy w stanie przeprowadzić dokładny i skuteczny zabieg przechodząc przez wszystkie etapy po kolei:

 

Krok 1 – MIKRODERMABRAZJA – po dokładnym demakijażu przystępujemy do zabiegu mikridermabrazji. Mechaniczne złuszczanie rogowej warstwy naskórka to wstępny krok do tego by skóra lepiej przyjęła aktywne składniki, a także już na początku staje się wygładzone, delikatnie rozjaśniona i odświeżona.

mikro.png

Krok 2 – INFUZJA TLENOWA – po mikrodermabrazji czas na infuzję tlenową czyli wprowadzanie substancji w głąb skóry przy pomocy sprężonego, aktywnego tlenu. Do tego celu niezbędne są odpowiednie ampułki iSol z komórkami macierzystymi lub zawierające tripeptydy kompatybilne z urządzeniem. Przy pomocy aerografu substancje z aktywnym tlenem wtłaczane są w skórę gdzie rozpoczynają swoje działanie. Zabieg jest bardzo przyjemny i całkowicie bezbolesny. Daje uczucie delikatnego chłodu i lekkiej mgiełki. Ciśnienie i intensywność dostosowuje się indywidualnie do każdego klienta. Przed zabiegiem zabezpieczamy oczy i uszy i najpierw wykonujemy zabieg na jednej stronie twarzy a następnie na drugiej. Zabieg samej infuzji tlenowej jest zupełnie zabiegiem bezinwazyjnym, dającym świetne rezultaty w postaci odmłodzonej, wygładzonej i rozpromienionej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Po zakończeniu infuzji pozostałości domywamy wodą i przystępujemy do kolejnego etapu zabiegu.

INFUZJA.png

Krok 3 – FALE RADIOWE – zabieg z wykorzystaniem fal radiowych. Polega na stymulowaniu skóry przy pomocy prądów o częstotliwości fal radiowych. W trakcie zabiegu wytwarzane jest ciepło endogenne i następuje ogrzanie tkanek. Pobudzona zostaje produkcja i regeneracja kolagenu dzięki czemu skóra staje się elastyczna i wygładzona. Zabieg redukuje zmarszczki i zmniejsza blizny.

RF.jpg

Krok 4 – MASKA ŚWIETLNA – jest dopełnieniem i ostatnim krokiem w pełnym zabiegu infuzji tlenowej. Posiada różne kolory stosowane w zależności od defektu i potrzeb skóry. Wspomaga syntezę kolagenu, stosowana jest w koloroterapii.

maska1.png

Infuzja tlenowa jest zabiegiem nieinwazyjnym a ze względu na swoje właściwości daje natychmiastowe efekty bez skutków ubocznych. Świetnie sprawdzi się jako zabieg odmładzający jak również intensywnie nawilżający i regenerujący. Tlen ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne doskonale łagodzi podrażnienia. Efekty zabiegu utrzymują się przez kilka tygodni, a skóra jest pozbawiona i chroniona przed występowaniem wykwitów normalnie pojawiających się pod wpływem działania promieni słonecznych i niekorzystnych czynników atmosferycznych.

 

stopkacosnet.jpg

Oceń ten artykuł
(16 głosów)