piątek, 06 grudnia 2019
Miło Cię widzieć!

Czy Polki też oszalały na punkcie ogromnych pośladków?

model posladkiMarzyłaś by mieć pupę jak Kim Kardashian? Od dłuższego czasu odnosisz wrażenie, że ogromne pośladki zdominowały media rozrywkowe, a kobiety dwoją się i troją by uzyskać efekt jak z amerykańskich teledysków? Obudź się, jesteś w Polsce!O to, czy i jako poprawiać pośladki, zapytaliśmy dr Urszulę Brumer z Medycyny Młodości. 

 

Duża, kształtna pupa to atut, pod warunkiem, że jest efektem wysportowanego ciała i owocem odpowiednio zbilansowanej diety. Jeśli stoją za nią tylko chirurdzy plastyczni, którym nierzadko brak wyobraźni, możemy mówić o karykaturalnym efekcie. Nieproporcjonalna sylwetka, w której na pierwszym planie jawią się ogromne piersi i równie duża pupa, podczas gdy cała reszta poszła w niepamięć, nie wygląda ani zdrowo ani estetycznie. Sztuką jest zachować umiar i nie zatracić się w pogoni za ideałami, które zupełnie nie pasują do polskich realiów i typu urody. 

 
Pacjentki często pytają o możliwości dodania objętości swoim pośladkom i na szczęście na ogół decydują się na zabiegi, które poprawiają tę część ciała w sposób delikatny i nieinwazyjny, a nie drastyczny. Obawiam się, że to kwestia czasu, ponieważ niedawno panie z obrzydzeniem spoglądały na ofiary wypełniaczy z ustami monstrualnych rozmiarów, a teraz same zatracają granicę i stawiają na ilość wstrzykniętego kwasu, a nie na jakość.
 
Jeśli uważamy, że nasze pośladki wymagają korekty, w pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę z tego, że siedzący tryb pracy nie sprzyja wyglądowi naszej pupy. A jeśli dochodzą do tego częste wahania wagi lub zbyt drastyczne odchudzanie, o jędrności skóry możemy zapomnieć. Zatem nim podejmiemy decyzję o powiększeniu pośladków, zadbajmy o naszą dietę i o to, by dostarczyć ciału dawkę ruchu, a dopiero potem skierujmy kroki do gabinetu medycyny estetycznej.
 
Doświadczony lekarz podpowie Ci, co zrobić, by marzenia o kształtnej pupie zestawić z możliwościami i ogólnie przyjętym poczuciem estetyki. Zapomnij na razie o chirurgii plastycznej i drastycznych inwazyjnych zabiegach, bo medycyna estetyczna daje naprawdę wystarczająco szeroki wachlarz możliwości pracy nad jędrnością skóry. Moją dewizą jest to, by dodawać kobiecie urody, a nie jej odbierać, a prawdziwe piękno to naturalność. Można stworzyć coś perfekcyjnego, jednocześnie nie dając poznać, że jest to dziełem lekarza, a nie natury. Ta zasada działa także, gdy mówimy o zabiegach udoskonalających pośladki. Gdy już zrozumiemy tę złotą dewizę, oto na co możemy się zdecydować, by poprawić to, co w naszym przeświadczeniu niedoskonałe:
 
– Thermi Tight. Jest to innowacyjna radiofrekwencja iniekcyjna – jedyna dostępna metoda podgrzewania skóry w stopniu inicjującym stymulację produkcji nowego kolagenu. Od tradycyjnej radiofrekwencji różni się tym, że skóra podgrzewana jest od środka, dzięki wprowadzeniu specjalnej kaniuli z końcówkę grzejącą. A więc działamy dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. I nie ma niepotrzebnego przegrzewania powierzchni tkanek. Niemniej istotne jest to, że urządzenie do wytwarzania ciepła stosuje się radiofrekwencję o bardzo niskiej częstotliwości, mierzonej w w kHZ a nie MHz, jak w przypadku wszystkich pozostałych wykorzystywanych w medycynie estetycznej i kosmetologii urządzeń. Ta niższa częstotliwość umożliwia przegrzanie tkanki, a nie jej parzenie – w efekcie mamy produkcję nowego kolagenu, a nie skręcanie już obecnego w tkankach.
Zabieg stosuje się w celu napięcia i obkurczenia wiotkiej skóry. Co więcej, nie trzeba serii. Wystarczy jeden zabieg, by cieszyć się gładką i jędrną pupą bez obwisłej skóry. Ten zabieg jest bardzo popularny wśród osób, które maja problem z obwisłym brzuchem po ciąży lub odchudzaniu.
 
– Nici rozpuszczalne. Nici PDO, które są bardzo popularne w zabiegach liftingujących twarzy, można stosować także do całego ciała, do podnoszenia biustu i pośladków. Nici do ciała są o wiele dłuższe niż nici na twarz. Można nimi niejako szyć ciało, nadając mu odpowiednią konstrukcję i budując rusztowanie dla tkanek. Nici mają specjalne mikro-haczyki, które zaczepiając się w skórze powodują jej podciąganie. Nici PDO są rozpuszczalne, zanim jednak zostaną wchłonięte przez organizm, działają stymulująco na kolagen, więc efekt zabiegu utrzymuje się dłużej niż sama obecność nici w skórze.
 
– Karboksyterapia: W tej metodzie wykorzystywany jest dwutlenek węgla CO2. Podawany śródskórnie lub podskórnie rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerzając naczynka krwionośne. Poprawia krążenie krwi i limfy oraz metabolizm tkankowy. To doskonałe rozwiązanie w walce z tkanką tłuszczową, a przede wszystkim w chęci uzyskania poprawy napięcia skóry, wręcz jej obkurczenia. Seria karboksyterapii pomoże widocznie unieść pośladki, doskonale ujędrni skórę i zagwarantuje długotrwały efekt. Karboksyterapia dodatkowo działa mocno na obkurczanie rozstępów i wspomaga walkę z cellulitem.
 
Na koniec warto przypomnieć paniom to, o czym wiele zapomina. Medycyna estetyczna to doskonała recepta, ale nie na wszystko. Nie zastąpi zdrowego trybu życia, który w największym stopniu odpowiada za to, jak prezentuje się nasze ciało. Możemy zdecydować się na szereg kosztownych zabiegów i zaprzepaścić osiągnięty efekt śmieciowym jedzeniem. Warto też pamiętać o zachowaniu proporcji, co odnosi się do każdej decyzji związanej ze zmiana naszego wyglądu. Ogromne usta nie będą dobrze wyglądały na drobnej twarzy, tak samo jak wielka pupa nie skomponuje się z tłuszczykiem w okolicy talii, ani też nie sprawdzi się u kobiety niskiego wzrostu. Ponadto kształt to nie wszystko, liczy się też to, w jakiej kondycji jest skóra. Widoczne rozstępy i cellulit mogą popsuć efekt nawet wieloletniej pracy nad sylwetką. Dobrze mieć to na uwadze, dobierając zabieg modelujący pośladki.
 

 

Informacje o ekspercie:

ubrumer

 

 

Dr Urszula Brumer - lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu.Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com.
Oceń ten artykuł
(4 głosów)